Особливості вирощування та характеристики великоплідного високоурожайного сорти томата «Чудо землі»

Все ближче і ближче дачний сезон. Садівники і городники всерйоз обмірковують, що садити в цьому році на грядках. Є дуже хороший варіант для всіх любителів великоплідних томатів, це Чудо Землі.

Про те, якими характеристиками має цей сорт, чи існують особливості і складності в його вирощуванні, чи схильний він хворіти і як протистоїть шкідників ви дізнаєтеся з нашої статті.

Томат Чудо землі: опис сорту

Назва сортучудо землі
Загальний описРанньостиглий індетермінантний сорт
ОригінаторРосія
термін дозрівання90-100 днів
формасерцеподібні
колірЯскраво рожевий
Середня маса томатів500-700 грам
застосуванняуніверсальне
урожайність сорту10-15 кг з кв.метрів
особливості вирощуванняВимагає обов'язкових пасинкування
Стійкість до хворобСтійкі до більшості захворювань

Чудо Землі - великоплідний високоврожайний сорт томатів. Це індетермінатний, штамбовий тип рослин. Відноситься до ранньостиглий видам, тобто від висадки розсади до появи перших плодів сортовий зрілості проходить 90-100 днів. Сорт досить стійкий до основних захворювань, властивим томатам.

Кущі є досить високими 170-200 сантиметрів і для того, щоб уберегти його від вітрів, краще вирощувати в теплицях, але в цілому підходить і для відкритого грунту.

Плоди сортовий зрілості мають яскраво-рожевий колір. За вагою вони зазвичай бувають 500-700 грам, але зустрічаються і рекордсмени вагою до 1000 грам. Найбільш великі плоди ростуть в нижній частині куща. Зібрані томати прекрасно переносять тривале зберігання і транспортування. Кількість камер в плодах 6-8, а вміст сухої речовини 5-7%.

Порівняти вага плодів з іншими сортами томатів ви можете в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
чудо землі500-700 грам
бобкат180-240 грам
російський розмір650 грам
Король королів300-1500 грам
Лонг Кіпер125-250 грам
Бабушкін подарунок180-220 грам
Коричневий цукор120-150 грам
ракета50-60 грам
Алтайський50-300 грам
Юсуповський500-600 грам
де Барао70-90 грам

При вирощуванні томатів важливо знати до якого типу рослин відносяться ті чи інші сорти.

Читайте все про індетермінантні сорти, а також про детермінантні, Напівдетермінантні і супердетермінантние сорти.

При ретельному підході до розведення томатів цього сорту можна отримувати рекордні врожаї до 20 кілограм з кв. метра в південних регіонах. У центральних і більш північних районах урожай становить 12-15 кілограм на кв. метр, що теж непогано.

З врожайністю інших сортів ви можете познайомитися в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
чудо землі10-15 кг з кв.метрів
лентяйка15 кг з кв.метрів
дачник4 кг з куща
лялька8-9 кг з кв.метрів
товстий Джек5-6 кг з куща
Андромеда12-20 кг з кв.метрів
медове Серце8, 5 кг з кв.метрів
Пінк Леді25 кг з кв.метрів
Леді Шеді7, 5 кг з кв.метрів
Гуллівер7 кг з кв.метрів
Белла Роса5-7 кг з кв.метрів

Серед головних достоїнств сорту відзначають:

  • дуже висока врожайність;
  • відмінні смакові якості плодів;
  • універсальність використання врожаю;
  • стійкість до основних захворювань;
  • тривалий термін зберігання зібраних помідор.

Серед недоліків наголошено на тому, що через свої розміри вимагає особливо ретельного догляду, підв'язки і підтримки, потребує укриття при сильних поривах вітру.

фото

Характеристики

«Чудо Землі» був виведений російськими фахівцями, державну реєстрацію як самостійний сорт отримав в 2006 році. Завдяки своїм «чудовим» якостям заслужив авторитет у садівників-любителів, так і фермерів, які вирощують томати на продаж у великих обсягах.

Цей «чудовий» сорт для вирощування у відкритому грунті підійде для південних регіонів Росії, оптимально підійдуть Астраханська область, Північний Кавказ або Краснодарський край. У центральних і північних областях такий сорт краще вирощувати в тепличних укриттях.

Одна з переваг сорту, це універсальність його плодів. Дрібні плоди, вони ростуть у верхній частині рослини, підійдуть для консервації. А ті що побільше, прекрасні для вживання в свіжому вигляді. З них також виходить непоганий томатний сік або паста.

Особливості вирощування та догляду

Основна особливість даного виду томатів це його феноменальна врожайність і великі плоди. Це один з улюблених сортів томатів з великоплідних видів. Зібрані плоди добре переносять транспортування і тривале зберігання.

Даний сорт обов'язково вимагає пасинкування, це позначається на врожайності. Треба проводити обрізку зайвих гілок на висоті 30 сантиметрів, щоб не допускати загущення і забезпечити доступ світла нижніх частин рослини.

Підв'язка гілок з великими плодами обов'язкове. Розрослися кущі потребують підпорах, так як плоди у нього досить великі і важкі, що може пошкодити гілки.

Хвороби і шкідники

В якості підгодівлі рекомендовано використовувати добрива, що містять фосфор і калій. Режим поливу краще проводити з ранку або ввечері, в помірних кількостях. З хвороб цей томат буває схильний до тютюнової мозаїки та бурої плямистості. При ураженні тютюновою мозаїкою пошкоджені гілки видаляють, а місця зрізу обробляють розчином марганцівки.

Для профілактики бурої плямистості слід відрегулювати температурний режим і режим поливу. При сильному пошкодженні застосовують препарати «Заслін» і «Бар'єр».

Найбільш часті шкідники в теплицях це білокрилка теплична. Проти неї застосовують «Конфідор», з нього роблять розчин з розрахунку 1 мілілітр на 10 літрів води, і обприскують кущі томатів, зазвичай вистачає на 100 кв. метрів.

У відритому грунті схильний навалі клещика і слимаків. Проти кліщиків застосовують мильний розчин, їм потрібно промивати уражені частини кущів до повного знищення шкідника. Зі слимаками борються за допомогою золірованія грунту. Для закріплення результату рекомендовано використовувати гострий перець з розрахунку 1 чайна ложка на кв. метр.

При наявності певних навичок особливих складнощів при вирощуванні цього сорту томатів не виникне складнощів. Удачі вам і хорошого врожаю.

Відео

Ознайомчий відео-ролик про сорт томат «Чудо землі» можете побачити нижче:

А в таблиці нижче ви знайдете посилання на статті про томати самих різних термінів дозрівання, які можуть виявитися вам корисними:

суперраннісередньостиглісередньоранні
білий наливчорний маврХлиновск F1
московські зіркицар ПетроСто пудів
кімнатний сюрпризАлпатьева 905 апомаранчевий Гігант
Аврора F1Фаворит F1цукровий Гігант
Северенок F1Ля ля Фа F1Розаліза F1
Катюшапотрібний розмірЕм Чемпіон
Лабрадорбезрозмірнийсултан F1

Схожі Статті