Помаранчеве диво - томат «Діна»: опис сорту, фото

Томати Діна відрізняються підвищеним вмістом каротину, тому є більш корисними, ніж інші помідори. І це не єдиний плюс і позитивна якість цих томатів.

Щоб регулярно збирати урожай цих смачних томатів, посадіть їх на своїй дачній ділянці. А щоб дізнатися про них більше, прочитайте цю статтю.

У ній ви знайдете повний опис, познайомитеся з основними характеристиками і дізнаєтеся про особливості вирощування.

Томат Діна: опис сорту

Томат Діна відноситься до середньоранніх сортів, так як від моменту посадки насіння до повного дозрівання плодів проходить від 85 до 110 днів залежно від того, в якому регіоні вирощуються ці овочі.

Цей сорт не є гібридним. Висота його НЕ штамбових детермінантних кущів досягає 55-70 сантиметрів. Для них характерна середня гіллястість і облиственность. Вони покриті среднегофрірованнимі світло-зеленими листами середньої величини, оснащеними прилистниками. Вирощувати такі помідори можна як в теплицях, так і у відкритому грунті.

Сорт томата Діна відрізняється високою стійкістю до таких захворювань, як септоріоз і макроспоріоз, проте є сприйнятливими до рідкої і вершинної гнилизни плодів, а також фітофторозу.

Для томатів Діна характерні округлі гладкі плоди оранжевого кольору. Їх вага коливається від 100 до 130 грам. Плоди мають чотири або п'ять гнізд, а вміст сухої речовини в них знаходиться на рівні 4, 7-5, 9%. Вони відрізняються приємним солодкуватим смаком. Помідори сорту Діна можуть довго зберігатися і мають гарну транспортабельність.

Порівняти вага плодів цього сорту з іншими допоможе інформація в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
Діна100-130 грам
снігопад60-75 грам
Алтайський50-300 грам
Юсуповський500-600 грам
прем'єр120-180 грам
Андромеда70-300 грам
Столипін90-120 грам
Червона гроно30 грам
лентяйка300-400 грам
Наостанок150-200 грам
медове серце120-140 грам
Мазаріні300-600 грам

Характеристики

Помідори Діна були виведені російськими селекціонерами в XXI столітті. Ці томати були включені до Державного реєстру Російської Федерації для вирощування в Центральному та Східно-Сибірському регіоні. Крім того, вони поширені на території України і Молдови.

Помідори Діна відмінно підходять як для вживання в сирому вигляді, так і для консервації і соління. З одного куща томатів цього різновиду збирають від 3 до 4, 5 кілограм врожаю.

Порівняти врожайність сорту з іншими можна в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
Діна3-4, 5 кг з куща
Наостанок10-12 кг з кв.метрів
Гуллівер7 кг з куща
медове серце8, 5 кг з кв.метрів
квочка10-1 кг з кв.метрів
лентяйка15 кг з кв.метрів
Буян9 кг з куща
Чорна гроно6 кг з куща
король ринку10-12 кг з кв.метрів
Де Барао гігант20-22 кг з куща
ракета6, 5 кг з кв.метрів

фото

На фото представлений сорт томата Діна

Переваги і недоліки сорти

Головними перевагами томата Діна можна назвати:

  • підвищений вміст каротину в плодах;
  • стійкість до деяких захворювань;
  • відмінний смак плодів, їх транспортабельність і хороші товарні якості;
  • стійкість до посухи;
  • стабільна врожайність;
  • плодоношення протягом усього терміну життя куща;
  • універсальність в застосуванні плодів.

Недоліками цих томатів можна назвати їх сприйнятливість до фітофторозу, а також рідкої і вершинної гнилизни.

Особливості та вирощування сорту

Для вищезгаданого сорти помідорів характерні прості суцвіття, перше з яких закладається над шостим або сьомим листом, а решта - через один або два листа. Плодоніжки мають зчленування. При посадці в грунт відстань між кущами томатів Діна має становити 50 сантиметрів, а між рядами - 40 сантиметрів. На одному квадратному метрі городу повинно розташовуватися не більше 7-9 рослин.

Основними заходами догляду за томатами Діна є регулярний полив, прополка, розпушування грунту, а також внесення мінеральних добрив.

Хвороби і шкідники

Помідори Діна жовті часто хворіють фітофторозом, вершинної і рідкої гниллю плодів. Перше захворювання проявляється в появі на листках рослин бурих плям. Пізніше ці плями переходять і на плоди, змушуючи їх деформуватися і купувати потворну форму. Потім плід починає гнити і неприємно пахнути.

Щоб врятувати рослини від фітофторозу, можна використовувати такі препарати, як Екос, Фітоспорін, Ридоміл голд МЦ, Тату, Бордоська рідина і Квадріс. При рідкої гнилі поверхню помідорів покривають водянисті плями, після чого внутрішні тканини овоча починають гнити і перетворюються в водянисту субстанцію.

Щоб запобігти розвитку цього захворювання, необхідно видаляти всі залишки рослин після збору врожаю, проріджувати густі посадки і видаляти уражені рослини, а також своєчасно обробляти посадки інсектицидними препаратами, які допоможуть запобігти нашестя гусені. Вершинна гниль виражається в появі темних плям на верхівках плодів. Воно темніє і вдавлюється, роблячи плід сухим і твердим. Врятувати рослини від цієї недуги допоможе кальцієва селітра і крейдяний суспензія.

Правильний догляд за томатами Діна забезпечить вам стабільний урожай смачних і корисних плодів, яскраву сонячну забарвлення яких буде залучати захоплені погляди ваших сусідів по дачі. Ви зможете використовувати ці помідори не тільки для для особистого споживання, а й для продажу.

Схожі Статті