Популярні помідори з чудовим смаком - томати Хлібосольні: опис сорту, характеристика, фото

Хлібосольні - популярний сорт для вирощування в несприятливих погодних умовах.

Він створений сибірськими селекціонерами і враховує всі особливості місцевого клімату. Відмінна врожайність і чудовий смак плодів робить сорт бажаним гостем в городах. І це не єдині його позитивні якості.

Читайте в нашій статті більш докладно про томати Хлібосольні. Ми представимо вашій увазі повний опис сорту, познайомимо вас з його характеристиками, розповімо про особливості вирощування.

Томат Хлібосольні: опис сорту

Помідори сорт Хлібосольні - середньоранній високоврожайний сорт. Кущ детермінантний, не дуже високий (0, 8-1 м), але досить розлогий. Зелена маса рясна, плоди зібрані в невеликі грона. Важкі гілки вимагають підв'язування.

Плоди великі, вагою до 600 г. Окремі екземпляри можуть набрати вагу до 1 кг. Форма округла, злегка плеската, зі слабо вираженою ребристістю. В процесі дозрівання томати змінюють колір з блідо-зеленого на соковитий яскраво-червоний. М'якоть щільна, м'ясиста, сахаристая, плоди малосеменние, з міцною, але не жорсткою шкіркою. Смак насичений, солодкий.

Сорт сибірської селекції, стійкий до несприятливих погодних умов: короткочасним заморозків, спеки, нестачі влагі.Подходіт для вирощування в теплицях, плівкових парниках або відкритому грунті. Плоди добре зберігаються, придатні для перевезення.

Великі плоди ідеальні для салатів, приготування гарячих страв, супів і соусів. З м'ясистих цукристих плодів виходить густий і смачний сік, рекомендований для дитячого і дієтичного харчування.

Порівняти вага плодів сорту з іншими можна в таблиці:

Назва сортувага плодів
хлібосольні600-1000 грам
Ріо Гранде100-115 грам
вершки цукрові20-25 грам
Щелковский Ранній40-60 грам
король Сибіру400-700 грам
рожевий мед600-800 грам
Пудовика700-800 грам
хурма350-400 грам
Нікола80-200 грам
потрібний розмір300-800

Переваги і недоліки

Серед основних переваг сорти:

  • великі і смачні плоди;
  • компактний кущ можна вирощувати в теплицях і відкритому грунті;
  • невимогливість до погодних умов;
  • стійкий до основних захворювань;
  • зібрані томати довго зберігаються.

Недоліків у хлібосольної не помічено.

фото

Дивіться нижче: Хлібосольні томат фото

Особливості вирощування та характеристики

Як і інші ранні сорти, Хлібосольні висіваються на розсаду в першій половині березня. Якщо планується висадка у відкритий грунт, посів можна провести на початку квітня. Потрібно легкий грунт з суміші садової землі, перегною і піску. Для більшої поживності до нього домішується деревна зола і невелика порція суперфосфату. Посів ведеться із заглибленням в 2 см, посадки прикриваються плівкою і поміщаються в тепло.

Після проростання контейнер з розсадою виставляється на яскраве світло. Полив помірний, з лійки або пульверизатора. Розсаду потрібно повертати, щоб вона розвивалася рівномірно. Коли розгорнуться 2 справжніх листка, томати пікірують в окремі горщики.

Пересадка в грунт проводиться в кінці травня-початку червня, в теплицю або парник рослини можна висадити в першій половині травня. Грунт повинна бути пухкої, в кожну лунку викладається по 1 ст. ложці комплексних мінеральних добрив. На 1 кв. м можна розмістити 3-4 куща. Томати, посаджені в грунт, в перші дні прикривають плівкою. Підросли рослини підв'язують до опори. Зручно використовувати шпалери, ідеальні для безпечного кріплення важких гілок.

Щоб поліпшити плодоношення, рекомендується пасинкування і формування куща в 1-2 стебла. Нижні листя краще видалити, а точку росту прищипнуть. Це стимулює розвиток зав'язей, томати виходять більшими. За сезон рослини 3-4 рази підживлюють повним комплексним добривом. Полив рясний, але не частий, приблизно 1 раз в тиждень.

Пропонуємо вашій увазі ще кілька корисних і інформативних статей про вирощування томатів.

Читайте все про індетермінантних і детермінантних сортах, а також про помідори, стійких до найпоширенішим захворюванням пасльонових.

Шкідники і хвороби: заходи боротьби і профілактики

Сорт стійкий до фітофторозу, фузаріозу, тютюнової мозаїки та іншим типовим хвороб пасльонових. Рослини, висаджені в теплицю, треба берегти від сірої, білої, прикореневій або вершинної гнилизни. Допоможе регулярне провітрювання, видалення нижніх листків і бур'янів, мульчування грунту соломою або перегноєм.

В якості профілактики посадки можна обприскувати Фітоспорін або блідо-рожевим розчином марганцівки. У відкритому грунті томати часто вражаються попелиць, білокрилка або павутинним кліщем.

Прибрати тлю можна обмивання уражених ділянок розчином з води і господарського мила, від клещика позбавлять інсектициди. Обробляти посадки потрібно кілька разів з інтервалом в 2-3 дня. Після початку плодоношення токсичні препарати використовувати не можна.

Томати сорти Хлібосольні - відмінний варіант для городників-любителів. Вони ростуть в будь-яких умовах, невдач практично не буває. Врожайність залежить від догляду, при належній турботі з куща можна зняти 4-5 кг відбірних помідорів.

Порівняти врожайність сорту з іншими можна в таблиці:

Назва сортуврожайність
дебют18, 5-20 кг з кв
ракета6, 5 кг з кв.метрів
російський розмір7-8 кг з кв.метрів
Яблунька Росії3-5 кг з куща
Огородник11-14 кг з кв.метрів
Малахітова скринька4 кг з кв
Тамара5, 5 кг з куща
нерозлучні серця14-16 кг з кв.метрів
Золоті куполи10-13 кг з кв

Схожі Статті