Подарунок селекціонерів - картопля «Казка»: опис сорту, характеристика, фото

Картопля. Немає в природі більш улюбленого продукту харчування. Кулінари з нього готують різні смачні страви. Його варять, смажать, парять, запікають.

У народній медицині він цінується за великий вміст калію, завдяки якому виводяться з організму надлишки води, солі.

Ним лікують гастрити, захворювання шлунково-кишкового тракту, рекомендують вживати при серцевій недостатності, інших хворобах. Його люблять селекціонери. За останні десятиліття завдяки їх роботі з'являються все нові і нові сорти.

З чого все почалося

Сорт картоплі Казка була отримана від схрещування декількох сортів S.tuberosum, S.demissum, S.vernei. Від кожного «прабатька» Казка взяла найкраще.

Від одного гладку форму і вміст крохмалю, від іншого стійкість до хвороб і шкідників. Третій передав смакові якості. Вийшов чудовий, дійсно казковий сорт.

Картопля Казка: опис сорту і його характеристика

Назва сортуКолобок
Загальна характеристикастоловий сорт російської селекції з високою врожайністю
період дозрівання70-85 днів
вміст крохмалю14-17%
Маса товарних бульб70-130 гр
Кількість бульб у кущідо 30
врожайність300-400 ц / га
споживчі якостіхороший смак, підходить для смаження і салатів
лежкость91%
колір шкіркибілий
колір м'якотібілий
Перевага регіони вирощуванняСередньоволзький, Уральський, Далекосхідний
Стійкість до захворюваньвідносно стійкий до вірусних хвороб
особливості вирощуванняагротехніка стандартна
ОригінаторТОВ Селекційна фірма «Ліга», ГНУ Ленінградський НИИСХ «Белогорка» Россельхозакадеміі

Сорт середньоранній. Визріває за 70-90 днів, в залежності від погодних умов. Це дає можливість вирощувати в районах, де можливі пізні заморозки.

Сорт продуктивний для невеликих фермерських господарств, що займаються не тільки овочівництвом, а й скотарством. Рекомендується висаджувати картоплю цього сорту на поля після вирощування на них багаторічників або озимих. Перевага в цьому випадку віддається зернобобових культур.

Визріли коренеплід середнього розміру, бульби практично однаковою овальної форми і має масу від 80 до 130 грамів. Шкірка у картоплі гладка, світло-жовтого кольору. У місцях утворення вічок рожева. Глазков не багато, вони мають не дуже велику глибину.

На зрізі м'якоть картоплі біла. З великим вмістом крохмалю картопля придатна для варіння пюре або запікання, при невеликому хороша для смаження.

У коренеплодах сорту Казка середній вміст крохмалю від 14 до 17%. Так що цьому випадку картопля дійсно казковий, підійде для супу, для приготування «Фрі», його можна підсмажити або запекти.

Вміст крохмалю в інших сортах картоплі ви можете побачити в таблиці нижче:

Назва сортувміст крохмалю
казка14-17%
Іллінський15-18%
волошка12-16%
Лаура15-17%
Ирбитский12-17%
Синьоока15%
Адретта13-18%
Альваро12-14%
Бриз11-15%
кубанка10-14%
Кримська роза13-17%

Краще умови - вище урожай

Вирощують даний картопля в основному в Росії та колишніх республіках СРСР, Молдавії і Україні. Врожайність залежить від кліматичних умов і місць зростання.

Для хорошого врожаю необхідні легкі супіщані і суглинні грунту, непогано росте на ділянках після розробки торфу. У практиці є приклади вдалого вирощування і на чорноземах. Сорт посухостійкий, якщо дощу довго немає, вимагає поливу, але багато вологи не любить.

На важких грунтах бульби виростають невеликого розміру. У сприятливих умовах дає врожай 400-450 ц / га. Сорт класифікується як столовий. Вживається в їжу. На смак приємний. Вважається одним з кращих за смаковими якостями.

Картопля, зварений для салатів, добре тримає форму і не розвалюється, смажений має хрустку скоринку, а пюре виходить повітряний і ніжне.

Хороший сорт ще й тим, що має лежкість більше 90%. Стійкий до хвороб і шкідників. Бульби, закладені на зберігання восени, благополучно зимують, і навесні готові до посадки.

Читайте докладніше про терміни і температурі зберігання картоплі, про можливі проблеми. А також про те як зберігати коренеплоди взимку, на балконі, в ящиках, в холодильнику, очищеним.

Також в таблиці нижче ви можете порівняти показники лежкості інших сортів з картоплею Ліга:

Назва сортулежкость
Ароза95%
Вінета87%
Зорачка96%
Каменський97% (раннє проростання при температурі зберігання вище + 3 ° C)
Любава98% (дуже хороша), бульби довго не проростають
Моллі82% (нормальна)
Агата93%
здоровань97%
Уладар94%
Фелокс90% (раннє пробудження бульб при температурі вище + 2 ° C)

Агротехніка картоплі і способи отримання хорошого врожаю можуть бути самими різними.

На нашому сайті ви знайдете багато цікавого про вирощування картоплі. У тому числі про метод в мішках і бочках, а також всі про голландських технологіях.

Також читайте про вирощування ранніх сортів, про отримання врожаю без прополки і підгортання, способі під соломою, з насіння і в коробах без дна.

фото

На фото: сорт картоплі Казка

Я ль на світі всіх миліше?

Картопля Казка однорічна трав'яниста рослина. Кущ висотою 60-70 см. Стебел буває від 4 до 8, залежить це від розміру бульби. Чим більше бульба, тим більше стебел на рослині.

Одна частина стебла занурена в землю, інша покрита кавалками непарноперистим листям невеликого розміру, світло-зеленого кольору.

Квітки головна прикраса цього сорту. Великі, зібрані з п'яти пелюсток, зрощених між собою. Квіти розташовані на верхній частині стебла. Мають незвичайний червоно-фіолетового відтінку. Коли картопляне поле цвіте, це справляє величезне враження. Казкою сорт названий саме через своїх квітів.

Вчені, які зробили Казку бувальщиною

Творцями сорти є російські вчені-селекціонери Гаджієв Н.М., Лебедєва В.А., Іванов М.В. з ГНУ Ленінградської НІІСХ «Белогорка» Російської сільськогосподарської академії, ТОВ Селекційної фірми «Ліга». У 2004 році сорт Казка внесений до Державного реєстру.

Відмінною особливістю Казки є те, що у цього сорту в одній лунці виростає велика кількість бульб (Многоклубневий). Чи не менше 15, але при гарному догляді і до 30 штук.

Друга особливість сорту - з маленьких бульбочок насіннєвої картоплі виходить такий же урожай, як і з великих.

Тому при недостатній кількості насіннєвої картоплі можна сміливо ділити бульби на невеликі шматочки. Пророщувати їх і вийшла розсаду висаджувати на ділянку.

Вирощування картоплі - процес, на перший погляд, не складний. Але і він має ряд своїх особливостей.

Пропонуємо вашій увазі корисні матеріали про те, навіщо при вирощуванні картоплі потрібні гербіциди та фунгіциди.

Читайте також про основні агротехнічні прийоми: мульчування, підгортання, полив, добриво. Про те чим підживити картоплю, коли і як вносити добрива, як правильно зробити це при посадці.

Хвороби і шкідники

Картопля відноситься до сімейства пасльонових. Отже, схильний до хвороб і шкідників цього виду рослин.

Рак картоплі і чорний рак - ці хвороби не є небезпечними, сорт стійкий до їх носіїв.

У рідкісних випадках захворює фітофторозом, частіше пошкоджується паршею, картопляної нематодою, макроспориозом. Вірусні захворювання вдаються до рослині через насіннєвий фонд.

Оскільки збереження насіння у картоплі Казка висока, при дотриманні умов зберігання і проведенні заходів з профілактики вірусних захворювань, віруси йому практично не загрожують.

Читайте докладніше про альтернаріоз, фузаріоз, фітофтори і вертіціллез.

Шкідники так само «обходять його стороною». Вчасно проведені обприскування дозволяють повністю позбавлятися від колорадського жука, дротяників, капустянки і картопляної молі.

Петро I привіз картоплю з Голландії, Катерина II доклала чимало зусиль для того щоб вона прижилася на Русі. Російські вчені створюють нові сучасні сорти, які стають відомими і улюбленими у багатьох народів.

Немає жодної країни в світі, де б не вирощували картоплю. Але ніде його так не люблять як в Росії. Не дарма картопля у нас називають другим хлібом.

Схожі Статті