Помідорне диво дерево «Спрут F1» - правда чи вигадка? Опис сорту томатів Ф1 з фотографіями

Японські вчені не зупиняються і продовжують дивувати своїми відкриттями! Тепер вони вивели вражаючий сорт томатів, які ростуть на дереві.

Називається це диво селекції томатне дерево «Спрут F1», і виростити його можна на будь-якому городі з одного маленького насіннячка. У статті представлені цікаві факти про помідори «Спрут», фото потенційного врожаю з одного дерева.

опис сорту

Назва сортуСпрут F1
Загальний описПізньостиглий індетермінатний гібрид
ОригінаторЯпонія
термін дозрівання140-160 днів
формаокругла
колірчервоний
Середня маса томатів110-140 грам
застосуванняуніверсальне
урожайність сорту9-11 кг з куща
особливості вирощуванняКращі результати показує в теплицях на гідропоніці
Стійкість до хворобСтійкий до більшості хвороб

Томати «Спрут F1» є гібридним рослиною F1. Аналогів і однойменних гібридів в світі поки не має, залишаючись унікальним і неповторним. Правда, російські селекціонери були близькі до створення подібного феномена. В кінці 80-х років минулого століття з насіння помідорів сорту Подарунок вони вивели томатні дерева, з кожного з яких збирали по 13 кг плодів. Проект довелося призупинити через настала в країні перебудови. У підсумку він так і залишився незавершеним.

Помідори «Спрут» є індетермінатний рослиною. За 1-1, 5 року його гілки можуть розростися на кілька метрів в довжину. Площа крони в середньому становить від 45 до 55 квадратних метрів, а висота дерева варіюється в межах 3-5 метрів. Є пізньостиглі сортом, плоди починають дозрівати на 140-160 день після посадки насіння. Тому насіння на розсаду необхідно висаджувати вже в кінці лютого.

Як дерева сорт «Спрут» здатний вирости тільки в теплицях цілорічного використання. При вирощуванні у відкритому грунті можна отримати тільки звичайний високорослий кущ помідорів.

Помідори даного сорту є кистьовими. На кожного грона формується від 4 до 7 плодів, а нова кисть утворюється через 2-3 листочка. Заводчики відзначають, що всі томати виходять рівними, однакового розміру. Середня вага кожного помідора залишається в межах 110-140 г.

Сорт томатів «Спрут» має округлу форму, злегка сплюснуті зверху. Забарвлення відрізняється насиченістю і чистотою червоного кольору. Плід складається зазвичай з 6 камер. Зміст сухих речовин становить близько 2%, через що томати мають відмінні смакові властивості. Міцні і м'ясисті помідори можна зберігати досить довго в прохолодному приміщенні. Плоди цілком здатні зберегтися свіжими до новорічних свят.

Порівняти вага плодів сорту з іншими сортами можна в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
Спрут f1110-140 грам
Морозко50-200 грам
Чудо світу70-100 грам
червоні щічки100 грам
нерозлучні серця600-800 грам
червоний купол150-200 грам
Чорне серце Бредадо 1000 грам
Сибірський скоростиглий60-110 грам
Бійськая Роза500-800 грам
вершки цукрові20-25 грам

Читайте на нашому сайті: як отримати високий урожай помідорів у відкритому грунті?

Як виростити смачні томати взимку в теплиці? Які є тонкощі агротехніки ранніх сортів?

Характеристики

«Спрут» - сорт помідорів, який створили в Японії місцеві вчені-селекціонери. На загальний огляд унікальна рослина виставили на міжнародній виставці в 1985 році. Помідорне дерево «Спрут» більше підходить для південних областей з постійно теплим і м'яким кліматом. В умовах теплої зими можна виростити повноцінне томатне диво дерево F1 навіть без теплиці.

Абсолютно універсальний сорт, плоди якого підходять і для використання в свіжому вигляді, і для консервування, і для приготування соку. Розміри томатів дозволяють їх закладати в банки цілими. Також помідори «Спрут F1» можна різати і додавати в салати, призначені для зимового зберігання.

Навіть при вирощуванні просто у відкритій землі кущ дає в середньому 9-11 кг томатів. Дерево в теплиці плодоносить фантастично, даруючи за рік більше 10 тисяч помідорів, що становить понад тонну загальної ваги!

Порівняти врожайність сорту з іншими можна в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
Морозко18-24 кг з кв.метрів
Союз 815-19 кг з кв.метрів
балконне диво2 кг з куща
червоний купол17 кг з кв.метрів
Благовіст ф116-17 кг з кв.метрів
король ранніх12-15 кг з кв.метрів
Нікола8 кг з кв.метрів
обские купола4-6 кг з куща
король Краси5, 5-7 кг з куща
рожевий м'ясистий5-6 кг з кв.метрів

До безперечних достоїнств даного сорту варто віднести:

  • дуже високу врожайність дерева;
  • універсальність призначення плодів;
  • інтенсивне відрощування нових гілок;
  • відмінну стійкість до хвороб томатів;
  • чудовий насичений смак томатів.

Недоліки томатів «F1 Спрут» полягають в досить складній агротехніці, вирощування повноцінного дерева можливо переважно в теплицях, які повинні функціонувати постійно.

фото

Нижче представлені фото дивного явища - томатного дерева «Спрут»:

особливості вирощування

Кращий результат і великий урожай виходить при вирощуванні в теплицях на гідропоніці. Використання звичайного ґрунту збільшує ризик розвитку хвороб і нападу шкідників, сповільнює ріст і розвиток дерева. Ще одна особливість - потреба в постійних інтенсивних підгодівлі. Таке швидке зростання дерево вимагає регулярне додаткове харчування мінеральними добривами.

Зміст томатів «Спрут», дерево яких досягає величезних розмірів, в теплиці разюче відрізняється від вирощування у відкритому ґрунті. В якості грунту краще використовувати гідропоніку. Насіння на розсаду рекомендується сіяти в кінці літа, щоб дерево розвивалося з осені. Тоді вже навесні можна отримати перший урожай томатів. Як субстрат використовується скловата, яку попередньо просочують розчином добрив.

Перші 7-9 місяців дерево повинно розвиватися, формуючи пишну крону. У цей час потрібно обламувати всі квіткові бруньки, не даючи рослині зацвітати. У період зимового зростання дереву потрібне додаткове освітлення. Пасинкування не потрібно зовсім - чим більше розвинеться пагонів, тим рясніше буде згодом урожай.

В якості опори потрібно натягнути металеву сітку або шпалеру на висоті 2-3 метрів над деревом. Все що утворюються пагони будуть підв'язується до неї.

При використанні сезонного методу насіння потрібно сіяти в пухкий живильний субстрат вже в лютому. При утворенні пари справжніх листочків саджанці в обов'язковому порядку пікірують по окремих ємностей. На вулицю можна пересаджувати тільки, коли встановитися стабільно тепла погода, а земля добре прогріється. Кущі повинні розташовуватися на відстані 140-160 см один від одного. Поки рослини розвиваються і плодоносять, їх постійно підгодовують мінеральними добривами з інтервалом в 20 діб.

Пасинкувати не потрібно! Біля центрального пагона можна відщипнути верхівку, якщо він виріс в довжину на 250-300 см.

Хвороби і шкідники

Томатне дерево досить стійко до будь-яких хвороб томатів. З шкідників на нього може напасти попелиця. Щоб позбутися від неї, посадки обробляють інсектицидами типу Дециса, Фітоверма, Актари, Агровертіна.

Якщо після прочитання статті ви все ще не вірите в існування даного феномена, то перегляньте відео і переконайтеся самі!

Познайомитися з сортами, що мають інші сорти дозрівання можна познайомитися в таблиці нижче:

ранньостиглісередньопізнісередньоранні
малинове Віконтіжовтий бананПінк Буш F1
Цар дзвінТитанфламінго
Катяслот F1Ажур
Валентинамедовий салютЧіо Чіо Сан
Журавлина в цукрічудо ринкусупермодель
Фатімазолота рибкабудьонівка
ВерлиокаДе Барао чорниймажор F1

Схожі Статті