Помідори в теплиці з полікарбонату: посадка, схема посадки, відстань, підготовка грунту, строки посадки і вік розсади, фото

Процес вирощування томатів у теплиці має деякі особливості, якщо їх враховувати, можна отримати відмінний результат. Багатьох городників хвилює питання: посадка помідор в теплицю з полікарбонату, з чого почати?

підготовка ґрунту

Підготовка ґрунту в теплиці під помідори навесні дуже важливий захід, оскільки при неправильно підготовленому грунті, рослини не дадуть хороший урожай і будуть постійно хворіти. Найкраще буде, якщо ви приберете верхній шар грунту (близько 10 см), а оновлений грунт для томатів в парнику поллєте мідним купоросом (1 столова ложка на відро води). Після цього, обов'язково треба провітрити приміщення.

Потім слід перекопати торішні грядки з перегноєм і закрити парник до початку посадки томатів. Така обробка перед посадкою томатів просто життєво необхідна.

Важливо! Свіжий гній як добрива використовувати не можна!

Висаджувати помідори в один і той же парник більше 2 років поспіль ні в якому разі не можна! Більшість інфекцій все одно залишаються в землі, це спричинить зараження нових рослин.

Через погану морозостійкості, томати потребують розсадження на височинах. Грядки, висота яких повинна бути близько 40 см, потрібно формувати приблизно за 1, 5 тижні до висадки на них розсади.

Довідка. Максимально прийнятний вік розсади для пересадкі- близько півтора місяців, в кінці цього терміну у розсади оптимально зріла коренева система.

фото

Нижче на фото: посадка в теплиці помідор.

Загальні правила посадки

Отже, як садити помідори в теплицю з полікарбонату правильно? Головне, дотримуватися кількох простих правил.

  • вибір дня;

Хорошим днем ​​для посадки вважається похмурий день. Якщо ж день обраний сонячний, то краще садити ближче до вечора, щоб зменшити стрес від спекотного сонця. Грунт при висаджуванні рослин повинна бути добре прогріта.

  • глибина посадки;

Корінь повинен бути повністю в грунті, але точка росту не повинна бути закрита- це приблизно 15 см глибиною, в поглиблення добре буде покласти перегній або інше добриво.

Перед посадкою жовті і сім'ядольні листя на рівні землі видаляйте. Потрібно ущільнити грунт навколо рослини і присипати грунтом. Для профілактики таких захворювань як фітофтора, можна кожну рослину обприскати хлорокисью міді (40 г міді на відро води).

  • полив.

Після пересадки потрібно рясно полити томати, під кожен кущ. Далі краще протягом тижня не поливати рослини, так як інакше все розвиток піде на зростання стебля.В надалі варто поливати помідори рідко, але рясно, найкраще в ранкові години.

Дуже важливо вибрати певний порядок висадки розсади помідорів, в залежності від сортів. А також вирішити які помідори садити, коли висаджувати і на якій відстані.

Важливо! Культури, після яких не можна садити томат - це все пасльонові: томати, баклажани, перці, фізаліс, а наприклад, після огірків і картоплі, навпаки, потрібно.

Помідори в теплиці з полікарбонату: схема посадки

 • дворядна, значить по ширині грядка повинна бути близько 1, 5 метра, а довжина - скільки Вам завгодно, з урахуванням того, що відстань межу рослинами повинна бути близько 30-60 см.
 • шахова - посадка кущів в 2 ряди, проміжком близько 50 см, на відстані 30-40 см одна від одної з формуванням 2-3 стебел. Ця схема підходить для низькорослих скоростиглих сортів.
 • шаховий порядок, але для високорослих видів, - через кожні 60 см з відстанню в 75 см між рядами.

На фото нижче: томати в теплиці схема посадки

Важливо! Висаджувати в парник потрібно підготовлену розсаду. Підготовка проходить шляхом загартовування - винос розсади на вулицю в теплу пору доби приблизно на 2 години.

За 2-3 дні до висадки розсаду, якщо вона в окремих ємностях, потрібно полити, при пересадці буде зручніше витягувати. А розсаду, яка росте в загальній ємності, навпаки, за 2-3 дня перестають поливати, а перед самою пересадкою рясно поливають.

Як висаджувати помідори в теплицю: відстань

Висаджувати розсаду помідорів має свій, певний алгоритм. Щоб не помилитися в відстані між рослинами, вивчіть упаковку від насіння, там найбільш точно буде описано висаджування в грунт. У будь-якому випадку не варто садити частіше, ніж на 30 см один від одного і не далі, ніж на 80 см. При занадто малій відстані томати будуть марніти від нестачі поживних речовин, а при великій відстані буде маленький урожай і рости і дозрівати плоди будуть повільніше .

Висадка в теплицю

Для більш гарного врожаю слід враховувати не тільки розміщення томатів, а й правильну дату висадки томатів. В першу чергу, потрібно дочекатися найбільш постійної теплої погоди.

 • в опалювальну теплицю рослини можна висаджувати з 29 квітня;
 • в неопалювальну теплицю, але з подвійним плівковим шаром - з 5 травня;
 • в неопалювальну і не утеплену теплицю - з 20 травня;
 • у відкритий грунт, але з плівковим покритіем- з 25 травня.

Температура повітря, в середньому, при посадці в парнику повинна бути близько 25 ° С.

Довідка. Для підвищення якості врожайності слід підгодовувати рослини через кожних 20 днів мінеральними добривами, а після пересадки через 10 днів повинна бути проведена перша підгодівля (півлітра рідкого коров'яку, 1 столова ложка нітрофоски на 10 літрів води), причому під кожен кущ має бути вжито близько літра добрива .

Яку теплицю вибрати?

Чи не маловажним фактором поліпшення врожайності грає і матеріал, з якого виготовлений ваш парник.

Зараз більш популярні матеріали покриття - поліетиленова плівка і полікарбонат.

Полікарбонат - матеріал недешевий, але міцний і не відразу зношується на відміну від плівки. Хоча він відмінно захищає рослини від ультрафіолетового випромінювання, більше підходить для зимових опалювальних парників через своїх теплоізоляційних властивостей, але для літніх теплиць полікарбонат не особливо потрібен і не окупиться.

А температура в таких спорудах буде просто нестерпним для рослин в спекотні дні, причому не допоможуть навіть вентиляційні отвори. Так само доведеться утеплювати грунт в теплиці на зиму, інакше вона промерзне.

У плівкового покриття є свої суттєві переваги перед полікарбонатом.

 • плівкою простіше накрити теплицю, а в разі прориву легко замінити;
 • взимку, так як плівку знімають, не варто замислюватися про покриття грунту, снігові замети відмінно впораються з утепленням;
 • плівка-дешевий матеріал, хоч і швидко псується.

Принципова різниця між цими двома матеріаламі- кількість зборів врожаю, в полікарбонатною теплиці можна раніше висаджувати томати і по кілька разів, а отже і збирати урожай можна частіше.

Довідка. Для таких рослин, як томати, потрібна суглинна нейтральна або слабокислотні грунт, яка добре вентилюється.

На закінчення

Вирощування томатів - зовсім не просте заняття навіть для досвідчених городників, посадка помідорів в теплицю вимагає грамотного підходу. Однак, якщо дотримуватися основних правил і порад можна отримати хороший результат навіть новачкові.

Схожі Статті