Особливості вирощування ранньої моркви в теплиці

Морква - це такий овоч, який в багатьох випадках неможливо замінити. Її використовують для заправок багатьох страв як спецію, вживають в сирому вигляді, роблять соки.

У ній знаходиться величезна кількість вітамінів і корисних речовин, одне з яких - каротин, його використовує організм для синтезу вітаміну D. Сортів моркви багато.

Вона може відрізнятися за кольором, формою і розмірами, а також смаковими якостями. Для салатів підходить будь-який сорт, а для їжі в сирому вигляді краще підібрати більш солодкий.

Вирощувати цю культуру дуже легко, через це грядки моркви є на кожному садовій ділянці. Як і багато інших рослин, вона добре росте не тільки у відкритому грунті, а й у тепличних умовах.

Плюсами такого вирощування буде те, що овочі дозріють набагато раніше, ніж на городі, легше проконтролювати достаток необхідних для росту речовин в грунті, не потрібно багато догляду і нагляду, менший вплив шкідників і хвороб.

Коли починати посадку?

Коли теплиця опалюється, то вирощування моркви можливо цілий рік, але це зазвичай використовується в промислових масштабах, а коли це звичайні заготовки для себе в нескладної за конструкцією теплиці, то ранній урожай можна отримати вже в травні.

Коли починати вирощування ранньої моркви в теплиці? Для отримання врожаю в травні, буде потрібно посадити насіння в грядку в перших числах квітня, в теплицю буде потрапляти достатньо світла, і від можливих заморозків морквина буде захищена.

Однак варто пам'ятати, що необхідно підбирати ранні сорти, які придатні для вирощування в укриттях, так як деякі добре ростуть лише в городі і визрівають у вересні.

Вимоги до теплиці

Вирощувати моркву в теплицях набула широкого вжитку відносно недавно, звичайний спосіб здавався простішим і звичним, коли посадка проводиться на початку травня або під зиму, однак зараз набуло поширення і тепличне вирощування.

Це може бути стандартна конструкція з полікарбонату, або обтягнута плівкою.

Головне - стежити за достатньою вентиляцією в теплиці і за тим, скільки світла в неї надходить, але це вже залежить від правильного розташування.

вибір сорту

До вибору насіння слід підходити з особливою уважністю, так як від хорошого посівного матеріалу залежить майбутній урожай. Крім схожості, необхідно звернути увагу на такий нюанс в характеристиці, як можливість посадки в укриттях. Селекціонери не радять садити в теплицю все підряд, варто звернути увагу в даному випадку на такі сорти моркви.

  • Мінікор. Чудовий солодкий сорт моркви. Розміри невеликі, не більше 20 см, але смакові якості дуже високі.
  • Рання морква - сорти для посадки в теплицю:

  • Мокуша. Один з ранніх сортів класичної циліндричної форми. Коренеплоди соковиті, яскраві солодкі.
  • Їли Нант. Дуже солодка рання морква. Колір помаранчевий, розміри середні.
  • Амстердам Форсінг 3. Ранній сорт з гладкими подовженими плодами. Соковиті коренеплоди, придатні як для консервування так і для вживання в сирому вигляді.
  • Мокуме. Цей ранній сорт можна вирощувати в грунті, в теплиці, а крім цього - в контейнерах, причому в такому випадку посадку починають взимку, і до весни вже їдять свою свіжу моркву. Коренеплоди невеликі, соковиті, з приємним запахом.
Сортів для теплиць багато, вибрати відповідний під свої бажання може кожен, проте варто пам'ятати, що для гарного врожаю мало підібрати сорт, його необхідно ще й виростити, а для цього важливо дотримуватися нескладних правил по вирощуванню моркви в теплиці.

Правила вирощування та догляду

Якщо городник садив морква хоча б раз, то праць цей спосіб посіву у нього не викличе. Насамперед слід підібрати грунт, додати в нього всі потрібні добрива, вони необхідні, незважаючи на всі підгодівлі, які вносяться в міру росту рослини.

Грунт повинна бути м'якою, без грудок і сміття. Для посадки в теплицю, робимо рівні неглибокі рядки. Глибина не повинна перевищувати 2 см. Відстань між грядками близько 20-25 см. Чим більше коренеплоди - тим більше відстань.

До основних правил по догляду відносять:

  1. Своєчасний полив, хоча це і не дуже вологолюбна рослина, при посухи коренеплоди стають викривленими і негідними, тому варто поливати посіви, як тільки грунт почала сохнути.
  2. Прополка. Будь-які бур'яни повинні бути видалені. До того ж варто пам'ятати і про проріджуванні самої моркви, необхідно, коли вона підростає, вирвати слабкі рослини і залишити лише самі життєздатні, це необхідно для її подальшого зростання.
  3. Регулярне внесення підгодівлі і добрив. Зазвичай це відбувається при поливі з певною періодичністю.
  4. Своєчасних заходів боротьби з шкідниками і хворобами. Навіть якщо рослина здорове - це необхідно зробити в профілактичних цілях, так як хвороб, якими може бути вражена морква, багато. А від шкідників варто проводити обробку грунту ще до посіву насіння, благо, зробити це в теплиці нескладно в порівнянні з відкритим грунтом, в якому це неможливо.

Для того, щоб отримати хороший і якісний урожай, не потрібно володіти особливими навичками і бути досвідченим садівником, досить хотіти отримати цей надзвичайно корисний овоч на своїй ділянці, а за рахунок теплиці це можна зробити раніше, не чекаючи холодних осінніх днів.

Схожі Статті