Особливості посадки помідорів в теплицях з полікарбонату

Методика вирощування томатів в полікарбонатною теплиці недарма користується великою популярністю в самих різних регіонах нашої країни, адже вона дозволяє отримувати свіжі плоди практично цілий рік.

У той же час цей метод має свої особливості, правила та умови, без знання яких важко отримати хороший урожай. У пропонованій статті ми розповімо про способи і часу посадки томатів; ви дізнаєтеся про правильний догляд за посадками і про можливі помилки при вирощуванні даного овоча.

Особливості вирощування томатів в тепличних приміщеннях

При виборі томатів для теплиць слід враховувати багато факторів: урожайність, період плодоношення, розмір, стійкість до захворювань, високорослий або низькорослий сорт. Також потрібно врахувати деякі фактори вирощування помідорів:

 • Температурний режим повітря, який повинен становити 22 - 24 градуси.
 • Полив. Розсада не поливати за 2-3 дня до висадки. Кущі в теплиці поливаються з інтервалом в 3-4 дня.
 • Добриво. Зазвичай використовують 20 г нітроамофоски з вмістом N16P16K16. Їх перемішують з землею, щоб коріння не контактували з добривом. 20 г розчиняють в 10 літрах води і поливають близько 10 кущів.
 • Запилення. Щоб пилок потрапила на товкач, потрібно просто потрясти кущі в суху сонячну погоду. Коли теплиця провітрюється, в неї залітають комахи, які допомагають запиленню.
 • Грунт. Необхідно перед висадкою томатів зняти верхній шар грунту, так як там багато хвороботворних бакретей. Для дезінфекції землі, 1 столову ложку мідного купоросу розчиняють в 10 літрах води і проливають грядки. Корисним буде додавання торфу, тирси, перегною в розрахунку 1 відро на 1 квадратний метр. Можна також використовувати деревну золу.

Терміни висадки томатів для Уралу, Сибіру і Середньої смуги Росії

Садити томати в теплицю потрібно тоді, коли температура грунту вище 15 градусів .Звичайно така температура встановлюється в кінці квітня - початку травня. В іншому випадку, якщо земля занадто холодна, саджанці розвиватися не будуть.

без опалення

На Уралі і в Сибіру помідори дозрівають пізно. У неопалювані теплиці насіння висівають з 20 чисел квітня.

З опаленням

В обігрівається теплицю висадку розсади високорослих томатів можна починати вже з кінця лютого до 10 чисел березня. Ранні та середні сорти мають ті ж терміни. Ультраранні томати, включаючи черрі, садять на початку квітня.

Які сорти краще вибрати?

Існують скоростиглі, середньостиглі і пізньостиглі сорти. Для теплиці підійде будь-хто. Головне, щоб всі вони були самозапильних і пристосовані для закритого грунту.

Часто в подібних теплицях не дуже гарна циркуляція повітря, і нерідко можна зустріти пустоцвіти.

Для висадки в теплиці часто використовують:

 • Детермінантні види томатів, висота яких близько 80-150 см. При правильному догляді після 6-8 зав'язей томати віддають всі свої сили на формування плодів на кущах. Наприклад, Ракета, Білий Налив, Невський або Демидов.
 • Індетермінантні види, які ростуть протягом всього вегетативного періоду. Постійно з'являються нові зав'язі, квіти і плоди. Наприклад, Черокі, Чудо Землі, Стар Голд або Потрібний Розмір.
Довідка. Насіння можна перевірити на пустотілий. Їх поміщають в 5% розчин кухонної солі і добре розмішують 10 хвилин. Порожні залишаться плавати на поверхні, інші осядуть на дно.

Нижче ви можете подивитися відео про найбільш підходящих сортах томатів для теплиці:

Скільки можна посадити кущів, на якій відстані і як правильно це зробити?

 1. Теплиця з полікарбонату повинна бути добре освітленою, щоб рослини не витягувалися.
 2. Добре, якщо буде система крапельного поливу теплою водою. Можна встановити в теплиці бак, в якому вода буде нагріватися і відстоюватися.
 3. Необхідна вентиляція.
 4. Утеплити грунт за допомогою сіна або соломи, щоб уникнути повернення заморозків.
 5. Зробити лунки глибиною 20 см через відстань 30- 50см.
 6. Влити в кожну 1-2 літри води.
 7. Укласти розсаду в лунки, ранні сорти-по 2 штуки в кожну, пізні - по одній.
 8. Засипати лунку землею і ущільнити грунт.
 9. Обірвати листя, які стосуються землі.

Незважаючи на те, що в теплиці більш комфортні умови, перед висадкою помідори необхідно гартувати, виносячи їх на вулицю, поступово збільшуючи час.

Схеми вирощування овочу в тепличних приміщеннях різних розмірів

3х4

Для теплиць розміром 3х4 застосовується дворядкова або трехстрочная схема посадки томатів. Низькорослі сорти висаджуються, як правило, по дворядкового схемою.

У теплиці 3х4 можна розмістити 132 або 78 куща, в залежності від того, по одному або парі штук висаджувати в одну лунку.

Середньостиглі і гібридні сорти садять в два ряди на грядку. Виходить близько 24 кущів. Високі сорти садять в два ряди в шаховому порядку. У такій теплиці комфортно буде 20 кущів.

3х6

У теплиці з плануванням 3 на 6 метрів використовують дворядковим або трьохрядковим схему посадки помідорів. Комфортним кількістю тут стане 200 кущів, якщо садити по 2 штуки в одну лунку, або 120 - при посадці кожного куща окремо.

Скільки ж можна посадити томатів у теплиці розміром 3 на 6? Среднерослих томатів вийде 40 кущів. Високих сортів - 32 куща.

До відома. Деревовидні рослини вимагають не менше 100 см. Вільного місця, а тому в теплиці подібних розмірів їх можна висадити 14 штук в 2 ряди.

3х8

Між рослинами зазвичай роблять інтервал шириною в 30-50 см, а значить, якщо садити 3 ряди по 2 куща в кожну лунку, то вийде 264 штуки. У разі, якщо у кожної рослини буде своя лунка, їх вийде 162 штуки.

Середньорослі види висаджують в 2 ряди з інтервалом 50см. Таким чином, буде 52 куща томатів. Високорослі сорти садять в 2 ряди в шаховому порядку на відстані 70 см. Один від одного. Вийде 44 куща. Томати-дерева краще посадити на відстані 1 метра між рослинами. Їх буде 18 в дві лінії.

технології

дворядна

Підходить для штамбових і детермінантних видів томатів, які висаджуються рядами. Відстань між рослинами від 25 до 40 см.

шахова

Відстань робиться близько 60 см між кущами, і 80 см між рядами. Для детермінантних видів помідорів ця схема теж підійде. Тоді між лунками відміряють 50 см при наявності трьох стебел, і 30 см - для кущів з одним стеблом.

правильний догляд

Щоб помідори радували врожайністю, їм необхідно створити відповідні умови:

 1. Температура повітря - від 22 до 24 градусів.
 2. Вентиляція.
 3. Вологість повітря -70%.
 4. Підгодовувати рослини монокалійфосфатома і нітратом калію разом з поливом необхідно один раз в тиждень.
 5. Дезінфікувати грунт перед посадкою рослин.
 6. При необхідності запилення трусити кущі під час цвітіння або залучити бджіл, ос і джмелів солодкими квасами і компотами.
Увага! Щоб томати не хворіли, їх обприскують мідним купоросом.

Далі ви можете подивитися відео, в якому детально розказано, як організувати догляд за томатами в теплиці:

поширені помилки

 • Неправильний вибір насіння. Для великих обсягів посадки підійдуть гібридні сорти. Вони менше хворіють, а також у них вище врожайність.
 • Неправильне місце посадки. Наприклад, вуличні сорти висаджують в теплицю, а теплічние- на відкритий грунт.
 • Товста поліетиленова плівка для теплиці.
 • Цілодобовий світло і висока температура повітря.
 • Щоденний полив і потрапляє вода на листя.
 • Запізнення з пасинкуванням, коли висота пагонів вже більше 4 см. Пасинкувати краще вранці і тоді, коли пагони ще невеликі.
 • Добриво гноєм. В результаті рослини формують потужні паростки і великі листи на шкоду плодам.
 • Відмова від профілактики хвороб.
 • Заготівля насіння гібридів для подальшого вирощування.

Для гарного росту і розвитку період освітлення має становити не менше 12 годин на добу. Для цього в теплицях часто використовують фітолампи.

Схожі Статті