Подарунок з Німеччини - картопля «Крона»: характеристика сорту і корисні поради

Сорт картоплі «Крона» або «Кроне» - дуже вдале пропозиція від селекціонерів з Німеччини. Крупна картопля з соковитою жовтою м'якоттю ідеальна для приготування скибочок-фрі з золотистою скоринкою, підходить вона і для продажу.

Це смачна і святкове жовтоплідного картопля, підходяща для промислового або аматорського вирощування. Сорт невибагливий до агротехніки, підходить для будь-яких регіонів і незмінно радує врожайністю.

Що являє собою картопля «Крона», опис сорту і фото - все необхідне ви знайдете в нашій публікації.

Картопля «Крона»: характеристика сорту

Назва сортуКроне
Загальна характеристикасреднеранний столовий сорт з успіхом зростаючий в будь-яких умовах
період дозрівання85-100 днів
вміст крохмалю9-12%
Маса товарних бульб100-130 гр
Кількість бульб у кущі10-15
врожайність430-650 ц / га
споживчі якостівисокий вміст білків, клітковини, вітамінів, каротину
лежкость96%
колір шкіркижовтий
колір м'якотіжовтий
Перевага регіони вирощуваннябудь-яка грунт і клімат
Стійкість до захворюваньстійкий до картопляного раку, звичайної парші, гнилі
особливості вирощуваннярекомендовано попереднє проростання
ОригінаторBavaria-Saat (Німеччина)

Основні відмінні риси цього сорту:

 • бульби середнього розміру, вагою від 100 до 130 г;
 • форма овальна з тупою верхівкою;
 • бульби акуратні, вирівняні за вагою та розміром;
 • шкірка жовта, однотонна, тонка, гладка;
 • вічка поверхневі, дрібні, малопомітні;
 • м'якоть на зрізі жовта;
 • вміст крохмалю помірне, не перевищує 12%;
 • високий вміст білків, клітковини, вітамінів, каротину.
Сорт відрізняється врожайністю і невибагливістю до відходу він спокійно мириться з відсутністю підгодівлі або короткочасною посухою.

Порівняти врожайність цього сорту з іншими ви можете звернувшись до таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
крона430-650 ц / га
кубанкадо 220 ц / га
Фелокс550-600 ц / га
Синьоокадо 500 ц / га
Красунчик170-280 ц / га
ред Скарлеттдо 400 ц / га
боровичок200-250 ц / га
Снігур180-270 ц / га
Каменський500-550 ц / га
Коломба220-420 ц / га
весна270-380 ц / га

Опис і фото

Сорт картоплі «Крона» столовий, середньоранній. З моменту посадки до збирання врожаю проходить близько 100 днів. Урожайність дуже висока, в залежності від кліматичних зон і умов вирощування коливається від 430 до 650 центнерів з гектара.

Зібрані бульби добре зберігається, можливе транспортування. Читайте докладніше про терміни і температурі зберігання, про можливі проблеми, що виникають.

А також про те, як зберігати коренеплоди взимку, на балконі, в ящиках, в холодильнику, очищеними.

Насіннєвий матеріал не вироджується, зберігаючи всі властивості, характерні для материнських рослин.

Картопля дуже зручний для вирощування. Віддає перевагу легким грунту на основі чорнозему чи піску. Часті підгодівлі не потрібні, під вирощуванні можливо обійтися помірними порціями органіки, внесених перед посадкою. Читайте докладніше про те чим удобрювати картопля, коли і як вносити підживлення, як правильно це зробити при посадці.

Для максимальної урожайності потрібне гарне зволоження грунту, підгортання і своєчасне видалення бур'янів. У боротьбі з бур'янами допоможе мульчування.

Кущ середньої висоти, прямостоячий, помірно розлогий. Освіта зеленої маси середнє. Листи темно-зелені, матові, дрібні, зі слабко хвилястими краями і чітко означеними жилками. Віночок компактний, зібраний з великих білих, швидко обпадають квітів. Ягоди практично не зав'язуються.

Коренева система потужна, під кожен кущем утворюється по 10-15 картоплин. Кількість нетоварной дрібниці або некондиційних бульб мінімально.

Сорт стійкий до багатьох захворювань пасльонових: картопляного раку, звичайної парші, кореневої і вершинної гнилизни. Рідко уражається фітофторозом. Картопля нечутливий до механічних пошкоджень.

Смакові якості картоплі «Кроне» на висоті. Бульби розварюються слабо, зберігаючи акуратну форму. Смак насичений, збалансований, що не рідкий. Через невисокий вміст крохмалю під час обробки бульби не темніють, зберігаючи гарний ж жовтий колір.

У таблиці нижче ви знайдете дані о змісті крохмалю у різних сортах картоплі:

Назва сортувміст крохмалю
крона9-12%
маніфест11-15%
Тірас10-15%
Єлизавета13-14%
Вега10-16%
Луговський12-19%
Романо14-17%
Санте10-14%
Тулеевск14-16%
циганка12-14%
казка14-17%

Картопля підходить для смаження у фритюрі, фаршировані, запікання. Для приготування пюре бульби не використовуються. Можлива промислова обробка для приготування заморожених скибочок-фрі, супових заправок або овочевих сумішей.

Картопля «Крона» виглядає, як на цих фото:

походження

Сорт «Крона» виведений німецькими селекціонерами. Картопля набув поширення у багатьох європейських країнах. У Держреєстр внесено в 2015 році рекомендовано промислове вирощування, розведення у фермерських та особистих підсобних господарствах.

Картоплю можна висаджувати в більшості регіонів Росії, він спокійно переносить температурні перепади або посуху. При сприятливих умовах врожайність вище.

Гідності й недоліки

До основних переваг сорту можна віднести:

 • високі смакові якості коренеплодів;
 • хорошу врожайність;
 • відмінну лежкість;
 • раніше дружне дозрівання бульб;
 • стійкість до захворювань;
 • не схильний до механічним пошкодженням;
 • посухостійкість;
 • здатність переносити спеку і короткочасне зниження температури;
 • відмінний товарний вигляд коренеплодів;
 • невимогливість до догляду.

Недоліків у сорту не помічено.

особливості вирощування

Картопля має гарний імунітетом, але для кращої схожості бульби рекомендується обробити стимулятором росту. Картоплини просушують і пророщують на світлі.

Для посадки краще відбирати великі, рівні, що не перехворіли бульби, вони гарантують рясний урожай. Нетоварну дрібниця краще не висаджувати, результат буде непередбачуваний.

Висаджувати коренеплоди потрібно в Прогрівшись грунт. При температурі нижче 10 градусів бульби можуть загнити. В лунки вносять перегній, торф і деревну золу. Така підгодівля збільшить урожай, але не сприятиме накопиченню нітратів.

Садити картоплю треба на відстані 25-30 см міжряддя шириною в 60-70 см полегшать догляд за посадками. За сезон рослини 2-3 рази підгортають, попутно видаляючи бур'яни. Переважно формувати високі гребені над кущами.

Вносити добрива не обов'язково, при бажанні посадки можна одноразово підгодувати розведеним коров'яком. Набагато важливіше полив. Для рясного врожаю бажано організувати систему крапельного зволоження. При посухи кущі не гинуть, але картоплини виходять більш дрібними.

Бадилля у сорту залишається зеленою навіть в кінці вегетаційного періоду. Залежуватися в грунті бульб не варто, це загрожує фітофторозом або навалою дротяники. Перед копкой рекомендується зрізати зелень, це дозволить бульб накопичити максимум поживних речовин.

Викопаний картоплю ретельно просушується на межі або під навісом. Тут же зібраний урожай сортується, насіннєвий матеріал відбирається і зберігається окремо. Картоплю, призначену для продажу, можна фасувати відразу після викопування.

Крім добрив при вирощуванні картоплі використовують найрізноманітніші засоби і препарати. Суперечок про їхню користь ведеться безліч.

Ми пропонуємо вашій увазі докладні статті про те, як і для чого використовуються гербіциди, фунгіциди та інсектициди.

Хвороби і шкідники

Сорт стійкий до багатьох захворювань: різноманітним вірусам, картопляного раку, звичайної парші.

Раннє дозрівання рятує бульби і листя від фітофторозу. Для профілактики коренеплоди протруюють перед посадкою, грунт проливається дезінфікуючими складами. В пік епідемії фітофтори посадки одноразово обробляють медесодержащими препаратами.

Читайте також про альтернаріоз, фузаріоз, вертіциллезному в'янення.

Врятувати рослини від інфекції може грамотний сівозміну. Поля для посадки картоплі змінюють кожні 3-4 роки, чергуючи їх з ділянками, засадженими олійної редькою, бобовими або капустою.

Соковиту молоду зелень часто атакує тля, павутинний кліщ, цикади або колорадські жуки. Захиститися від комах можна своєчасним випаливаніе бур'янів, мульчированием грунту. При важких ураженнях застосовуються промислові інсектициди. Їх використовують дуже обережно і тільки до початку цвітіння.

«Крона» - Перспективний сорт, ідеальний для продажу. Великі, рівні бульби привертають увагу, їх можна сортувати й упаковувати прямо на місці збору. Урожай добре зберігається, не втрачаючи товарних якостей протягом декількох місяців.

Існує чимало цікавих способів вирощування картоплі. Ми підготували для вас серію цікавих матеріалів про голландські технології, вирощування ранніх сортів і отримання врожаю без підгортання і прополки. А також про методи під соломою, в мішках, в бочках, в ящиках.

Схожі Статті