Покрокова інструкція, як зробити ручну сівалку для буряків. Які ще бувають і де можна купити?

Посів насіння - один з найважливіших етапів вирощування буряка. Будь недолік може привести до того, що багато паростки загинуть.

Особливо важливо не садити насіння занадто купчасто, але робити це руками неефективно і довго. Для того, щоб уникнути непотрібної втрати врожаю, найкраще скористатися сівалкою.

У даній статті представлена ​​покрокова інструкція про те, як зробити ручну сівалку для буряків. Також в даному матеріалі ви знайдете корисну інформацію про те, які ще бувають сівалки для висаджування насіння буряка у відкритий грунт і де можна купити дані пристосування для роботи.

Що це таке?

Сівалка для буряка - спеціальне пристосування, призначене для посіву цієї овочевої культури. Вона значно полегшує роботу городника, максимально рівномірно і точно розкидаючи насіння в грунт.

Сівалка для буряка складається з ящика для насіннєвого матеріалу, семяпровода, сошників, які потрібні для утворення в землі борозенок і грунтообробних інструментів, необхідних для засипання борозен.

Які існують типи?

 • Сівалка на мотоблок - один з типів навісних установок на мотоблок. Принцип дії: сошники закладають борозни для ямок, потім зерна дозовано потрапляють в лунки зі сховища (на цьому ж етапі разом з ними можуть прокидатися добрива), потім спеціальний каток-колесо закриває борозни і затрамбовивает грядку для кращого контакту з грунтом і швидкого проростання. Якщо каток відсутня, його можна придбати і причепити самостійно.
 • Сівалка на трактор - навісна установка на трактор. Принцип дії практично такий же, як і у сівалки на мотоблоки, тільки борозни нарізаються опорними колесами, а після висипання зерен грядки засипаються землею з заднього барабана або сошника.
 • Ручна сівалка є невеликий коробочкою, в дні якої виконані невеликі дірочки, на коліщатках, в яку насипаються насіння. Колеса формують борозни, куди потрапляє насіння, після чого задні колеса засипають їх землею.

Плюси і мінуси різних видів

Сівалка на мотоблокСівалка на тракторРучна сівалка
плюсиНевеликий розмір, підійде для малих аграрно-технічних господарствПідійде для великих обсягів роботи, дозволяє автоматизувати процес посівуНевелика вартість, підійде для роботи в городі
мінусиВисока вартість, необхідно вибирати сівалку спеціально під мотоблокЧи не підійде для роботи в городі, висока вартістьНе дуже ефективна, не дозволяє додавати добрива в момент посіву

Від чого залежить вибір?

 • Принципу дії: сівалка на мотоблоки має подібний принцип дії тієї, що на тракторі. Він автоматизований. Ручним же пристроєм керує людина, що дозволяє виконувати більш тонку роботу і більш акуратне засівати буряк.
 • Ваги: сівалка на трактор найважча з усіх і потрібно більше потужності для того, щоб її рухати. Сівалка на мотоблок легша, але все ще вимагає додаткової потужності. Ручний пристрій працює від зусиль людини, їй не потрібні додаткові рухають елементи.
 • Ціни: сівалка на трактор коштує 200-700 тисяч, але є і дорожче; сівалка на мотоблок дешевше і має ціну в 10-20 тисяч; ручна сівалка найдешевша і її ціна не перевищує поріг в 10 тисяч в залежності від обраної моделі.
 • Типу висіву: сівалка на мотоблок або трактор дозволить зробити висів з добривами, застосовуючи дискові й ложкові, метеликові, внутрішньо-реберчатие, щіткові, канатіковую, котушкові, комірчасті висівні апарати. Для ручної характерний котушковий тип.
 • Виробника: Сівалки на трактор виробляють Білорусь, Росія, а також деякі інші країни; на мотоблок - Америка, Росія і Білорусь, ручні - Україна, Білорусь і Росія.
 • Ширина захоплення: залежить від моделі. Сівалки на трактор в середньому мають захопленням в 3, 6 метрів; на мотоблок - метр; ручні - максимум 0, 5 метрів.

Відмінності від типу і від моделі

на мотоблок

Відстань між рядамиПреміум СТВ-2СТВ-4СМ-6
Ширина між рядами160-500 мм160-500 мм150 мм
Глибина внесення насіння10-60 мм10-60 ммдо 60 мм
кількість сошників2 шт.4 шт.6 шт.
Ширина смуги посіву1100 мм1150 мм900 мм
Обсяг одного бункера3 дм³3 дм³40 дм3
маса обладнання40 кг58 кг55-63 кг

на трактор

СТВ-6СТ-12РПЛ-6
Площа посіву за годину роботи2, 16 га / год3, 24 га / годвід 1, 9 до 4, 2 га / год
Ширина смуги посіву4, 8-6 м5, 4-6, 0 мвід 2, 7 до 4, 2 м
Глибина укладання насіння25-55 мм25-55 мм25 мм
Ширина між рядами0, 6-0, 75 м0, 45-0, 5 мвід 0, 45 до 0, 7 м
Обсяг одного бункера28 дм328 дм320-30 дм3
Маса завантаженого агрегату1, 228 тонн1, 450 тонн0, 7 тонн

Ручна

«Дачниця-7М»«Дачниця««Зорька-М"
Ширина смуги посіву0, 36 м--
Глибина укладання насіння40 мм50 мм20-50 мм
Ширина між рядами0, 6 м--
Обсяг одного бункера0, 75 дм30, 75 дм31, 2 дм3
Швидкість руху3-4 км / год3-4 км / год3-4 км / год
Кількість висівають рядів7 шт.1 шт.1 шт.
Маса завантаженого агрегату4, 5 кг0, 9 кг10 кг

Купівля в різних магазинах з доставкою або самовивозом

 • Середня вартість сівалки для трактора в Москві - 31900 рублів, в Санкт-Петербурзі - 30800 рублів.
 • Середня вартість сівалки на мотоблок і в Москві, і в Санкт-Петербурзі - від 29500 рублів.
 • Ручну сівалку в Москві можна купити за ціною від 6990 рублів, а в Санкт-Петербурзі - від 4550 рублів.

Як зробити своїми руками?

Інвентар:

 1. Дриль: свердла 2, 5 мм і 5 мм.
 2. Столярний молоток.
 3. Пасатижі або плоскогубці.
 4. Епоксидна смола.
 5. Транспортир.

Необхідні матеріали:

 • Порожня сталева труба до 5 см в діаметрі і загальною довжиною не більше півметра.
 • Дерев'яний або пластиковий стрижень довший сталевої труби на 10-15 см. Діаметр прута повинен бути на 1 мм менше діаметра трубки.
 • Три підшипника.
 • Колеса діаметром від 15 до 25 см, так само підійдуть колеса від дитячого велосипеда або коляски.
 • Бункер з пластика, можна зробити кілька штук.
 • Дерев'яний брус перерізом 7 на 3 см, дерев'яна рейка, оцинкована стрічка від 0, 8 до 1, 5 см шириною.

Елементи сівалки:

 1. Бункер для насіння.
 2. Приводне колесо.
 3. Маркер нового ряду.
 4. Колесо для накочування.
 5. Ланцюг.
 6. рукоятки
 7. леміш
 8. регулювання висіву
 9. Загортач.

Покрокова інструкція по виробництву саморобного інструменту

 1. У трубу засовується стрижень із заздалегідь закріпленими на ньому підшипниками - один в середині, два по кінцях трубки.
 2. Ця конструкція фіксується на колесах, затискається, на неї наноситься розмітка для свердління отворів зверху на трубці, вони намічаються з урахуванням планованого відстані між насінням.
 3. Дрилем з 2, 5 мм свердлом робимо отвір в трубі, вбиваємо стрижень всередину на глибину 2, 5 мм. Провертає його на 45 градусів, вибираємо знову поглиблення. Сім раз повторюємо дію, розподіляючи рівномірно лунки на стрижні. При потребі зменшуємо крок посадки, провертаючи стрижень на менший градус.
 4. Дістаємо конструкцію з трубки і свердлимо отвори внизу 5 мм свердлом, потім знову з'єднуємо трубку зі стрижнем.
 5. У верхній частині трубки кріпимо бункери (можна взяти пластикові пляшки 0, 5 л) для насіння, з яких вони будуть потрапляти в дозатор.
 6. Виготовлення ручки: кріпимо посередині конструкції рейку з дерева. Вибираємо півкола на кінцях рейки, придатних діаметру труби. Все це закріплюється брусками з двох сторін і фіксується епоксидною смолою. Рейку обертають оцинкованої стрічкою, після ретельно обжимають плоскогубцями. Кінці оцинковки загинають відповідно до ширини посадкового ряду.

Пропонуємо переглянути відео про те, як самостійно виготовити сівалку для буряків:

На сайті є й інші матеріали про посадку буряка:

 • Посадка навесні у відкритий грунт.
 • Принципи сівозміни: що можна садити після буряка, поруч з культурою і які попередники для неї підійдуть?
 • Коли краще садити?

Можливі проблеми при створенні пристосування

Основною складністю при виготовленні пристосування може бути відсутність будь-яких матеріалів, а так само труднощі при їх підборі. Щоб уникнути цього, потрібно максимально точно розрахувати розміри планованої сівалки.

Так чи інакше, незалежно від того, чи була сівалка виготовлена ​​самостійно або ж придбана в спеціалізованому магазині, вона може стати незамінним помічником в посіві буряків, головне - вибрати правильний тип залежно від розмірів вашої ділянки.

Схожі Статті