Покрокова інструкція з будівництва теплиці з пластикових труб своїми руками

Полімери - матеріали, які широко використовуються в багатьох сферах промисловості.

Вони витісняють дерево, елементи з металу і скла. Сьогодні полімери можна зустріти на дачних ділянках і землях агропромислових підприємств.

Пластики легкі, з ними зручно працювати. Вони не бояться цвілі і випарів, їх не пошкоджує їдка хімія. Теплиці з полімерних труб служать дуже довго.

Оскільки ціна тепличних конструкцій висока, то городники можуть зробити парник своїми силами. Вам не доведеться витрачати велику суму.

Якщо говорити про розміри, то в своєму розпорядженні сучасними матеріалами, ви без праці зробите теплицю за індивідуальними розмірами.

Як зробити теплицю з пластикових труб своїми руками?

Труби ПВХ і ПНД для пристрою теплиць

Для теплиці, каркас якої зроблений з труб, не потрібен фундамент, адже будова легке. На влаштування основи потрібні дошки і дерев'яні бруски.

Вибирайте якісні, сухі пиломатеріали. Обробіть всі елементи антисептиком, це збільшить термін служби конструкції. Замість антисептика можна використовувати оліфу.

Для роботи знадобиться труба пластикова, ПВХ. Найчастіше використовуються труби білого кольору, але ви можете вибрати і інший.

Скільки треба пластикових труб для будівництва саморобної теплиці? Купуйте вироби діаметром 13 мм, для теплиці досить придбати 19 шестиметрових труб.

Крім перерахованих вище елементів необхідно купити сталеву арматуру, або прути. Ви помістіть їх всередину труб. Знадобиться хоча б 10 прутів довжиною 100 см.

Якщо говорити про витратні матеріали, то будуть потрібні хомути з алюмінію або пластику.

види теплиць

Теплиці можуть мати плівкове покриття, або полікарбонатне. Найчастіше городники вибирають аркову конструкцію. Вона може бути двох видів:

  • з дощатим коробом і дугами, які були нанизані на сталеві стрижні;
  • з рамою з пластика, дугами і трійниками з цього ж матеріалу.

Ви легко зробите парник з двосхилим дахом. Він може бути двох видів:

  • з плівковим покриттям;
  • з обробкою з полікарбонату.

Деякі власники земельних ділянок, які серйозно займаються садівництвом, по достоїнству оцінять двуслойниє теплиці з ПФХ.

Такі конструкції відрізняються чудовою теплоізоляцією, адже простір усередині парника надійно захищене від зовнішнього середовища двома листами стільникового полікарбонату. Така теплиця віддає тепло в три рази менше звичайного парника.

Кріплення плівки до каркаса

У магазинах ви знайдете полімерні труби потрібного діаметра. Продавці допоможуть підібрати до них відповідні фітинги, вам не доведеться шукати їх самостійно.

Виробники в комплект труб включають поворотні з'єднання. Завдяки їм процес будівництва теплиці значно прискориться. Ви знайдете в магазині хрестові і тройникові разветвители.

Звичайно, використання з'єднувачів збільшить бюджет будівництва. Саме тому вам потрібно самому оцінити, чи станете ви використовувати фітинги, або ні.

Ви можете вибрати, яку теплицю з пластикових труб зробити на своїй ділянці. Вона може бути двох видів: стаціонарна і розбірна. Стаціонарна зводиться шляхом зварювання або склеювання частин конструкції. Розбірна передбачає використання шурупів.

Переваги виробів з полікарбонату і пластикових труб

Теплиці з полікарбонату мають невисоку вартість. Каркас легко зробити своїми рукам. Ви можете в будь-який момент перенести конструкцію в інше місце, її дуже просто адаптувати до ваших потреб.

Пластикова теплиця буде абсолютно безпечна для грунту і рослин. При грамотній збірці гарантований довгий термін служби. Полікарбонат - матеріал, який захищає рослини від ультрафіолету. Світло, проходячи через матеріал, розсіюється. При цьому листи мають високий ступінь пропускання світла. Навіть при тривалій експлуатації теплиці вона не погіршується.

Полікарбонат не боїться ударів камінням і навіть великим градом. Матеріал в 200 разів міцніше скла та у 6 разів його легше, тому для установки теплиці не потрібен фундамент. Монтаж здійснюється без спецтехніки.

Листи не бояться перепадів температури, теплиці переносять люті морози і найспекотніші промені сонця. Полікарбонат горить тільки в тому випадку, якщо виявляється прямий вплив полум'ям. Листи гнучкі, ви легко зберете арочні і склепінчасті парники.

фото

Теплиця своїми руками з пластикових труб: фото-приклади.

Підготовчі роботи

Розташовуйте теплицю в сонячному місці. Залиште навколо вільне місце, навколо парника повинен бути прохід. Якщо ви збираєтеся поставити парник на один рік, то краще зупинитися на складаний або переносний конструкції.

Стаціонарні вибирайте в тому випадку, якщо плануєте щорічно вирощувати сільськогосподарські культури.

Пам'ятайте про те, що парники такого типу підходять для експлуатації в зимовий період. Для таких конструкцій потрібно поставити якісне підстава, щоб парник не стикався з промерзлій грунтом, щоб із зовні не надходив холод.

Визначте те місце, де буде розташовуватися теплиця. Очистіть грунт від родючого шару, досить зняти пару сантиметрів. Це потрібно зробити, адже при будівництві на землю будуть так швидко худне гвоздики і будівельне сміття.

Як встановити парник

Як побудувати теплицю з пластикових труб під плівку своїми руками? Незалежно від того, який проект ви оберете, монтаж включає ряд етапів:

  1. Підготовка основи. Вона замінить фундамент, оскільки заливка бетонної стрічки не має сенсу. Пластик достатньою легкий, фундаменту не буде потрібно.

  2. Зберіть каркас. Використовуйте в роботі заздалегідь придбані полімерні труби, вони можуть бути жорсткими або гнучкими. Закріпіть полікарбонат, або армовану поліетиленову плівку. Скло використовувати не можна.

  3. Розпочніть монтажу торцевих сторін. Зробіть в парнику кватирки, встановіть двері. Навісьте замки.

Це короткий опис етапів. Насправді зведення теплиці має свої особливості. Все залежить від типу парника, який ви вирішите побудувати на присадибній ділянці.

Спочатку визначитеся з основою. Це рама, яка буде утримувати на землі каркас. Вона потрібна для того, щоб теплиця зберігала свою форму. Основа не залежить від того, який проект ви оберете. Вибір обмежений вашими фінансовими можливостями і побажаннями.

Раму можна зробити з жорсткою пластикової труби, восьмиміліметрову дощок, брусків невеликої ширини. Найчастіше для пристрою нижньої обв'язки використовують товсту дошку. Купіть або її, або бруски. Матеріал з'єднують рубкою впівдерева. Для з'єднання підстави не використовують деталі з металу.

Основу або занурюють в грунт, але для цього спочатку викопують неглибоку траншею. По периметру вам потрібно укласти в неї толь, вона повинна покрити стіни канавки і її дно. Після цього в траншею встановлюється каркас парника.

Не варто вважати, що рама з полімерної труби може бути самостійною обв'язкою. Вона необхідна тільки в тому випадку, якщо є цегельний або бетонний фундамент. Її встановлюють і при зведенні фундаменту з дерева.

Підстава кріплять скобами до бруса, можна використовувати в роботі анкерні болти. Їх фіксують в бетоні в той момент, коли він починає тверднути. Або болти фіксують в цегляній кладці.

Всі варіанти ви можете використовувати з будь-яким проектом. Але при влаштуванні такого фундаменту доведеться забути зміні місця розташування парника.

Тут ви прочитаєте про те, як виготовити теплицю по Мітлайдера, збірно-розбірні теплиці, теплиці з арматури, зі скла, з пластикових пляшок, з віконних рам, з полікарбонату, а також теплицю тунельного типу, купольну теплицю, теплицю-піраміда.

Якщо ж ви плануєте переносити теплицю з місця на місце, то краще збийте просту дощату раму. Підготуйте майданчик, зніміть дерен, звільнивши територію.

Візьміть у потрібно робити з просушеної деревини. Обробіть конструкцію перед складанням гарячим бітумом. Додатково просочіть дерево антисептиком.

Використовуйте трубу ПВХ зі стінками товщиною 3 мм. Самі визначте число шестиметрових відрізків. Не забудьте, що один відрізок потрібно залишити на стяжку.

Для скріплення арок купите пластикові хомути. Їх потрібно стільки, скільки буде відрізків труби ПВХ. Щоб надійно зафіксувати арки, приєднати їх до дерев'яної основи, купіть монтажні скоби або кріплення для гіпсокартону з алюмінію. На кожен відрізок труби потрібно по дві штуки.

Візьміть кувалду і вбийте по обидва боки підстави шматки арматури, залишаючи над поверхнею 40 см. Одягніть відрізки труби ПВХ. Закріпіть арки, фіксуючи їх до рами скобами з металу.

Обладнайте торці, зробивши дверний проріз. Для цієї мети використовуйте дерев'яні бруски. Такий отвір виконає роль коробки. Для підвищення жорсткості конструкції зміцните торці деталями з дерева. За вищим точкам арок зробіть верхню стяжку. Прикріпіть її полімерними хомутами.

Накрийте парник полікарбонатом або плівкою, зафіксуйте матеріал. Зробіть двері і кватирки.

Теплиця з пластикових труб своїми руками: креслення для виготовлення на каркасі з водопровідних поліетиленових труб.

Схожі Статті