Перевірений часом картопля «Розана»: опис сорту, фото, характеристика

Сорт картоплі Розана існує вже понад двадцять років, проте він до цих пір користується популярністю серед городників як в Російській Федерації, так і в інших країнах.

Він цінується за свою ранньостиглість і невибагливість, а також чудову врожайність.

Читайте докладніше про картоплю Розана далі в статті: опис сорту, його основні характеристики. А також особливості вирощування, схильність до захворювань, схильність нападу комах-шкідників.

Картопля Розана опис сорту

Назва сортуРозана
Загальна характеристикаранньостиглий сорт з відмінним смаком і стійкістю до захворювань
період дозрівання70-75 днів
вміст крохмалю13-14%
Маса товарних бульб145 гр
Кількість бульб у кущінемає даних
врожайність145-245 ц / га
споживчі якостівідмінний смак, не розварюється, може використовуватися для сушки
лежкостьхороша
колір шкіркирожевий
колір м'якотісвітло-жовтий
Перевага регіони вирощуванняцентральний
Стійкість до захворюваньстійкий до раку картоплі, золотистої картопляної цистоутворюючої нематоди і інших вірусних захворювань
особливості вирощуванняпотребує попередньої обробки матеріалу перед посадкою
Оригінаторвиведений в Німеччині

Картопля Розана відносять до ранньостиглий сортам. Повний період від появи сходів до настання зрілості цього картоплі триває близько 70-75 днів.

Він був занесений до Державного реєстру Російської Федерації по Центральному регіону. З одного гектара землі зазвичай збирають від 145 до 245 центнерів врожаю.

Даний коренеплідний овоч володіє відмінним смаком, не розварюється і може використовуватися для сушки і подальшої переробки в висушеному вигляді. Він легко переносить посушливу погоду і не пред'являє ніяких особливих вимог до складу грунту.

Сорт картоплі Розана проявляє стійкість до різних захворювань, раку картоплі, золотистої картопляної цистоутворюючої нематоди і інших вірусних захворювань.

характеристика картоплі

Для даного різновиду картоплі характерні середні по висоті кущі проміжного типу, які можуть бути як прямостоячими, так і щодо розлогими. Вони покриті листям, які можуть мати середній або великий розмір. Листя бувають як закритого, так і проміжного типу, а їх забарвлення може бути зеленою або темно-зеленою.

Віночки цих рослин відрізняються великим розміром і мають фіолетове забарвлення з червонуватим відтінком. Бульби картоплі Розана мають подовжено-овальну форму. Середня вага цих бульб становить 145 грам. Вони покриті гладкою шкіркою червоного кольору. М'якоть на зрізі має світло-жовте забарвлення. Вміст крохмалю в коренеплодах даного сорту знаходиться на рівні 13-14%.

Порівняти цей показник з іншими сортами ви можете скориставшись даними в таблиці нижче:

Назва сортувміст крохмалю
Аврора13-17%
скарб12-17%
Горобина11-18%
блакить17-19%
Журавинка14-19%
Ласунок15-22%
чарівник13-15%
Гранада10-17%
Рогнеда13-18%
Дельфіни10-14%

Країна виведення і рік реєстрації

Картопля сорт Розана був виведений в Німеччині в XX столітті.

фото

На фото можете бачити сорт картоплі Розана:

особливості вирощування

Цей різновид картоплі потребує попередньої обробки матеріалу перед посадкою, яка передбачає озеленення, пророщування і знезараження. Це допоможе прискорити зростання кущів, збільшити врожайність і захистити город від захворювань і шкідників.

ВАЖЛИВО! Під час висадки цього виду картоплі відстань між його кущами має становити 60 сантиметрів, а між рядами - 35 сантиметрів.

Глибина посадки бульб повинна становити від 6 до 9 сантиметрів. Посадки повинні розміщуватися рівними рядами в напрямку з півночі на південь.

ВАЖЛИВО! Для оптимального освіти картопляних бульб температура грунту повинна становити від 17 до 20 градусів тепла.

У період активної вегетації поливи повинні бути незначними, а на стадії бутонізації та цвітіння - більш рясними.

Проведення кореневих і позакореневих підживлень має в обов'язковому порядку здійснюватимуться на збіднених грунтах, а також в тому випадку, коли кущі слабо або повільно розвиваються. Як і коли вносити добрива, а також як правильно це зробити при посадці, читайте в додаткових матеріалах.

Для вирощування картоплі дуже важливо дотримувати правильну агротехніку і використовувати потрібні добавки для збільшення врожайності та позбавлення від шкідників.

Пропонуємо вашій увазі статті про те, для чого і як правильно використовувати фунгіциди, гербіциди та інсектициди.

Читайте також корисну інформацію про інші способи вирощування картоплі: під соломою, в мішках, в бочках, голландські технології.

Хвороби і шкідники

Картопля Розана рідко хворіє різними захворюваннями.

Однак ви можете проводити профілактичні обприскування посадок хімічними препаратами. Робити це потрібно в безхмарну погоду, коли роса абсолютно висохне. Температура навколишнього середовища повинна буде знаходитися на рівні 18 градусів тепла.

Детальніше про найпоширеніші хвороби пасльонових ви можете прочитати на нашому сайті: фузаріозне в'янення, парша, альтернаріоз, вертіціллез, фітофтороз.

Захистити бадилля від колорадського жука допоможе розчин мила і золи. Також можна скористатися іншими народними способами або застосувати хімічні препарати.

Сорт Розана має масу позитивних якостей, в число яких входять його хороша лежкість і транспортабельність.

Саме тому він уже не перший рік займає одну з лідируючих позицій серед картопляних сортів.

З показниками лежкости у інших сортів ви можете познайомитися в таблиці нижче:

Назва сортулежкость
Кіранда95%
Мінерва94%
Джувел94%
Метеор95%
фермер95%
Тімо96%, але бульби рано проростають
Ароза95%
весна93%
Венета87%
Імпала95%

Пропонуємо вашій увазі також серію матеріалів про зберігання картоплі: взимку, в ящиках, в холодильнику, очищеним. А також які терміни для цього коренеплоду.

Схожі Статті