Популярний і сильний картопля «Краса»: опис сорту, фото

Картопля Краса є широко затребуваним серед городників, завдяки своїй високій врожайності та продуктивності, чудовою лежкости, а також відмінним смаковим якостям.

Трохи краще познайомитися з цим сортом ви можете за допомогою нашої статті, адже ми приготували для вас його опис з фото, основні характеристики та особливості агротехніки. А також всі про схильність до захворювань і ураження комахами-шкідниками.

Характеристики

Картопля Краса відноситься до середньопізніх сортах, так як період його дозрівання становить від 80 до 100 днів. Він може вирощуватися в усіх регіонах Російської Федерації. Сорт картоплі Краса характеризується відмінними смаковими якостями і високими товарними характеристиками коренеплодів. Цей столова картопля характеризується високою врожайністю.

Він легко переносить посуху і різні механічні пошкодження, а також проявляє високу стійкість до всіх відомих захворювань. Найкраще цей овоч буде рости в легкій грунті з хорошою повітропроникністю. Для даного сорту характерні сильні прямостоячі кущі, які мають міцну і масивну стеблову частину. Вони покриті зеленим листям і мають віночки середнього розміру. У кожному гнізді зазвичай утворюється від 6 до 8 бульб.

Картопля Краса: опис сорту

Назва сортуКраса
Загальна характеристикастоловий середньопізній сорт картоплі російської селекції, добре пристосовується до грунту і клімату, дає стабільний урожай
період дозрівання80-100 днів
вміст крохмалю15-19%
Маса товарних бульб250-300 гр
Кількість бульб у кущі6-8
врожайність400-450 ц / га
споживчі якостіхороший і відмінний смак, добре підходить для смаження і запікання
лежкость95%
колір шкіркичервоний
колір м'якотісвітло-жовтий
Перевага регіони вирощуваннябудь-який
Стійкість до захворюваньстійкий до всіх грибкових захворювань
особливості вирощуваннястандартна агротехніка
Оригінаторагрофірма «Седекія» (Росія)

Картопля Краса має овальні бульби, вага яких коливається від 250 до 300 грам. Вони покриті гладкою шкіркою червоного кольору з невеликими очима, під якою ховається кремова м'якоть з високим вмістом крохмалю.

Картопля Краса є сортом європейської селекції, який був виїдемо в XXI столітті.

Порівняти вміст крохмалю з іншими сортами ви можете скориставшись даними в таблиці нижче:

Назва сортувміст крохмалю
Аврора13-17%
скарб12-17%
Горобина11-18%
блакить17-19%
Журавинка14-19%
Ласунок15-22%
чарівник13-15%
Гранада10-17%
Рогнеда13-18%
Дельфіни10-14%

фото

Дивіться нижче: картопля Краса фото

Особливості вирощування та зберігання

Посів насіння картоплі Краса на розсаду здійснюється в лютому або в перших числах березня. Перед посівом насіння потрібно на дві доби замочити у воді. Для вирощування розсади слід підготувати спеціальну грунт, яка буде складатися з однієї частини грунту і чотирьох частин торфу з комплексними добривами.

Читайте докладніше про те чим підживити картоплю, коли і як вносити добрива, які з них найкращі, як правильно це робити при посадці.

Проклюнулися насіння треба розподілити по грунту і присипати піском. Оптимальною температурою для пророщування розсади є температура від 20 до 24 градусів тепла. Восени слід перекопати на штик лопати грунт і внести в неї комплексні добрива. Відстань між рядами картоплі має становити від 60 до 70 сантиметрів.

ВАЖЛИВО! На глибині 10 сантиметрів земля повинна нагрітися хоча б до 8 градусів тепла.

Приблизно за тиждень до висадки бульби картоплі потрібно помістити в тепле місце. Під час посадки бульб рекомендується внести нітрофоску.

Перший час після посадки поливати город не слід, так як в цей період здійснюється закладка кореневої системи кущів. Проте подальші поливи повинні бути регулярними.

Як тільки ви помітите перші сходи, обов'язково підживити рослини водорозчинними азотними і калійними добривами. Збирання врожаю зазвичай здійснюється на початку серпня.

Що стосується агротехнічних прийомів, то можна застосовувати самі стандартні: підгортання вручну або за допомогою мотоблока, мульчування, полив.

Зберігається ця картопля добре, особливо при дотриманні всіх умов.

Зі статей нашого сайту ви докладно дізнаєтеся про терміни і температурі зберігання, про можливі проблеми і які умови створюються в овочесховищах.

А також про те, як правильно зберігати картоплю взимку, в умовах квартири і в погребі, на балконі і в ящиках, в холодильнику і в очищеному вигляді.

Лежкость даного сорту становить 95%.

З показниками лежкости у інших сортів ви можете познайомитися в таблиці нижче:

Назва сортулежкость
Краса95%
Кіранда95%
Мінерва94%
Джувел94%
Метеор95%
фермер95%
Тімо96%, але бульби рано проростають
Ароза95%
весна93%
Венета87%
Імпала95%

Хвороби і шкідники

Картопля Краса не схильний до захворювань і шкідників, однак ви можете виробляти профілактичні обробки рослин фунгіцидними і інсектицидними препаратами.

Також вам може бути корисна інформація про найпоширеніші хвороби пасльонових: альтернаріоз, фітофтороз, фузаріоз, парша, рак, вертіціллез.

І про шкідників: колорадський жук, капустянки, картопляна міль, дротяники.

Правильний догляд за картоплею вищезгаданої різновиди гарантовано забезпечить вас багатим урожаєм смачних коренеплодів, які ви зможете використовувати як для особистого споживання, так і для продажу.

Схожі Статті