Павутинний кліщ: лікування троянди, яблуні, марихуани та інших рослин

Армада крихітних павутинних кліщів запросто знищить праці колективу садівників або городників.

Здатні до 6 циклів розмноження в теплий сезон, кліщі протягом літа можуть перетворити розкішну клумбу або сад в місце, де будуть присутні лише тіні в павутинних вуалях.

Як зрозуміти, що рослини уражені павутинним кліщем?

Як розпізнати шкідника?

Павутинний кліщ - що це? Життєдіяльність павутинних кліщів дуже швидко призводить до блеклости листя. На ураженому комахами ділянці з'являються численні світло-зелені, жовтуваті, червонуваті або сріблясті цятки - сліди від проколів, через які шкідники живляться соком жертви.

Якщо не почати боротися з напастю, то на обложеному листку або стеблі плями збільшаться в розмірах, придбають коричневий ореол. Незабаром у рослини порушиться обмін речовин і воно почне всихати.

При уважному розгляді недавно хворого зеленого вихованця неважко побачити присутність безлічі дрібних павутинок зі світлими і червоними грудочками. Уважно спостерігаючи за останніми, можна навіть неозброєним оком помітити, що вони рухаються. Рухливі точки - це дорослі особини павутинного кліща, а не рухаються - його потомство.

Що таке павутинний кліщ на рослинах? Павутинний кліщ на рослинах - фото:

При глибокої ступеня ураження рослини павутинним кліщем хворі екземпляри виглядають висушеними, покритими тонкою павутинної вуаллю.

До яких хвороб призводить?

троянди

Листя уражених павутинним кліщем троянд буріє, втрачає привабливий вигляд і колір, бутони в основному жухнут, а ті, що вижили дрібніше, ніж утворювати на здоровому кущі.

Позбавлене нормального кількості поживних речовин рослина не встигає підготуватися до зимівлі і може загинути, якщо холодну пору року вдасться морозним, малосніжна.

Виснажені атаками кліщів рожеві кущі частіше пропадають через падіння імунітету до сірої гнилі.

Як позбутися від павутинного кліща на троянді? Помітивши невелику кількість павутинних кліщів на троянді, позбутися від них можна за допомогою обприскування водним розчином господарського мила. Чим обробити троянду від павутинного кліща? Більш радикальний метод, коли вже утворилася павутина на троянді - обробка актеллика або Нероном.

Павутинний кліщ на троянді - фото:

чорнобривці

Досить невибагливі до відходу чорнобривці теж схильні до атак павутинного кліща, якщо літо видається сухим і спекотним. Оселилася колонія шкідників випиває сік спочатку в молодих пагонах, а потім атакує і відросло раніше гілки і листя.

Освіта бутонів на рослині сповільнюється, вже сформовані квітки розкриваються в повному обсязі, мають нетипову для виду форму. Листя скручуються, квітка починає жухнут. Павутинний кліщ може привести до хвороби чорнобривців.

Павутинний кліщ на чорнобривцях: які заходи боротьби? Захистити квіти від уже наявних кліщів допоможуть препарати Актофіт, Аполло, настої цибулиння, картоплиння.

Павутинний кліщ на чорнобривцях - фото:

яблуня

При первинному ураженні яблуні павутинним кліщем на листі дерева з'являються червоні, чорні точки. На тильній стороні листя знаходяться скупчення дрібних жучків, повільно пересуваються по поверхні.

Поразка дерева в стадії цвітіння, призводить до порушення процесу утворення зав'язі. Якщо павутинний кліщ атакує яблуню в період дозрівання плодів, то через неможливість в достатній кількості поглинати сонячне світло ураженими листям і порушення обміну речовин, дерево скине частину плодів.

Якщо ураження кліщем піддасться більша частина зеленої маси дерева, то воно може взагалі загинути.

Виснажене кліщами дерево володіє зниженим імунітетом, тому підвищується ризик ураження яблуні паршею і бактеріальними хворобами. Якщо обприскування дерев трав'яними настоями не виправляє ситуації, то застосовують препарати № 30, 30с, 30м, Ровікурт, колоїдну сірку.

Павутинний кліщ на яблуні - фото:

марихуана

При первинному ураженні листя марихуани поступово змінює колір через численні вогнищ проколів і подальшого висмоктування соку кліщами. При відсутності заходів боротьби чисельність кліщів на кущі ростуть.

В результаті збільшилися апетитів колонії рослина не має сил на формування нормального квітконосу, стає менш стійким до можливих температурних перепадів, важче переносить відсутність сучасного поливу.

Павутинний кліщ на марихуані - що робити? Рятують марихуану від павутинного кліща розпиленням через пульверизатор розчину хлорного вапна (ст. Л. На 1 літр води). Якщо комах багато, то застосовують препарат SM-90.

Павутинний кліщ на марихуані - фото:

Соя

Типовий час ураження сої павутинними кліщами - кінець травня, перші дві декади липня, оскільки в цей період листяна маса рослин володіє найбільшою соковитістю. Викачування кліщами соку з зростаючої сої може позбавити рослини здатності досягти типового для культури розміру.

Це призведе до меншого утворення зав'язей, вилягання вирощуваної культури, що загрожує ураженням зреющих бобів вірусами гнилі або грунтовими шкідниками.

Для запобігання зниження обсягу врожаю сої через шкідників, використовують хімічні препарати.

заходи боротьби

Головне профілактичний засіб боротьби з павутинним кліщем - своєчасні поливи культур, обприскування звичайною водою зеленої маси рослин. При поширенні шкідника на сусідніх ділянках, краще провести обробку рослин на своїй ділянці хімікатами.

При закупівлі посадкового матеріалу з боку, висадку рослин на постійне місце слід виконувати після огляду придбаних примірників. Проводячи осіннє прибирання саду, опале листя, гілки краще спалювати.

Отриманий при цьому попіл - не менше цінне добриво, ніж продукти розпаду листя в результаті природного процесу гниття.

Як боротися з павутинним кліщем? Сучасні хімічні засоби боротьби з павутинним кліщем:

  1. Олеокупріт (препарат для ранньовесняного застосування до початку розпуску нирок, допомагає захистити дерева від парші та шкідників).
  2. Нітрафен (засіб для ранньовесняного застосування до початку розпуску нирок, захищає від шкідників і хвороб).
  3. Порошок сірки застосовують в період освіти гілок.

Непогано себе зарекомендували і народні засоби боротьби з павутинним кліщем:

Захист троянд. Як врятувати троянду? Павутинний кліщ на троянді - заходи боротьби: кілограм наявної бадилля картоплі замочити 10 літрами води не більше ніж на 3 години. Настоєм обприскати рослину після заходу сонця або за годину до сходу.

Захист чорнобривців. Квіти можна захистити настоєм, приготованим на основі тютюнових відходів. Кілограм подрібнених стовбурів тютюну заливають 10-ю літрами підігрітої води, після чого суміш тримають добу в теплому місці. 2 літри розчину розмішують в 10 літрах води, куди додано рідке господарське мило. Обприскують квіти в ранковий або вечірній час.

Захист яблуні. Яблуні можна обприскувати як настоями, описаними вище, так і часниковим засобом від павутинного кліща.

Для його отримання 50 г очищеного від лушпиння часнику подрібнюють і заливають 10 л води.

У настій додають порцію рідкого господарського мила, після чого розпилюють по листю знизу і зверху.

Захист марихуани. Для захисту марихуани від павутинного кліща можна використовувати будь-який з описаних вище настоїв або магазинних препаратів.

При цьому не слід перевищувати рекомендовану дозу. Обробку рослин потрібно виконувати в суху погоду, після того як сонце вже зникло з горизонту або ще не встало.

Захист сої. Від павутинного кліща на сої застосовують препарати Фостран, Тіорос, Резонанс. Економічний поріг шкідливості (ЕПШ) для цієї культури становить:

  • від 2-3 кліщів на поверхні листа в фазі розвитку рослини;
  • від 10 комах на лист в період освіти і наливання бобів.

Навіть при рясному кількості павутинних кліщів за збереження рослин можна з успіхом боротися.

Якщо час боротьби народними методами вже упущено, пускайте в хід «важку артилерію» у вигляді обробки хімікатами.

Схожі Статті