Переваги і недоліки сорти томата «Рожевий фламінго»: опис, фото, характеристики і особливості вирощування

Чим цікавий сорт томатів Рожевий Фламінго і чому мати його у себе на городі вважається престижним?

По-перше, ці помідори дуже гарні і здатні стати справжньою окрасою вашого ділянки. По-друге, вони смачні і корисні.

Вирощувати цей сорт не так просто, але, маючи уявлення про його особливості, з цим можна впоратися.

А ми в цій статті докладно розповімо вам про те, що з себе представляє сорт Рожевий Фламінго, які його характеристики, до яких хвороб вона схильна і які тонкощі агротехніки варто враховувати.

Томати Рожевий Фламінго: опис сорту

Назва сортуРожевий фламінго
Загальний описСредненеспелий індетермінатний сорт
ОригінаторРосія
термін дозрівання110-115 днів
формаовальна сливка
колірРожеві, малинові
Середня маса томатів150-450 грам
застосуваннястоловий сорт
урожайність сорту23-35 кг з кв.метрів
особливості вирощуванняАгротехніка стандартна
Стійкість до хворобСтійкі до більшості захворювань

Сорт томата «Рожевий фламінго» включений до Державного реєстру в 2006 році. Оригінатор і патентовласник сорти томата «Рожевий фламінго» фірма «Пошук».

Сорт рекомендований для культивації в особистих підсобних господарствах Північно-Кавказького регіону у відкритому грунті і теплицях. За відгуками садівників приносить хороший урожай в Центральному регіоні Росії, в Україні, Молдові, Білорусії. Насіння томату «Рожевий фламінго» пройшли державну сертифікацію підтвердження чистоти сорту.

Томат «Рожевий фламінго» - це сорт, а не гібрид. Насіння, зібрані з плодів з другої або третьої кисті в стадії повної зрілості, придатні для збору і подальшої посадки.

Томат «Рожевий фламінго» характеристика та опис сорту: середньостиглий сорт, товарна зрілість плодів настає на 110-115 день з дня посадки. При хороших погодних умовах плоди визрівають на 90-95 день. «Рожевий фламінго» відрізняється тривалим періодом утворення плодів.

У помірному кліматі урожай збирають до жовтня. Кущ не обмежений у зростанні, індетермінантного типу, досягає до двох метрів у висоту, формується в 1-2 стебла. Що з себе представляють детермінантні сорти читайте тут. Вимагає міцної опори, підв'язки до кілочків або шпалер.

Листя середнього розміру, різьблені, зеленого кольору. Плодоніжка зчленованого типу. Суцвіття просте. Рожеві або малинові плоди у формі овальної вершки зі слабко ребристістю і «носиком».

Насиченість забарвлення залежить від умов вирощування. Незрілі плоди мають зелене забарвлення і пляма біля плодоніжки, яке зникає в міру дозрівання. Іноді томати можуть бути смугастими. Кожен містить від 4 до 6 насіннєвих камер, з малою кількістю насіння.

Маса плодів 150-450 грам. «Перша черга» помідорів крупніше, що зав'язалися пізніше трохи дрібніше - до 200 грам. Дрібних помідорів на «Рожевому фламінго» про не буває. М'якоть середньої щільності, соковита, з вираженим томатним ароматом. У соку вміст сухої речовини від 5, 6% до 7%, загального цукру - 2, 6% -3, 7%.

Назва сортувага плодів
Рожевий фламінго150-450 грам
чудо стрічки60-65 грам
Санька80-150 грам
Ляна Рожева80-100 грам
Щелковский Ранній40-60 грам
Лабрадор80-150 грам
Северенок Ф1100-150 грам
Снігур130-150 грам
кімнатний сюрприз25 грам
дебют Ф1180-250 грам
Оленка200-250 грам

Урожайність сорту середня, за результатами сортовипробування 23, 0-35, 0 т / г. Частка товарних плодів 65% - 85%.

Назва сортуврожайність
Рожевий фламінго23-35 кг з кв.метрів
малиновий дзвін18 кг з кв.метрів
Червона стріла27 кг з кв.метрів
Валентина10-12 кг з кв.метрів
Самара11-13 кг з кв.метрів
Таня4, 5-5 кг з куща
Фаворит ф119-20 кг з кв.метрів
Демидов1, 5-5 кг з кв.метрів
король краси5, 5-7 кг з куща
банан Помаранчевий8-9 кг з кв.метрів
загадка20-22 кг з куща

Читайте на нашому сайті: Як отримати відмінний урожай томатів у відкритому грунті? Як вирощувати помідори круглий рік в теплицях.

А також які тонкощі вирощування ранніх сортів існують? Навіщо потрібні інсектициди, фунгіциди та стимулятори росту на городі?

фото

Помідор «Рожевий фламінго» фото див. Нижче:

Характеристики

«Рожевий фламінго» відноситься до столових сортів. Володіє відмінними смаковими якостями. Свіжі плоди використовують для приготування салатів, густих соусів. На відміну від багатьох великоплідних рожевих сортів придатний для консервації в цілому вигляді і часточками, какінгредіент зимових закусок. Томатопродукти, томатний сік володіють ніжною консистенцією, гармонійним солодкуватим смаком, але програють продукції з червоних томатів по колірної насиченості.

Сорт томатів «Рожевий фламінго» цінується за гарне дозаривание і збереження плодів протягом тривалого часу, при правильних умовах зберігання - до двох місяців. Завдяки щільності і пружності плодів і шкурки томати довго зберігають товарний вигляд, добре переносять транспортування.

До недоліків сорту можна віднести схильність до розтріскування, вимогливість до температурного режиму, середню переносимість посухи.

особливості вирощування

Посів насіння на розсаду виробляють з середини березня до початку квітня. На постійне місце рослини висаджують з другої декади травня. Сорт помідор «Рожевий фламінго» вимогливий до складу грунту. Для нього підходять ділянки з родючим шаром не менше 30 сантиметрів з високими аеробними показниками.

Найкраще, якщо в попередній сезон на цьому місці росли бобові, морква, цибуля, капуста, огірки.

Агрономи радять висаджувати томати на ділянки з грунтами збагаченими рослинами-сидератами:

  • білої гірчицею;
  • олійної редькою;
  • фацелією;
  • люпином;
  • викою;
  • люцерною.

Сидерати можна посіяти навесні до перенесення розсади у відкритий грунт і вирощувати спільно з томатами. Посадки повинні бути густими. Надземну частину сидератів регулярно скошують, не допускаючи визрівання насіння, а потім використовують для мульчування грунту навколо кущів. Культури сидератів регулярно змінюють, що не висаджують один і той же вид більше двох років.

За вегетативний період проводять від 3 до 5 підгодівлі. Через два тижні після висадки рослин у відкритий грунт вносять аміачні і фосфатні добрива. Протягом сезону підгодівлю повторюють, посилюючи її комплексними мінеральними добривами.

«Рожевий фламінго» добре відгукується на органічну підгодівлю з водного розчину пташиного посліду (1:10) з додаванням амофосу або суперфосфату і деревної золи.

Що стосується добрив, то на нашому сайті ви знайдете багато корисної інформації на цю тему:

  1. Як використовувати в якості підгодівлі дріжджі, йод, золу, перекис водню, нашатирний спирт, борну кислоту?
  2. Як підгодовувати рослини при пікіровки, розсаду і що таке позакореневе підживлення.
  3. ТОП кращих добрив і які готові комплекси варто використовувати?

«Рожевий фламінго» добре відчуває себе в густих посадках, але для кращої освітленості дозрівають плодів кущі висаджують за схемою 40х70 сантиметрів. Томат вимогливий до режиму поливу. Щоб рослини не хворіли поливати їх необхідно теплою водою. Полив проводити рано вранці або на заході сонця.

Кущ формують залишаючи один, рідше два основних стебла. Регулярно проводять пасинкування, прищипування, видаляють зайві зав'язі. Якщо залишити на одній рослині 5-6 кистей плоди будуть більшими і дозріють раніше, крім того, сформуються нові зав'язі.

Читайте також на нашому сайті: Як підготувати грунт в теплиці до весняних посадок? Які види грунту для томатів існують?

Яку грунт варто використовувати для розсади помідорів, а яку для дорослих рослин?

Хвороби і шкідники

Завдяки «диким» батькам, використаним селекціонерами при виведенні сорту, «Рожевий фламінго» стійкий до більшості захворювань. Але, схильний до вершинної гнилизни. При появі перших ознак хвороби: іржавих плямах, почорніння шкірці плодів, рослини негайно підгодовують фосфорно-калійними добривами, присипають деревним попелом.

Дуже важливо мати уявлення про таких поширених захворюваннях томатів, як альтернаріоз, фузаріоз, вертіціллез, фітофтороз. Також на нашому сайті ви знайдете інформацію про захист від фітофтори і про сорти, які не схильні до цієї напасті.

Що стосується шкідників, то найчастіше на томати зазіхають колорадський жук, тля, трипси, павутинний кліщ і слимаки.

«Рожевий фламінго» при всій своїй вимогливості до грунтів, делікатному поливу і середніми показниками врожайності любимо городниками за прекрасний смак, аромат, товарний вигляд.

ранньостиглісередньопізнісередньоранні
Садова Перлиназолота рибкаЕм Чемпіон
ураганмалинове дивосултан
червоним Червоночудо ринкумрія ледаря
Волгоградський РожевийДе Барао Чорнийновинка Придністров'я
ОленаДе Барао Помаранчевийгігант Червоний
травнева трояндаДе Барао Червонийросійська душа
суперпризмедовий салюткулька

Схожі Статті