Перевірений часом томат «Чорний принц»: опис сорту, характеристика, вирощування, фото

Сорт томатів Чорний принц давно знайомий більшості городників. Діти і дорослі люблять його за незвичайний колір і неповторний смак.

Невибагливий у вирощуванні сорт є, без перебільшення, окрасою будь-якої теплиці. Щоб ви могли більше дізнатися про ці помідорчики ми зібрали про них багато корисної інформації.

Читайте далі повний опис сорту, знайомтеся з його характеристиками і особливостями вирощування.

Томат Чорний принц: опис сорту

Назва сортуЧорний принц
Загальний описСередньостиглий індетермінатний сорт
ОригінаторКитай
термін дозрівання110-120 днів
формаОкругла, плеската зверху і знизу, многоребрістая
колірБордовий, фіолетовий
Середня маса томатів100-500 грам
застосуваннядесертний сорт
урожайність сорту7 кг з кв.метрів
особливості вирощуваннярослина самозапилюється
Стійкість до хворобСтійкий до основних захворювань, але необхідна профілактика

Томат Чорний принц є давно виведеним сортом, зараз створені його гібриди першого покоління (F1) з однойменною назвою. Не плутайте сорт з гібридом, уважно читайте опис на упаковках з насінням.

З гібридного насіння не вийде гарного потомства на наступний рік, коли як насіння сорту можна спокійно збирати для подальших посадок. Насіння віком близько року проростають гірше, краще залишити їх на 2 сезони в спокої. Рослина середніх розмірів, близько 150 см, буває вище - до 2 м.

Є індетермінатний рослиною - не має остаточних точок зростання. Індетермінантні рослини слід «прищипувати» (видаляти верхівку) при утворенні плодів - повний зріст і поживні речовини підуть на їх розвиток. Штамбові кущем не є.

Помідори Чорний принц мають стійкий щетинистий стебло з кількома кистями простого типу, зазвичай залишають 6-8 для освіти хороших плодів. Лист середнього розміру, світло - зелений, типовий помідорний, зморшкуватий, без опушення. Кореневище добре розвинене, досягає більш 50 см в ширину, тому відстань між рослинами повинна бути близько 60 см.

Суцвіття має простий тип, проміжне - перший суцвіття закладається після 9-ого листа, наступні утворюються з проміжком в три листа. У суцвітті багато квіток. Якщо з суцвіття видалити кілька квіток, залишити близько 6-8, плоди будуть більше в розмірах. Плодоніжка з зчленуванням.

Рослина за ступенем дозрівання середньостигла, від сходів розсади до дозрівання проходить близько 115 днів. Має середню стійкість до захворювань. Імунітет до фітофторозу високий.

Вирощування є в теплицях і відкритому грунті, під плівковим укриттям.

Характеристики

Форма - округла, плеската зверху і знизу, многоребрістая. Розміри невеликі - близько 7 см в діаметрі, вага коливається від 100 до 500 г, буває більше. Шкірочка гладенька, тонка, щільна. Колір незрілих плодів - блідо-зелений з потемнінням біля основи, зрілі плоди мають бордовий (іноді фіолетовий) колір - біля основи темніше.

Порівняти вага плодів сорту з іншими можна в таблиці:

Назва сортувага плодів
Чорний принц100-500 грам
Ля ля фа130-160 грам
Алпатьева 905а60 грам
Рожевий фламінго150-450 грам
Таня150-170 грам
мабуть невидимо280-330 грам
рання любов85-95 грам
барон150-200 грам
Яблунька Росії80 грам
Валентина80-90 грам
Катя120-130 грам

Читайте також на нашому сайті: Як отримувати хороший урожай томатів у відкритому грунті? Як вирощувати смачні томати круглий рік в теплицях?

Які тонкощі вирощування ранніх сортів томатів варто знати кожному городникові? Які сорти томатів не тільки врожайні, але і стійкі до хвороб?

М'якоть має такий же темний колір (бордовий з деяким проясненням). Плоди м'ясисті, цукристі, з високим вмістом сухих речовин. Насіння в помірній кількості розподілені по 4-6 камерам. Довгому зберіганню не підлягають, транспортування переносять погано.

Вперше сорт був виведений китайськими вченими, оригінатором в нашій країні є ЗАТ "Науково - виробнича корпорація« НК. ЛТД ». Внесений до Держреєстру по РФ для вирощування у відкритому грунті і під плівковим укриттям в 2000 році.

Доступний для вирощування на всій території РФ і прилеглих країн. Завдяки цікавому кольором, «Чорного принца» часто використовують для прикрас страв, солодкий смак дозволяє вживати його в їжу в свіжому вигляді в необмеженій кількості, дуже подобається дітям.

Вважається десертним сортом. Овочеві салати, бутерброди, супи та інші гарячі страви набувають нові вишукані нотки з цими томатами.

Важливо! Томати при термічній обробці не втрачають своїх корисних властивостей.

У цільноплідного консервації швидше за все розм'якне і втратить форму, для зимових салатів, лечо, інших заготовок з подрібненими томатами підійде напевно. Виробництво соку неможливо через високу концентрацію сухих речовин, для виробництва томатної пасти, соусів і кетчупів з особливим смаком «Чорний принц» підійде.

Приносить урожай від 7 кг з 1 кв.м, з однієї рослини можна зібрати близько 4 кг.

Порівняти цей показник можна, використовуючи дані таблиці:

Назва сортуврожайність
Чорний принц7 кг з кв.метрів
Марісса20-24 кг з кв.метрів
вершки цукрові8 кг з кв.метрів
дружок ф18-10 кг з кв.метрів
Сибірський скоростиглий6-7 кг з кв.метрів
Золотий потік8-10 кг з кв.метрів
гордість Сибіру23-25 ​​кг з кв.метрів
Ляна2-3 кг з куща
чудо ледаря8 кг з кв.метрів
Президент 25 кг з куща
Леопольд3-4 кг з куща

фото

Дивіться нижче: помідори Чорний принц фото

Гідності й недоліки

Має ряд переваг:

  • скоростиглість;
  • цікавий колір;
  • досить великі плоди;
  • хороший врожай;
  • відмінні смакові якості.

Однак має і недоліки - зберіганню не підлягає, повинен бути вжито або перероблений практично відразу після збору.

Особливості та вирощування

Крім кольору і смаку плодів відзначають особливості в вирощуванні - томати Чорний принц - самозапилюється рослина, якщо садити поруч з іншими сортами томатів, можливо перезапилення і зміна смакових якостей плодів.

Висаджувати «Чорного принца» потрібно або в окремій теплиці або на відстані близько 1, 5 м від інших сортів. Ще одна особливість - насіння сорту є не у всіх магазинах.

Сходять «Чорні принци» довго, можливо більше 10 днів, потім швидко розвиваються. Насіння обов'язково потрібно знезаразити в слабкому розчині марганцівки і просочити в стимуляторе зростання. Детальніше про обробку насіння читайте тут.

Посів на розсаду в середині березня в широку ємність з добре прогрітій грунтом, багату на кисень і добривами. Глибина посадки близько 2 см, відстань між рослинами - 2 см.

Важливо! Грунт повинна бути пропарений (можна в духовці), це вб'є можливі шкідливі мікроорганізми.

Для кращого розвитку паростків ємність накривають, попередньо полив теплою водою, поліетиленом або тонким склом. Це утворює необхідну кількість вологості. При появі сходів покриття можна зняти. Без використання покриття необхідно поливати грунт якомога частіше.

Температура при цьому повинна бути не нижче 25 градусів. При утворенні 3-4 повноцінних листів проводиться пікіровка - пересадка рослин в окремі ємності.

В середині травня можлива пересадка на постійне місце. Висаджують в лунки з добривом, що містить фосфор. Нижні листи обривають.

Сорт томатів Чорний принц любить вологу, необхідний частий рясний полив під корінь. Розпушування, мульчування вітається.

Підживлення через кожні 10 днів. Читайте корисні статті про добрива для томатів:

  • Органічні, мінеральні, фосфорні, комплексні і готові добрива, для розсади та ТОП кращих.
  • Дріжджі, йод, нашатирний спирт, перекис водню, зола, борна кислота.
  • Що таке позакореневе підживлення і при пікіровки, як їх провести.

Потрібно пасинкування бічних відростків. Підв'язка на індивідуальні опори або горизонтальну нитку. Кисті з плодами також підв'язують.

Хвороби і шкідники

Краще лікування - профілактика хвороб. Необхідно обприскувати рослини препаратами загальної дії. Від фітофторозу - розчин мідного купоросу (10 г на відро води), від бурої плямистості - присипають коріння золою, від тютюнової мозаїки - обприскують марганцівкою.

Від більшості хвороб допомагає знезараження насіння. З шкідниками допомагають боротися мікробіологічних кошти. Таким чином, проаналізувавши все вищесказане, можна з упевненістю сказати, що сорт помідор Чорний принц - відмінний по врожайності і смаку. Його варто завести у себе на присадибній ділянці чи дачі.

Схожі Статті