Перспективний голландець - сорт картоплі «Ред Фентезі»: характеристика і опис сорту

Любителі картоплі з червоною шкіркою напевно оцінять перспективний сорт голландської селекції під назвою Ред Фентезі.

Великі подовжені бульби мають відмінні товарні якості, м'якоть багата білками і вітамінами.

Картопля цього сорту користується популярністю у покупців, він прекрасно підходить для особистого споживання або готування напівфабрикатів в промислових умовах.

У статті ви знайдете не тільки докладний опис сорту, але і познайомитеся з його характеристиками і особливостями вирощування, дізнаєтеся яких хвороб схильний картопля і як протистоїть нападу шкідників.

Картопля Ред Фентезі докладний опис сорту

Назва сортуред фентезі
Загальна характеристикастоловий сорт з плодами відмінного смаку, придатними для дитячого і дієтичного харчування
період дозрівання90-110 днів
вміст крохмалю13-21%
Маса товарних бульб90-140 гр
Кількість бульб у кущі10-12 шт
врожайність260-380 ц / га
споживчі якостіхороший смак, слабо розварюється
лежкость95%
колір шкіркирожевий
колір м'якотітемно-жовтий
Перевага регіони вирощуванняЦентральний, Волго-Вятський
Стійкість до захворюваньстійкий до картопляного раку, золотистої цистоутворюючої нематоди, звичайної парші, чорної ніжки, вірусам скручування листя або тютюнової мозаїки
особливості вирощуваннярекомендована система крапельного поливу
ОригінаторEuroplant (Німеччина)
 • бульби великі, вагою від 90 до 140 грама;
 • форма овальна, злегка подовжена;
 • бульби рівні, акуратні;
 • шкірка червона, рівномірно забарвлена, помірно тонка;
 • глазки нечисленні, неглибокі, дуже дрібні;
 • м'якоть на зрізі темно-жовта;
 • вміст крохмалю коливається від 13, 5 до 21, 5%;
 • високе вмісту білка, амінокислот, каротину.

У таблиці нижче ви побачите такі показники як вміст крохмалю і вага бульб у різних сортів картоплі ::

Назва сортуВміст крохмалю (%)Середня вага бульб (гр)
ред Фентезі13-2190-140
Аврора13-1790-130
скарб12-17150-200
Горобина11-1890-130
блакить17-1990-110
Журавинка14-1990-160
Ласунок15-22150-200
чарівник13-1575-150
Гранада10-1780-100

характеристика

Картопля сорту Ред Фентезі відноситься до середньоранніх, столової призначення. Вегетаційний період триває від 90 до 110 днів. Урожайність відмінна, в залежності від кліматичних умов і кількості підгодівлі коливається від 260 до 380 центнерів з гектара. Зібрані бульби добре зберігаються, можливе транспортування на далекі відстані.

Урожайність - один з основних показників перспективності вирощування сорту. У таблиці нижче ви побачите яка ця характеристика у різних сортів:

Назва сортуврожайність
ред Фентезі260-380 ц / га
Лорха250-350 ц / га
Господарочка180-380 ц / га
Ліга210-350 ц / га
Красунчик170-280 ц / га
Світанок Київськийдо 460 ц / га
боровичок200-250 ц / га
личак400-500 ц / га
американка250-420 ц / га
Коломба220-420 ц / га

Залежно від типу кущ високий або середній, прямостоячий. Облистянність помірна, листя великі, світло-зелені, проміжного типу, з помітними прожилками.

Віночок середній або дрібний, зібраний з яскравих фіолетово-рожевих квітів. Ягоди нечисленні. Коренева система добре розвинена, під кожним кущем утворюється 10-12 великих картоплин. Нетоварній дрібниці трохи, коренеплоди вирівняні за вагою та розміром.

Ред Фентезі картопля помірно вимогливий до поливу і поживністю грунту. Для підвищення врожайності рекомендується система крапельного поливу, підгодівлі органікою і мінеральними комплексами, часте розпушування з видаленням бур'янів. У боротьбі з бур'янами також допоможе мульчування. Не завадить і підгортання кущів. Перші бульби підкопують в середині літа, але основне прибирання краще зрушити на кінець серпня-початок вересня.

Сорт стійкий до картопляного раку, цистоутворюючої золотистої нематоди, парші, чорної ніжки, різноманітним вірусам.

Картопля Ред Фентезі має приємний впізнаваним смаком: насиченим, яскравим, що не водянистим. Помірне вміст крохмалю робить бульби універсальними. Їх можна смажити, варити, використовувати для приготування пюре, начинок, запікання або гасіння. Коренеплоди багаті вітамінами, білками і каротином, що дозволяє рекомендувати їх для дитячого і дієтичного харчування.

походження

Сорт картоплі Ред Фентезі виведений голландськими селекціонерами. Внесений до Держреєстру РФ в 2011 році. Районований для Волго-Вятского і Центрального регіонів.

Рекомендований для промислового вирощування, підходить для фермерських і особистих підсобних господарств. Бульби мають відмінні товарні якості, добре зберігаються, спокійно переносять транспортування. Дуже вдалий варіант для продажу і промислового виробництва продуктів харчування.

Про те як зберігати картоплю зимою, на балконі, в холодильнику, в ящиках, очищеним читайте в наших статтях. А також які терміни і температуру варто дотримуватися, які проблеми можуть виникнути.

фото

На фото представлений картопля сорт Ред Фентезі

Гідності й недоліки

До основних переваг сорту можна віднести:

 • високі смакові якості бульб;
 • хорошу врожайність;
 • швидке формування коренеплодів;
 • картоплини рівні, красиві, ідеальні для продажу;
 • бульби універсальні, підходять для приготування різних страв;
 • невимогливість до догляду;
 • стійкість до основних захворювань.

Недоліків у сорту практично немає. При належному догляді врожайність порадує навіть початківця городника.

особливості вирощування

Агротехніка стандартна. Сорт спокійно переносить погодні коливання, але чутливий до температури грунту. Висаджувати бульби потрібно, коли земля прогріється, але збереже потрібну кількість вологи. Відстань між кущами має становити не менше 30 см, обов'язкові широкі міжряддя, що полегшують догляд за іншими рослинами. Коренеплоди висіваються неглибоко, на 10-12 см.

Картопля насіннєва Ред Фентезі необхідно підготувати до посадки. Спочатку бульби протравливаются, по лунках розкладається перегній або деревна зола. Рекомендується крапельний полив, який гарантує оптимальне зволоження грунту. Міжряддя можна замульчувати скошеною травою або соломою.

Насіннєвий матеріал збирають на власних полях, він практично не схильний до виродження. Перспективні кущі заздалегідь позначаються стрічками або стікерами. Насіннєвий матеріал можна збирати з хворих або уражених шкідниками кущів.

За сезон проводять 2-3 підживлення. Краще чергувати мінеральні комплекси з калієм, магнієм, фосфором і органікою (розведеним коров'яком або пташиним послідом). Азотовмісні добрива не рекомендуються, вони змушують кущі нарощувати листову масу на шкоду бульб.

Детальніше про те чим підгодовувати картопля, коли і як вносити добрива, як правильно зробити це при посадці читайте в статтях нашого сайту.

Також при вирощуванні картоплі нерідко використовуються додаткові обприскування і обробки.

На нашому сайті ви знайдете докладні матеріали про застосування фунгіцидів і гербіцидів.

Існує чимало способів вирощування картоплі. Ми підготували серію корисних матеріалів про голландських технологіях, про вирощуванні під соломою, в коробах, в мішках і бочках, а також ранніх сортів.

Хвороби і шкідники

Сорт картоплі Ред Фентезі стійкий до багатьох небезпечних захворювань: картопляного раку, золотистої цистоутворюючої нематоди, звичайної парші, чорної ніжки.

Не схильний до багатьох вірусів, наприклад, скручування листя або тютюнової мозаїки. Раннє дозрівання робить рослини малосприйнятливими до фітофторозу.

Для більшої безпеки необхідна предпосадочная обробка бульб і грунту. У пік фітофторозу можна провести одноразове обприскування медесодержащими препаратами.

Читайте також про поширених захворюваннях картоплі: альтернаріоз, фузаріоз, вертіціллез.

Сорт картоплі Фентезі не залишить байдужим жодного фермера або городника. Незвичайне поєднання яскравої жовтої м'якоті і червоною шкірки робить бульби незвичайними і красивими, а урожайність перетворює вирощування коренеплодів в дуже вигідна справа.

Схожі Статті