Освітлення теплиці світлодіодними лампами: особливості та переваги, види і способи монтажу своїми руками

Найкращим освітленням для рослин вважається сонячне світло, тому його рекомендується використовувати як можна більше.

Невисока інтенсивність і тривалість природного освітлення в умовах більшості регіонів не дозволяють вирощувати хороший урожай без використання штучних джерел світла.

Світлодіодне освітлення вважається одним з найбільш екологічних варіантів, енергоефективність досягає 96 відсотків.

Світлодіодні лампи: особливості та переваги

У сільському господарстві найчастіше використовуються моделі, що складаються з декількох десятків LED-ламп, від їх кількості залежить потужність всього пристрою.

Основна особливість світлодіодних світильників полягає в тому, що один діод функціонує в певній спектральної групі.

Для створення необхідного рівня освітлення існує можливість підбору різнокольорових елементів, що забезпечує найбільш оптимальні умови для росту і розвитку культур.

Довідка: Схема освітлення підбирається з урахуванням геометричних особливостей теплиці, типу рослин, враховуються і інші фактори.

В даний час ведуться наукові розробки, які дозволять отримувати вагу спектр світлового потоку в одному светодиоде, що забезпечить повноцінне цілодобове вирощування рослин.

переваги:

 • економічність - освітлення для теплиць світлодіодне, дозволяє в два рази знизити витрати на електроенергію;
 • тривалий термін експлуатації - до 50 тис. годин;
 • виключена ймовірність опіку листя, так як світильники для теплиць світлодіодні, практично не нагріваються;
 • відсутність необхідності в часі для розігріву, вони миттєво включаються і відключаються;
 • світлодіоди стійкі до холоду і тепличним умови;
 • лід лампи стійкі до перепадів напруги;
 • відсутність тендітних компонентів, стійкість до механічних впливів;
 • діодні освітлення завдяки подачі розсіяного потоку світла, дозволяє висвітлювати великі простори.
Довідка: Єдиним недоліком світлодіодів вважається досить висока ціна.

види ламп

Все светоідіодние лампи - це LED-лампи, їх корпус відрізняється підвищеною захищеністю від проникнення пилу і води, існує кілька десятків моделей для сільськогосподарських потреб.

Вони створюються під різні типи цоколів, спеціальне покриття запобігає розвитку корозії, передбачені також різні варіанти кріплень.

Довідка: Светодіоние лампи продаються окремо - пізніше для них можна змонтувати спеціальні кріпильні конструкції. У продажу є і готова світлодіодна стрічка для теплиць, вибір залежить від конкретної ситуації.

Все приладів діляться на два основних види:

 • фотоперіодичні;
 • постійні.

Перші встановлюються при необхідності продовження світлового дня на кілька годин, другі - для цілодобового освітлення теплиці. Вибір залежить від виду вирощуваних рослин, їх потреби в освітленні, найбільш затребуваними вважаються фотоперіодичні елементи.

У яких випадках і в яких теплицях зручно застосовувати

Світлодіодні лампи підходять для освітлення всіх типів теплиць, оранжерей, зимового саду, технологія дозволяє прискорити появу першого врожаю.

Важливу роль при виборі лампи грає світловий пучок, довжина хвилі визначає приналежність до того чи іншого колірному спектрі.

Існує шість типів світлодіодних ламп (червоні, помаранчеві, жовті, зелені, блакитні, сині) відмінності полягає в довжині хвилі і кольорі.

У сільському господарстві не використовується ультрафіолет, але застосовується звичайний фіолет і інфрачервоне випромінювання, так як довжина їх хвиль роблять позитивний вплив на розвиток культур.

Довідка: Рослини потребують не у всіх світових спектрах, повноцінний зростання забезпечується при наявності мінімум трьох.

Для посилення фотосинтезу застосовуються сині та червоні промені, перші потрібні для підвищення врожайності і крони, другі сприяють розвитку кореневої системи.

Зелений спектр потрібно для пишної рослинності, найвигіднішими для отримання хорошого врожаю вважаються світлодіодні світильники білого кольору.

Довідка: Для кожного конкретного рослини визначається найбільш корисне для його зростання поєднання кольорів.

фото

На фото нижче представлені лампи для теплиці світлодіодні:

Монтаж світлодіодного освітлення своїми руками

Багатьох цікавить питання чи можна встановити світлодіодні світильники для теплиці своїми руками. Відповідь проста, безумовно можна!

На початковому етапі необхідно розрахувати необхідну кількість ламп з урахуванням площі теплиці, типу обладнання і типу рослин. Зробити схему розміщення вимикачів і розеток.

Для монтажу потрібні наступні інструменти і матеріали:

 • дроти, пластикові кожухи для них;
 • цвяхи;
 • трос;
 • дріт;
 • ізоляція;
 • крихта черепичний;
 • викрутки;
 • запобіжник від стрибків напруги;
 • вимикачі;
 • поскогубци;
 • лопата;
 • розетки.

Спочатку необхідно провести дроти до теплиці по повітрю або під землею, електропроводка буде кріпитися навколо міцного дроту.

У першому випадку робота передбачає звернення з високою напругою на вазі, тому найкраще звернутися до електриків.

етапи:

 1. Для укладання проводів під землею необхідно зробити вузьку траншею глибиною близько вісімдесяти сантиметрів, помістити туди провід з ізоляцією. Засипати землею і черепичним крихтою, для захисту дроти від проведення незапланованих робіт.
 2. Встановити запобіжник з щитком, що захищає від несприятливих умов навколишнього середовища.
 3. Зробити від щитка розведення відповідно до схеми, встановити вимикачі та розетки.
 4. Підвісити світильники на тросах.

висновок

Освітлення теплиці світлодіодними лампами освітлення вважається найбільш оптимальним, технологія має велику кількість переваг, за рахунок яких забезпечується висока ефективність. Застосування світлодіодних ламп дозволяє в два рази знижувати витрати на електроенергію, такі світильники відрізняються простотою монтажу та експлуатації. Висока вартість окупається не тільки за рахунок економії на електриці, а й завдяки збільшенню врожайності.

Схожі Статті