Полікарбонат для теплиць: який краще, розміри, товщина, щільність

Новий матеріал для покриття всіх видів парників і теплиць впевнено потіснив традиційні скло і плівку. У більшості споживачів вже давно не виникає питання: що краще полікарбонат або плівка для теплиці? Швидше цікавить який полікарбонат потрібен для теплиці?

Виробники подбали про різноманітність видів цього пластика, які значно відрізняються за багатьма параметрами.

Наше завдання - вибрати оптимальний варіант, щоб ціна не надто вдарила по бюджету, а будова прослужило без ремонту якомога довше.

коротка історія

Полікарбонат - пластик на основі полімерної сировини. Цікаво, що сама речовина було отримано в 1953 році, практично одночасно в німецькій компанії «BAYER» і американської «GeneralElectric».

Промислове виробництво сировини веде відлік з кінця шістдесятих років двадцятого століття. А ось листової стільниковий полікарбонат вперше був виготовлений в Ізраїлі, через два десятиліття.

Матеріал володів унікальним якостями:

 • прозорість;
 • міцність;
 • гнучкість;
 • Високі теплоізоляційні характеристики;
 • легкість;
 • Простота монтажу;
 • Стійкість до перепадів температур;
 • Безпека;
 • Хімічна стійкість;
 • Екологічність.

Чудове поєднання технічних характеристик цього полімерного матеріалу і стало причиною його популярності. Сфера застосування його обширна, а в особистому господарстві він став улюбленим матеріалом для покриття теплиць.

Види пластика для теплиць

Перш ніж відповісти на головне питання: теплиці з полікарбонату як вибрати полікарбонат, розберемося з видами цього сучасного матеріалу, представленими на ринку.

За структурою розрізняють монолітний і пористий (стільниковий) полікарбонат. Монолітні, як видно з назви, - суцільні листи різної товщини і розмірів. За допомогою гарячого формування здатні приймати будь-яку форму, що дуже зручно при будівництві складних конструкцій.

Міцність монолітних матеріалів вище, ніж у пористих. Їх можна використовувати для перекриттів без додаткових каркасів. Випускається в різній колірній гамі, а також у вигляді прозорих безбарвних листів. Монолітний пластик для теплиць використовувати можна, але це досить дорого.

Оптимальний вибір для наших цілей - стільниковий полікарбонат. Він легкий, добре пропускає світло, має спеціальне покриття для захисту від ультрафіолетових променів.

Повітряний прошарок, що заповнює простір осередків, збільшує теплозахисні властивості, що має велике значення для тепличних для тепличних споруд.

Окремо потрібно сказати про полікарбонаті полегшених марок. Він виготовляється з більш тонкими зовнішніми і внутрішніми перегородками, що дозволяє економити сировину і зменшити його собівартість, ось тільки експлуатаційні характеристики від того не виграють.

Єдиний плюс - доступна ціна. Використовується для тимчасових теплиць, як гідної заміни плівкового покриття.

На ринку представлена ​​продукція вітчизняних та імпортних виробників.

З російських торгових марок загальновизнаними лідерами є «ROYALPLAST», «Sellex» і «Карат», що випускають високосортних якісний матеріал. Добре зарекомендували себе такі компанії, як Polynex і Novattro.

Марки полікарбонату Екопласт і Кінпласт спеціалізуються на випуску більш дешевих, полегшених модифікацій. Відмінною рисою карбонатів російських виробників є те, що вони краще пристосовані до наших погодних умов.

Основний конкурент наших виробників - Китай, продукція якого не відрізняється якістю, проте доступна за ціною.

Полікарбонат європейських виробників відрізняється найвищою якістю. Ціна на нього перевищує середні ринкові пропозиції.

Стільниковий полікарбонат для теплиць

Який полікарбонат використовують в нашій країні найчастіше? Чому багато городники вважають за краще саме стільниковий полікарбонат, споруджуючи укриття для своїх рослин? Назвемо основні причини:

 1. Вартість значно нижче монолітних листів.
 2. Теплоізоляція - найкраща.
 3. Невелика вага при високій міцності.
 4. Верхня площина листа завжди має спеціальне покриття для захисту від ультрафіолету.

З недоліків слід зазначити слабку опірність абразивним впливів і циклічне розширення - стиснення матеріалу при зміні температур.

Вибір стільникового полімеру з різноманіття його видів - відповідальний момент, від якого буде залежати і функціонал і термін служби готової конструкції і вартість будівництва.

При вільному бюджеті не варто економити, краще придбати пластик від провідних виробників преміум марок. А ось якої товщини потрібен полікарбонат для теплиці? Відповідь проста:

Чим лист товщі, тим вище його термоізоляційні властивості, а ось світлопроникність знижується. Більшої ваги товстих листів вимагає також посилення каркаса, що знову відбивається на кінцевій вартості.

Тому, необхідно врахувати всі чинники - розмір будівлі, призначення (весняний або зимовий варіант), кількість витратних матеріалів та можливі навантаження на покрівлю і стіни. Все це допоможе уникнути невиправданих витрат.

Стандартні габарити листів (2.1 х 6 або 2.1 х 12 метрів) однакові при будь-якій товщині. Витрата необхідного матеріалу слід вважати, враховуючи раціональність розкрою.

Важливо: Ребра жорсткості завжди розташовуються вертикально! Не забувайте про це при розкрої!

Бюджетний варіант теплиці з використанням тонких листів полікарбонату буде дійсно таким лише за невеликих розмірах споруди.

При великих габаритах, для збільшення параметрів можливих несучих навантажень, каркас зажадає більш дрібного кроку обрешітки.

Як підсумок - збільшення вартість витратних матеріалів, а прослужить така теплиця зовсім недовго.

Повсякденна реальність така, що досить великий прошарок населення має досить скромні доходи. Саме тому, багато хто свідомо вибирають найдешевший матеріал для теплиці, в надії, що в недалекому майбутньому фінансові справи поліпшаться, і можна буде замінити теплицю на більш якісну.

Такий підхід має право на існування, особливо в тому випадку, коли розрахунок йде на вирощування овочів, зелені, квітів або ягоди на продаж. Адже якщо справа піде успішно, то вже частина отриманого доходу можна буде пустити на будівництво більш солідного варіанту.

У тому випадку, якщо ви хочете побудувати надійну теплицю для власних потреб, необхідно викроїти з бюджету досить велику суму - відсутність необхідності щорічного ремонту з лишком окупить вкладені кошти.

Стандарти товщини листів

Товщина полікарбонату, пропонована виробниками становить 16, 10, 8, 6, 4 мм і полегшені серії з товщиною від 3 до 3, 5 мм. За спеціальним замовленням випускають листи 20 і 32 мм, який йде для особливо міцних споруд. Для виготовлення теплиць найчастіше використовують листи з товщиною 4-8 мм.

Десятиміліметрового лист добре підходить для скління вертикальних стін спортивних споруд, басейнів і т.д. Лист товщиною 16 мм придатний для покрівельного покриття великих площ.

Широко застосовується полікарбонат в рекламній індустрії - щити, світлові короби і інші конструкції з нього легко монтуються, мають гарний зовнішній вигляд і довго служать.

Для теплиць товщину листа вибирають в залежності від призначення. Мінімально допустима, при якій вона зможе прослужити хоча б кілька років - 4 мм. Клімат в Росії зовсім не з м'яких, тому краще використовувати більш товсті листи.

Полікарбонат, що випускається на вітчизняних підприємствах, буде кращим вибором за ціною і якістю. Виробники подбали про те, щоб матеріал міг експлуатуватися в нашому кліматі. Ціни на нього нижче, ніж на аналогічні європейські марки.

Радіус вигину листа безпосередньо залежить від його товщини. У наведеній нижче таблиці: листи полікарбонату для теплиці розміри. При розробці попереднього проекту ці дані допоможуть правильно розрахувати необхідну кількість матеріалу і вибрати оптимальний варіант. Крім того, слід уточнити реальну щільність полікарбонату у продавця або постачальника.

Товщина листа, ммШирина листа, ммВідстань між ребрами, ммМінімально допустимий радіус вигину, ммфактор U
421005, 77003, 9
621005, 710503, 7
821001114003, 4
1021001117503, 1
1621002028002, 4

Термін служби стільникового полікарбонату

Фірми, що спеціалізуються на випуску полікарбонату преміум марок, заявляють про термін служби свого продукту до 20 років. В основному це продукція європейських брендів. З російських в цьому сегменті варто відзначити марку ROYALPLAST.

Середній же термін служби полікарбонату, що випускається в Росії, становить 10 років. Китайський аналог, якого досить багато на нашому ринку, часто виготовлений із вторинної сировини, що негативно позначається на якості. 5-7 років служби такого полікарбонату будуть межею.

фото

На фото: теплиця з полікарбонату листи полікарбонату для теплиці - властивості

Практичні рекомендації по вибору матеріалу і монтажу

Який би варіант полікарбонату ви не вибрали, завжди слід звернути увагу на якість. Чим відоміша фірма-виробник, тим більше вона дорожить своєю репутацією, а значить випускає більш якісні товари. Якісна продукція має:

 1. Маркування виробника. Зазвичай вона розташовується на лицьовій стороні, і містить відомості про товщину, розміри листа, виробника, марку матеріалу і дату випуску. Захисний шар від ультрафіолету завжди розташований на лицьовій стороні і при установці повинен бути зовні. На полегшених марках ставлять позначення «Light», або взагалі не вказують товщину листа. (3-4мм).
 2. Хороший зовнішній вигляд. Поверхня гладка і рівна, без подряпин і зламів. Листи з обох боків покриті тонкою плівкою, на лицьовій стороні на плівку нанесено логотип фірми. Матеріал не повинен містити митних непрозорих ділянок, бульбашок і інших включень.

Важливий показник - стан упаковки. Вона повинна бути чистою, без пошкоджень. На складі листи лежать в горизонтальному положенні і поверхня їх не повинна мати ніяких вигинів і хвиль - якщо таке є, то матеріал низької якості.

Чисто візуально відрізнити якісний полікарбонат від дешевих підробок не завжди вдається навіть досвідченому майстрові. Ознайомтеся з документацією на товар перед покупкою.

Іноді недобросовісні «ліві» фірми, сподіваючись на невігластво або зайву довірливість покупців, поставляють в продаж неякісний товар і вказують на упаковці логотипи навіть таких марок, які не поставляються в Росію.

Важливо: Торгова фірма зобов'язана надати сертифікат відповідності на продукцію.

Багато в чому якість споруди буде залежати від правильності монтажу і вибору витратних матеріалів для обрешітки. Отвори під кріплення повинні бути трохи більше, ніж діаметр шурупа або болта, щоб виключити розтріскування панелей від температурних розширень і стиснень. Під капелюшок кріплення необхідно підкласти гумову шайбу.

Самі панелі монтують на спеціальний Н-подібний профіль. Всі відкриті кромки матеріалу закриваються спеціальним паропроникним профілем - це дозволить запобігти потраплянню вологи і сторонніх часток всередину листа. Нижню кромку листа слід залишити відкритою, через неї буде стікати утворюється конденсат.

При дотриманні всіх правил монтажу та вдалому виборі покриття для теплиці буде служити довго і надійно. Сподіваємося, що наша інформація виявилася вам корисною і тепер ви точно знаєте полікарбонат для теплиць який краще.

Схожі Статті