Особливості редису сорту «Сакса РС» і поради по його вирощуванню. фото овоча

До одним з найбільш ранніх з вітамінних овочів відноситься редис. Він дуже швидко зріє, є вкрай невибагливим, і при цьому високоврожайних.

Редис Сакса має округлий коренеплід червоного кольору з плоскою головкою, маса в межах 11 грам. М'якоть у цього сорту редису - ніжна і соковита білого кольору.

Смак у редису Сакса - слабоострий, відмінні смакові якості. Сорт Сакса є одним з найпоширеніших ранніх сортів редису для вирощування в парниках.

Чим не ідеальний овоч? Зокрема, редис сорту «Сакса» теж такий. Непоганий урожай вдається виростити не тільки досвідченим городникам, і тим, хто тільки починає цей шлях.

Характеристики та опис сорту

 • Зовнішній вигляд.

  Коренеплоди у нього невеликі, кулястої форми, невеликий у них розмір і вага. Колір - яскраво - червоний з малиновим відтінком. Форма - округла, м'якоть - молочно-біла, має щільну структуру.

  Сорт Сакса відрізняється одночасним дозріванням і дуже акуратною розеткою з невеликою листям.
 • Час посіву.

  Сорт «Сакса» відноситься до числа середньо - ранніх. Він зріє дуже швидко. І цим викликає любов основної частини городників.

 • Середня вага одного редису.

  Він дорівнює орієнтовно 10-20 грам. За іншими джерелами, 5-10 грам.

 • Яка врожайність?

  Урожайність сорту - 4 кг з квадратного метра. Це досить високий показник. В інших джерелах сказано, що цей показник дорівнює лише 1 кг з квадратного метра. За третім джерел, сорти в середньому може дати приблизно 3, 6 кг з метра квадратного.

  Можливо, різні показники пов'язані з різними регіонами і, як наслідок, різними погодними умовами, які є в них.

 • Де вирощувати?

  Сорт призначений для вирощування в теплицях, а також на відкритому грунті. Але відомі також випадки і вирощування вдома, в контейнерах або ящиках.

 • Термін дозрівання.

  Десь через місяць можна пробувати першу редиску.

 • Які види грунтів надає перевагу.

  Грунти віддає перевагу легким, родючим. В ідеалі - тільки що вийшли з-під снігу. Тому земля повинна бути досить волога. Тобто, обов'язкова умова - стежити за поливом. Якщо цього не робити, редиска теж виросте, але буде зовсім не той смак.

  Садити редис можна на тих грядках, де росли будь-які овочеві культури, крім хрестоцвітних.

  Перед тим, як зробити посів, рекомендовано внести добрива. Один з варіантів - «Аеліта - овочеве». Він містить багато мікроелементів, які забезпечують необхідне харчування в період вегетації.

  В іншому ж сорт не перебірливий до грунтів. За іншими джерелами сказано, що ця редиска воліє, щоб її вирощували на пухких, піщаних і суглинистих грунтах.

 • Лежкость врожаю.

  Урожай відрізняється гарною лежкістю. Якщо вірити упаковці, зберігати і реалізовувати можна до 2 років.

 • Історія селекції.

  Сорт «Сакса» був отриманий у ВНДІ селекції і насінництва овочевих культур способом масового відбору з зразка, що відбувається з іншої країни. Сорт районований в 1949 році. Сучасного вигляду сорти - Сакса РС, включили до Держреєстру сортів в 2007 році.

 • Відмінності від інших сортів.

  «Сакса» відрізняється трохи піднятою розеткою стеблинок з листами.

  Також відрізняється прекрасним смаком. Він м'який, дуже соковитий, з дещо незвичним присмаком.

фото

Ви побачите на фото редиску розглянутого сорту:

Гідності й недоліки

Переваги сорту:

 • Дуже врожайний.
 • Її можна вирощувати цілий рік.
 • Овоч дуже соковитий і взагалі дійсно смачний.
 • Лежкість - до 2 років.
 • Зріє дуже швидко.
 • Бадилля вкрай невелика.
 • Призначається для посіву ранньою весною. Відповідно, городник дуже рано отримає урожай.
 • У більшості випадків на насіння дуже невисока ціна.
 • Насіння відповідають вимогам ГОСТу і абсолютно безпечні для здоров'я людей і тварин. Не містять ГМО.

Недоліки: Він всього один. Редис, а особливо цей сорт, обов'язково потрібно часто поливати. Грубо кажучи, земля повинна бути завжди вологою. На це потрібно приділяти трохи часу. Але у досвідчених городників його дуже мало.

Для чого і де застосовується?

Використовується переважно в свіжому вигляді і для салатів. У редисці взагалі і в цьому сорті зокрема міститься велика кількість вітамінів.

Особливості

Сорт можна садити як в сонячних місцях, так і в зоні півтіні. Рекомендована схема посадки сорти: 5 на 10 см. Найвищі вимоги редиска пред'являє не стільки до вологи, скільки до освітленості.

Найкраще урожай формується при світловому дні в 10-12 годин. Інакше, редис має звичай стрелковаться і мало сил вкладати в освіту плодів. Але є відгуки, що саме цей сорт непогано утворює плоди і при довгому світловому дні.

вирощування

Вибираючи ділянку для посадки, потрібно брати до уваги, що редис є неймовірно солнцелюбівие рослиною. Першу посадку можна зробити в кінці березня - початку квітня (все залежить від регіону і погодних умов). Потім можна посадити і в липні - перших числах серпня. Насіння потрібно висівати неглибоко. На глибину 1 см або півтора см. Відстань між грядками повинно бути не менше 12 см. Оптимальна температура для посадки 18-20 градусів. Звичайно, зі знаком «плюс».

Доглядати за редискою цього сорту - заняття легке і досить необтяжлива. Все, що потрібно - це вчасно поливати і вчасно підгодовувати рослина. Якщо посадки загусли, їх потрібно поряд. Між ними потрібно залишити мінімум 5-6 см.

Збір врожаю

Перший урожай можна зібрати, як уже було згадано, на 23-28 день після того, як з'являться перші сходи.

Хвороби і шкідники

Редиска цього сорту не схильна до цветушности, непогано переносить посуху. Завдяки цьому, можна отримувати врожай весь весняно-літній період. Також цей сорт порівняно стійкий до борошнистої роси. Стійкий також до дрябленію. Всі інші хвороби, як, втім, і шкідники можуть вразити «Сакс".

Схожі сорти

Схожі на «Саксу» такі сорти:

 • Французький сніданок.
 • Престо.
 • Кармен.
 • Зоря.

Всі вони - з серії ранніх сортів редиски.

Досвідчені городники радять вибирати на ринку насіння ранніх сортів. Це стосується не тільки редису, але і всіх овочів. Чому? Погода в Росії, у всякому разі в середній смузі, дуже вже непередбачувана. І у раннього сорту більше шансів віддати весь свій урожай.

Багато що залежить і від регіону. Але на пару днів може статися коригування термінів. Редис виросте в будь-якому випадку, навіть при мінімальному догляді. Детальніше про сортах, придатних для вирощування в Середній смузі Росії і Підмосков'ї, ви можете дізнатися тут, а про те, які види цього овоча будуть рости в Сибіру читайте тут.

Редис один з найулюбленіших і легко вирощуваних овочів у наших городників. Отримати урожай не так і складно, головне вибрати відповідний сорт. У нас ви можете дізнатися про такі: Дуро Краснодарське, Дабел, 18 днів, Рондар, Жара, Сора, Черріет, Чемпіон, Дієго і Рудольф.

Схожі Статті