Особливості посіву баклажанів на розсаду за місячним календарем: сприятливі і заборонені дні для посадки, як підготувати насіння

Вирощування баклажан може стати складним випробуванням навіть для досвідченого садівника. Ця культура примхлива і вибаглива.

Вона вимагає ретельного дотримання посівних термінів, певного складу грунту, суворого температурного режиму.

Садять їх рано, в лютому - березні, тому якщо немає підходящої теплиці, рекомендується починати з розсади.

Перед тим, як займатися розсадою, насіння варто перевірити на схожість. Для цього візьміть невелику кількість насіння і помістіть їх в тканинний мішечок.

Його залиште в теплій воді на добу, а потім тримайте постійно вологим протягом п'яти днів. Якщо за підсумками проросте половина або більше насіння, то можна приступати до посіву. Детальніше про підготовку насіння перед посівом.

Посів баклажанів на розсаду за місячним календарем

Місячний посівний календар - це сформована за довгі роки система, заснована на спостереженнях за фазами Місяця і їх впливом на зростання рослин. Це досить точний і корисний інструмент, що враховує досвід агрономів і їх рекомендації на поточний рік.

Календар складається щорічно. Він буває більш-менш докладним.

У найпростішому варіанті являє собою таблицю, в якій навпроти кожної культури вказані кращі дні місяця для її висаджування. У розгорнутій версії додаються вплив знаків Зодіаку і інша подібна інформація.

Перш, ніж звертатися до місячним календарем, визначаються з передбачуваною датою висадки паростків в грунт. Існує нескладний спосіб порахувати цей час. Так як культура дуже теплолюбна, поміщати її в природне середовище можна лише тоді, коли мине небезпека весняних заморозків.

Тут враховуються кліматичні особливості регіону. Вибравши дату в потрібному діапазоні, відраховуємо від неї назад 65-70 днів. Це час, який повинен пройти з моменту появи сходів до власне висадки в грунт. Проростають насіння протягом 5-10 днів, відповідно, цей термін теж «відмотуємо» назад.

Важливо! У різних версіях місячного календаря зустрічаються розбіжності. Як правило, вони не дуже великі і залежать в тому числі від регіону, для якого календар складений. Звертайте на це увагу.

Отже, ми визначилися з зразковими датами, пора скористатися місячним календарем. У ньому вказані сприятливі і несприятливі дні для посіву, але є й інші тонкощі. Рекомендується висаджувати баклажани на зростаючому Місяці, так як це зміцнює стебло і крону, і, що найважливіше, самі плоди в результаті.

Однак висадка на спадної Місяці мінімізує ризики для коренів рослини, що теж важливо. Чи не підходять для цієї мети повний місяць і остання чверть Місяця. Щоб прискорити проростання насіння, варто віддати перевагу знаку Діви.

Це найкращий час для баклажан, які самі по собі мають не дуже хорошу схожість. Що ж стосується якостей врожаю, то тут місячний календар допоможе на етапі вибору дати для переміщення розсади в грунт.

Знаходження Місяця в тому чи іншому знаку Зодіаку впливає ще й на те, які речовини накопичуються в плодах, а від цього залежать і властивості останніх.

Наприклад, знак Рака допоможе отримати більш соковиті плоди, Телець і Риби пом'якшать смак, а Козеріг збільшить термін їх зберігання.

Важливо! Посадка насіння баклажан на розсаду за місячним календарем не панацея. Існують індивідуальні особливості сортів, які можна дізнатися з інструкції до конкретних насінню та інших джерел. Ці рекомендації повинні мати пріоритет над вказівками календаря.

У які дні садити баклажани на розсаду?

Наведемо приклад розрахунку для середньої смуги Росії. Тут тепла погода без заморозків встановлюється у другій половині травня - червні. Якщо ми плануємо висадку баклажанів у відкритий грунт після 25 травня, то сходи потрібно отримати в районі 17 березня.

Якщо ваші розрахунки виявилися не такими зручними, як у нас, і сприятливі числа відстоять далеко від обраного терміну, скористайтеся нейтральними днями для посіву. Несприятливих і заборонених дат варто уникати в будь-якому випадку!

Сприятливі дні для посадки розсади баклажан:

  • 12-15, 18-20 лютого;
  • 10-13, 17, 18 березня.

Дні коли садити заборонено:

  • 8, 22 лютого;
  • 9, 23 березня.
Важливо! Якщо планується висадка рослин не у відкритий грунт, а в теплицю, то посів варто почати тижні на три раніше описаних тут термінів. Інші дати, відповідно, теж зміщуються.

Догляд за сходами

Дотримання термінів посіву важлива складова успіху, але не єдина. Є ряд корисних порад по догляду за розсадою.

Щоб підготувати насіння на розсаду, їх залишають в слабкому розчині марганцівки на 30 хвилин, потім промивають чистою водою і поміщають в поживний склад.

Наприклад, його склад може бути таким: ложка деревної золи, відповідного добрива або нітрофоски на літр води. Через добу насіння переміщають на блюдце для проростання.

Баклажани не люблять пересадку. Краще розміщувати насіння на відстані один від одного або в окремі контейнери. Якщо сходи виявляться занадто близько і їх коріння переплетуться, доведеться проводити пікіровку, яку вони часто не переймаються.

Вони дуже чутливі до вологості грунту. Небажані як зайва вогкість, так і пересихання. Поливають 3-4 рази в день біля основи стебла, так як попадання води на листя загрожує появою гнилі і цвілі.

Варто вибирати саму поживну і родючий грунт. Для підживлення рослин добре підходять готові суміші для розсади. Корисно додавати фосфор, крупнозернистий прожарений пісок.

А ось свіжого перегною як добриво краще уникати, він сприяє розростанню листя, яка поглинає потім все потрібні для рослини речовини і не дає розвиватися плодам.

Сходам необхідно хороше освітлення протягом 10-12 годин на добу. Можна скористатися такими, що виходять на південь і південний схід вікнами або світлодіодними фітолампи.

Перед посадкою в грядку рекомендується дати саджанців звикнути до сонячного світла. Для цього розсаду виставляють ненадовго на освітлене місце на вулиці, кожен раз трохи збільшуючи термін їх перебування там.

Температура в приміщенні, де знаходиться розсада, не повинна опускатися нижче 13ºС. Оптимальний температурний режим 22-25ºС днем ​​і 17-18 ºС вночі.

Після висадки баклажана у відкритий грунт зміцнілі саджанці вже здатні пережити заморозки, але якщо є загроза таких, краще укрити грядку плівкою або спанбондом.

Нехай баклажани не найпростіша в догляді культура, але домашня розсада завжди краще і надійніше покупної. Тому бажаємо вам удачі в цій нелегкій справі і сподіваємося, що наші поради принесуть вам користь.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Дізнайтеся яких хвороб схильні баклажани: що робити якщо падає, витягується або зовсім гине розсада? Причини появи білих плям, пожовтіння і скручування листя. А також які шкідники можуть атакувати молоді саджанці?

Корисні матеріали

Прочитайте інші статті про вирощування та догляду за розсадою баклажанів:

  • Різні методи вирощування: в торф'яних таблетках, в равлику і навіть на туалетному папері.
  • Золоті правила вирощування з насіння.
  • Особливості вирощування в різних регіонах Росії: на Уралі, в Сибіру і Підмосков'ї.
  • Як підгодовувати молоді сходи?

Схожі Статті