Особливості підготовки насіння перцю до посіву на розсаду: обов'язкові види обробки, як правильно замочити і протравити насіння

Вирощування солодкого перцю вимагає від початківця городника багато знань і зусиль. Але урожай соковитих яскравих і корисних овочів, зібраний наприкінці сезону, нагадає згодом, що всі старання того варті!

Найскладнішим у вирощуванні традиційно вважається перший етап - посадка. Якщо підготовка насіння перцю до посіву на розсаду проведена грамотно, то подальший догляд вже не складе особливих труднощів, і у вас є всі шанси отримати відмінний урожай солодкого перцю.

Тема нашої сьогоднішньої статті - підготовка насіння перцю до посадки на розсаду: як правильно замочити насіння перцю на розсаду, способи пророщування насіння перцю в домашніх умовах.

Види обробки насіння перців перед посадкою на розсаду

Які види обробки насіння перцю існують, краще дізнатися заздалегідь, тому що деякі операції проводять з посівним матеріалом безпосередньо перед посадкою, але є і такі, які проводяться за кілька днів до приміщення в грунт.

Розглянемо основні види обробки насіння перцю:

 • витримування в сольовому розчині;
 • замочування;
 • обробка стимулятором росту;
 • загартовування;
 • барботирование;
 • знезараження (протруєння).

Витримка в сольовому розчині є необов'язковою процедурою. На думку багатьох досвідчених городників, воно дозволяє відібрати слабкі насіння, що не зможуть дати сходів потім.

Проте результати витримування в слабкому сольовому розчині посівного матеріалу не безперечні. Так, є припущення, що в числі слабких помилково можуть виявитися просто пересушені зразки.

Замочування здійснюється для пророщування насіння перцю перед посадкою. З цією ж метою їх обробляють стимулятором росту. Прорости швидше насінню допомагає і така незвичайна процедура, як барботирование.

Загартування необхідно проводити для того, щоб вони були більш пристосовані надалі до суворих і мінливих умов погоди в нашому кліматі. Протруювання ніколи не буде зайвим, так як воно запобігає розвитку у майбутніх саджанців різних захворювань.

Витримка в сольовому розчині

У літрі теплої води розчиняють 30 г солі, після чого поміщають туди посівний матеріал. Спливли насіння можна викидати, тоді як опинилися на дні ємності вважаються сильними і повинні дати добрі сходи. Їх ретельно промивають чистою водою і просушують, після чого можна продовжити підготовку до посадки.

Обробка стимулятором росту і замочування

Як правильно замочувати насіння перцю на розсаду? Ці дві операції цілком реально поєднати, так від них буде більше користі майбутнім саджанців.

Замочування з обробкою стимулятором проводиться за два дні до посадки, причому варто враховувати, що відразу після того, як вони будуть оброблені і набухнуть, їх потрібно буде садити відразу в грунт.

Для замочування, як правило, використовують сиру відстояну воду кімнатної температури. Як стимулятор росту підійде епін, циркон або гумат. Будь-який з названих препаратів розводять з водою відповідно до інструкції і наливають в широку неглибоку ємність.

Насіння можна помістити відразу в обрану посуд, або ж акуратно розкласти на косметичні ватяні диски, попередньо ввібрали в себе отриманий розчин.

ВАЖЛИВО! Для багатьох культур в якості стимулятора підходить сік алое, але перець, в даному випадку, виняток. З цієї причини варто вибрати епін або циркон, які мають також в своїй основі рослинне походження і безпечні як для саджанців, так і для людини.

У деяких випадках виправдано і замочування посівного матеріалу у звичайній відстояною воді. Наприклад, якщо немає можливості придбати стимулятор, а час посадки вже підійшло і потрібно терміново проростити насіння. Тоді їх витримують у воді протягом двох днів, після чого їх можна поміщати в грунт.

ДОВІДКА! Вода повинна зберігати кімнатну температуру, ємність з замоченими насінням при цьому рекомендується прибрати подалі від прямих сонячних променів. Слід також постійно стежити за тим, щоб вода в ємності не випарувалася повністю. В іншому випадку доведеться потворять всі маніпуляції по замочуванню ще раз.

Основною умовою після приміщення насіння в розчин є постійна підтримка вологості в середовищі, в якій перебуває посівний матеріал. Вони витримуються в отриманому розчині два дні, після чого їх можна садити в попередньо підготовлений грунт.

загартовування

Загартовування насіння перцю проводиться в два етапи, які повторюються кілька разів. Найчастіше ця операція здійснюється вже з проростками. Насіння по черзі поміщаються в умови кімнатної температури і до холодильної камери.

Температура в останній не повинна бути нижче 2-х градусів. Кожен період закінчується через 12 годин. Після чергової перетримки в холодильнику, насіння садять в теплу вологу грунт.

Загартовування дозволяє зробити майбутні саджанці більш пристосованими до різних змін погоди, проте вирощування солодкого перцю в нашому кліматі все ж здійснюється переважно в теплицях. Цей момент слід враховувати при подальшому вирощуванні культури.

барботування

Барботування насіння стало популярним порівняно недавно. Суть процедури полягає в збагаченні посівного матеріалу киснем. Така операція дозволяє значно скоротити період проростання. Провести барботирование в домашніх умовах досить просто, якщо вдома є акваріум.

Семена поміщають в ємність з відстояною водою, після чого туди опускають шланг від акваріумного компресора. В такому сотстояніі насіння знаходяться від 1 до 1.5 доби, після чого їх виймають і садять в землю.

Відео-інструкція по процесу барботирования:

протруювання

Якщо витримування в сольовому розчині і барботирование, наприклад, можуть проводитися за бажанням, то протруювання посівного матеріалу - це необхідна процедура, якщо у вас немає бажання потім займатися стомлюючим лікуванням саджанців від різних хвороб.

Для того, щоб підготувати насіння до посадки, їх попередньо на годину поміщають в слабкий розчин марганцівки. Після закінчення операції насіння промивають, просушують і можуть садити або замочувати у воді зі стимуляцією росту.

При правильній підготовці насіння перцю проростають швидко, при цьому саджанці ростуть міцними і здоровими.

Для того, щоб розсада була стійка до різних захворювань, крім оброблення насіння слабким розчином марганцю можна також полити перед посадкою грунт гарячим рожевим розчином перманганату калію. При цьому треба пам'ятати, що посів здійснюється в ледь теплу вологу грунт.

Отже, сьогодні ми розповіли як підготувати насіння перцю для посадки на розсаду, потрібно замочувати насіння перцю перед посадкою на розсаду.

ДОВІДКА! Дізнайтеся про різні методи вирощування перцю: в торф'яних горщиках або таблетках, у відкритому грунті і без пікіровки, і навіть на туалетному папері. Вивчіть хитрий метод посадки в равлика, а також які хвороби і шкідники можуть атакувати вашу розсаду?

Корисні матеріали

Прочитайте інші статті на тему розсади перців:

 • Правильне вирощування з насіння.
 • Як виростити чорний перець горошок, чилі, гіркий або солодкий в домашніх умовах?
 • Які бувають стимулятори росту і як їх використовувати?
 • Основні причини чому скручуються листя у пагонів, падає або витягується розсада, а також чому гинуть пагони?
 • Терміни посадки по регіонах Росії і особливості вирощування на Уралі, в Сибіру і Підмосков'ї.
 • Дізнайтеся рецепти добрив на основі дріжджів.
 • Вивчіть правила посадки болгарського і гострого перцю, а також як пікірувати солодкий?

Схожі Статті