Парник «Пролісок» своїми руками

З настанням весни основною турботою городників стає збереження вирощеної розсади після висадки у відкритий грунт. Для вирішення цієї проблеми найкраще підходять легкі і мобільні парники, що дозволяють надійно захистити розсаду від несприятливих зовнішніх чинників. Їх легко розташувати в будь-якому зручному місці ділянки.

Однією з таких компактних і легких моделей парника є модель «Пролісок». У порівнянні з іншими подібними моделями він відрізняється використанням сучасних матеріалів, простотою в експлуатації, продуманої надійністю конструкції. Тому дана модель якнайкраще підходить для збільшення ефективності землеробства на городній ділянці.

особливості конструкції

Каркас даної моделі парника виконаний з полімерних арок. Покривний матеріал прикріплений до арок за допомогою вшитих кишень, що надає всій конструкції більшу надійність.

Виріб виходить вже готовим до застосування, тому що для початку експлуатації його досить витягти з упаковки і розкласти в потрібному місці ділянки.

Дуги каркаса забезпечені кілочками завдовжки 250 мм., Що дозволяють надійно закріпити парник на грунті, при цьому немає необхідності в спорудженні підстави. З торцевих частин покривний матеріал має достатній запас, щоб використовувати його в якості своєрідної розтяжки, зміцнює конструкцію.

Важливо: При складанні парника слід враховувати те, що його конструкція має велику парусність. При невеликій вазі виріб може зірвати з місця сильний порив вітру. Тому слід приділити особливу увагу ретельному його закріпленню на грунті. При необхідності слід вжити заходів до закріплення на ґрунті укривной тканини не тільки з торцевих сторін.

Парник «Пролісок» - розміри і заводські характеристики

Заводська конструкція парника розрахована на укриття від негоди двох-трьох грядок, тому що ширина прихованого простору становить 1, 2 м. Довжина каркаса в залежності від кількості вхідних в комплект дуг може становити 4, 6 або 8 метрів. Висота цього парника близько 1 м., Але ця обставина зовсім не заважає поливу і прополці саджанців, тому що закріплена на дугах укривние матерія легко ковзає по ним, як по напрямних і фіксується як за допомогою спеціальних кліпс, так і за допомогою простих білизняних прищіпок.

Як матеріал каркаса використовується труба пнд (поліетилену низького тиску) діаметром 20 мм. Цей екологічно чистий матеріал не схильний до корозії і має достатню міцність. Вхідні в комплект кілочки і кліпси також виготовлені з полімеру.

В якості покриття парника в даній моделі використовується нетканий матеріал «СУФ-42». Він містить УФ-стабілізатор, завдяки якому термін служби виробу збільшується до декількох сільськогосподарських сезонів. При цьому, на відміну від плівкових укривних матеріалів, дана матеріал володіє повітро-і влагопроницаемостью, що зберігає саджанці від різких температурних перепадів.

Збираємо парник самостійно

Простота конструкції дозволяє виготовити парник «Пролісок» своїми руками. Необхідність в цьому може виникнути, наприклад, якщо власник ділянки вирішить зробити парник з зручними для нього габаритами (довжиною, висотою, шириною). При цьому для виготовлення парника можна використовувати найрізноманітніші матеріали.

  • Як каркас можна використовувати будь-які матеріали, яким можна надати форму арок, і володіють достатньою міцністю. В даний час виробники пропонують великий вибір водопровідних і опалювальних труб з поліпропілену, ПВХ, поліетилену, в тому числі поліетилену низького тиску (пнд). З цих матеріалів виготовляють парники і в заводських умовах. Для самостійного виготовлення слід вибрати труби діаметром близько 20 мм. Для виготовлення каркаса можна використовувати склопластикову арматуру, яку останнім часом часто використовують замість металевої. Вона володіє високою пружністю і міцністю. Металеву арматуру також можна використовувати для виготовлення рами парника.
  • Для покриття парника необхідно придбати агроволокно будь-якого надійного виробника, оптимальна щільність становить 42.

Важливо: При покупці агроволокна слід враховувати його ширину. Вона буває від 1, 6 до 3, 5 метра. При висоті парника близько 1 м., Достатньою буде ширина в 2, 1 м., При необхідності два полотна тканини можна зшити уздовж на швейній машинці.

Порядок складання парника простий. Спочатку з матеріалу каркаса вигинаються дуги, які кріпляться до грунту на відстані 1 м. Один від одного. Для кріплення до грунту можуть використовуватися кілочки (наприклад, дерев'яні), які вставляються в торці трубок.

Іншим варіантом може бути вбивання в землю шматків арматури потрібної довжини і подальше надягання на арматуру кінців трубок. Якщо в якості каркаса використовується арматура, її можна просто увіткнути в грунт на достатню глибину.

Для додання всій конструкції більшої надійності можна зібрати легке підстава з дерев'яних брусів або дощок, при цьому дуги будуть кріпитися до грунту зсередини уздовж бортів підстави. При цьому їх можна притягнути до основи хомутами за допомогою саморізів.

Після того, як каркас буде встановлено, він покривається покривним матеріалом. У найпростішому варіанті матеріал просто зверху покриває раму і при необхідності кріпиться до неї кліпсами або білизняними прищіпками. Однак, набагато доцільніше витратити трохи часу і зробити на покритті кишені, зустрічали складки на швейній машинці. В цьому випадку парник буде легко збиратися і розбиратися для зберігання, а його конструкція практично не буде відрізнятися від заводської.

Таким чином, в разі виникнення необхідності, власник ділянки може виготовити парник моделі «Пролісок» самостійно, з наявних у продажу або підручних матеріалів. Це дозволить вберегти від загибелі будь-яку розсаду, будь то будь-які овочі, декоративні рослини або квіти.

фото

Більше фото збірки парника дивіться далі:

Схожі Статті