Особливості, характеристики та опис сорту томату «Малинове диво»

Томати серії «Малинове диво» є улюбленим сортом томатів серед багатьох вітчизняних городників. Під цією загальною назвою ховається відразу кілька сортів смачних помідорів. Про деякі з них Ви знайдете докладні статті на нашому сайті, а про всю серію ми вам розповімо в цьому матеріалі.

У статті представлено опис серії, основні характеристики, особливості вирощування, характеристики та інша корисна інформація.

Опис серії томатів «Малинове диво»:

Томати «Малинове диво» об'єднують такі гібридні сорти:

 1. «Малинове вино» F1. Цей сорт славиться широкою гамою смакових якостей. Середня вага плодів становить близько трьохсот-чотирьохсот грам.
 2. «Червоний захід сонця» F1. Для цього сорту характерно рясне плодоношення. Великі і м'ясисті плоди, вага яких становить від п'ятисот до семисот грамів, мають яскраво-малинове забарвлення.
 3. «Малиновий рай» F1. Яскраво-малинові помідори мають солодкуватий приємний смак. Для цього сорту характерно рясне плодоношення, а маса плодів зазвичай становить від п'ятисот до шестисот грам.
 4. «Ягода-малина» F1. Томати цього сорту мають густу малинове забарвлення і ніжну соковиту м'якоть. Вага плодів варіюється в межах трьохсот-п'ятисот грам.
 5. «Яскрава Малинівка» F1. М'якоть цих пластичних томатів нагадує м'якоть кавуна, а їх маса складає від чотирьохсот до семисот грам.

За типом росту куща ці сорти томатів відноситься до індетермінантні. Висота кущів може досягати двох метрів. Штамбовими вони не є. Кущах необхідно підв'язування. За часом дозрівання даний сорт відноситься до среднеподзнім сортам. Від появи сходів до повного дозрівання плодів зазвичай проходить близько ста п'ятдесяти днів.

Томати сортів «Малинове диво» виявляють надзвичайно високу опірність фітофторозу. Їх можна вирощувати як в тепличних умовах, так і у відкритому ґрунті. Сорти томата «Малинове диво» були виведені селекціонерами науково-виробничого об'єднання «Сади Росії» в кінці XX століття.

Характеристики

Сорт томатів «Малинове диво» є одним з лідерів ринку. Він встиг завоювати симпатії величезної кількості овочівників, завдяки своїм перевагам, серед яких можна виділити наступні:

 • Невибагливість.
 • Відмінні смакові і товарні якості плодів.
 • При дозріванні плоди не розтріскуються.
 • Стійкість до фітофторозу.

Цей сорт відноситься до високоврожайних сортів. З одного куща зазвичай збирають від четвертої до п'ятої кілограм смачних помідорів.

Порівняти врожайність сорту з іншими можна в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
малинове диво4-5 кг з рослини
Де Барао Гігант20-22 кг з рослини
Полбіг4 кг з рослини
Кострома5 кг з куща
лентяйка15 кг з кв.метрів
товстий Джек5-6 кг з рослини
Леді Шеді7, 5 кг з кв.метрів
Белла Роса5-7 кг з кв.метрів
Діброва2 кг з куща
Батяня6 кг з куща
рожевий спам20-25 кг з кв.метрів

Недоліків цей сорт томатів практично не має, проте слід зауважити, що чим пізніше зростають плоди, тим менше за розміром вони будуть. Однак більшість городників вважає цю особливість чудовою можливістю назбирати дрібних помідорів для консервування.

Сорт томатів «Малинове диво» відносять до універсальних сортам. Головною його особливістю є тривале збереження схожості насіння. Якщо схожість насіння інших сортів зменшується вже через десять років, то кущі цього сорту будуть плодоносити і через п'ятнадцять років зберігання насіння.

Для томатів серії «Малинове диво» характерні:

 • великі плоди, вага яких може коливатися від двохсот до шестисот грам;
 • ребристі помідори покриті гладкою і рівною малиновою шкіркою;
 • м'ясиста соковита м'якоть, що відрізняється неперевершеним ароматом і гармонійним смаком.
 • для плодів характерно невелика кількість насіннєвих камер і насіння;
 • також високий вміст сухої речовини.

Познайомитися з вагою плодів інших сортів томатів можна в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
Олена100-150 грам
Велика матуся200-400 грам
банан Помаранчевий100 грам
медовий спас200-600 грам
розмарин фунтовий400-500 грам
хурма350-400 грам
безрозмірнийдо 100 грам
Фаворит ф1115-140 грам
Рожевий фламінго150-450 грам
чорний мавр50 грам
рання любов85-95 грам

Зберігати плоди рекомендується в темному прохолодному місці. Це може бути як полку в холодильнику, так і підвал або погріб. Температура повітря для зберігання помідорів повинна становити від п'яти до дванадцяти градусів вище нуля, а вологість повітря має перебувати на рівні 80%. Найкраще зберігаються плоди в пластикових або дерев'яних лотках, покладені вгору плодоніжкою.

Плоду сорту «Малинове диво» хороші як для вживання в свіжому вигляді і приготування салатів, так і для консервації.

Пропонуємо вашій увазі статті про високоврожайні і стійкі до хвороб сорти помідорів.

А також про томати, стійкі до фітофторозу і про дієві методи захисту від цієї хвороби.

фото

Рекомендації по вирощуванню сортів

Дані сорти помідорів придатні для вирощування в будь-якому регіоні країни. Підготовкою грунту для посадки насіння томатів «Малинове диво» необхідно займатися восени. Приготувати грунтову суміш ви можете самостійно. Для цього необхідно змішати в однакових частках пісок, городню землю і перегній.

Висівати насіння слід в період з 1 по 10 березня. Наповніть грунтовою сумішшю контейнери для посадки, в якості яких можна використовувати звичайні пластикові пляшки з обрізаним шийкою. Перед посадкою грунт рекомендується полити слабким розчином марганцівки. Насіння слід обробити 1% -ним розчином «Байкалу ЕМ-1» або «Екос». Після цього в кожну ємність із землею необхідно засипати близько двадцяти насіння.

Після появи перших сходів видаліть слабкі і криві паростки. Після цього щотижня потрібно видаляти ті паростки, які відстають у рості. В результаті в кожному контейнері у вас повинно залишитися від семи до десяти рослин. Даний спосіб вирощування не припускав пікірування томатів. Але якщо воно необхідне, то для цього вам знадобляться горщики розміром десять на десять сантиметрів.

Після висадки в грунт обов'язкові заходи по догляду за томатами повинні включати регулярний полив, прополку і розпушування грунту, а також внесення комплексної мінеральної поживи. Так як кущі є високорослими, то їм необхідно підв'язування.

Хвороби і шкідники

Хоча даний сорт помідорів стійкий до фітофторозу, його може вразити суха коричнева плямистість, бура плямистість або верхова гниль. Для профілактики виникнення сухої коричневої плямистості, яка характеризується появою бурих плям на наземній частині кущів, рекомендується вкривати на ніч рослини агроволокном.

Вершинна гниль зазвичай атакує недостиглі плоди, проявляючись в гнитті їх верхівок. Врятувати від цієї напасті може додавання в лунки під час посадки розсади однієї столової ложки кальцієвої селітри і жменьки деревного попелу. Розчином кальцієвої селітри можна обприскувати зелені плоди. Якщо на листках томатів з нижньої сторони з'явилися бурі плями, покриті сірим оксамитовим нальотом, це означає, що ваші помідори атакувала бура плямистість. Позбутися від неї можна при допомоги обприскування рослин розчином мідного купоросу.

Найбільш поширеними шкідниками, атаці яких можуть піддатися томати сорту «Малинове диво», є: томатна міль; белокрилка; павутинний кліщ; галловая нематода; рослинна тля. Позбутися від них допоможе обробка рослин спеціальними біохімічними препаратами.

Томат «Малинове диво» можна заслужено назвати справжнім досягненням російських селекціонерів.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик про серію томатів «Малинове диво»:

ранньостиглісередньопізнісередньоранні
малинове Віконтіжовтий бананПінк Буш F1
Цар дзвінТитанфламінго
Катяслот F1Ажур
Валентинамедовий салютЧіо Чіо Сан
Журавлина в цукрічудо ринкусупермодель
Фатімазолота рибкабудьонівка
ВерлиокаДе Барао чорниймажор F1

Схожі Статті