Популярний картопля «Санте»: опис сорту, смакові якості, фото, характеристика

Середньоранні сорти картоплі демонструють ідеальний баланс смаку і врожайності.

Саме ці якості відрізняють популярний сорт Санте, що підходить для більшості російських регіонів. Картопля невибагливий, простий у догляді, мало схильний до захворювань.

Детальний опис сорту ви зможете знайти далі в статті. А також познайомитися з його основними характеристиками, дізнатися все про особливості вирощування і схильність до пошкодження шкідниками. Також в матеріалі представлені фото коренеплодів.

Картопля Санте опис сорту

Назва сортуСанте
Загальна характеристикаСередньостиглий голландський сорт з гарною врожайністю і смаком
період дозрівання85-90 днів
вміст крохмалю10-14%
Маса товарних бульб90-120 гр
Кількість бульб у кущідо 20
врожайністьдо 570 ц / га
споживчі якостіхороший смак, підходить для фрі і смаження
лежкость92%
колір шкіркижовтий
колір м'якотісвітло-жовтий
Перевага регіони вирощуваннясередня смуга і південь Росії
Стійкість до захворюваньсхильний до фітофторозу, сприйнятливий до парші
особливості вирощуванняпридатний для органічного землеробства
ОригінаторAgrico UA (Нідерланди)
 • бульби великі, вагою від 100 до 150 г;
 • форма овальна або округло-овальна;
 • бульби рівні, акуратні;
 • шкірка жовта, рівномірно забарвлена, помірно щільна, гладка;
 • вічка поверхневі, неглибокі, малопомітні, але численні;
 • м'якоть на зрізі світло-жовта;
 • вміст крохмалю невисока, коливається від 10 до 14, 2%;
 • високий вміст сухої речовини, вітамінів групи В і каротину.

Характеристика і смакові якості

Санте - середньоранній столовий сорт. З моменту посадки до збирання врожаю проходить 80-90 днів. Врожайність хороша, зібрані коренеплоди відмінно зберігаються.

Картопля має красиву форму, ідеальну для продажу або промислової обробки. Шкірка тонка, але щільна, добре захищає коренеплоди від механічних пошкоджень.

Врожайність залежить від регіону і умов вирощування. Залежно від поживності грунту вона коливається від 270 до 570 центнерів з гектара.

Нижче в таблиці для порівняння представлені дані по врожайності інших сортів картоплі:

Назва сортуврожайність
Сантедо 570 ц / га
крона430-650 ц / га
Лілеядо 670 ц / га
американка250-420 ц / га
Красунчик170-280 ц / га
Голубий Дунай350-400 ц / га
долонькадо 450 ц / га
Тайфун400-450 ц / га
Джеллідо 550 ц / га
Гурман350-400 ц / га
ред Фентезі260-380 ц / га

Кущі прямостоячі, середньої висоти, проміжного типу. Гілки помірно розлогі, освіту зеленої маси середнє. Листя невеликі, прості, темно-зелені.

Великі білі квіти зібрані в компактні віночки. Коренева система добре розвинена, під кожним рослина утворюється по 15-20 бульб.

Картопля досить теплолюбний, посадку починають пізньою весною, коли мине загроза заморозків. Найкраще рослини розвиваються при високій температурі повітря (до 29 градусів) і помірної вологості.

Надмірна спека і посуха припиняють зростання бульб. Для оптимальної врожайності рекомендовані поливи та підживлення з чергуванням мінеральних і органічних добрив.

Сорт Санте стійкий до основних захворювань пасльонових: картопляного раку, цистоутворюючої нематоди, звичайної парші, різноманітним вірусам. Помірна сприйнятливість до фітофторозу бадилля і бульб.

При несприятливих умовах можливе ураження ризоктониозом або чорною ніжкою.

Картопля Санте смакові якості. Картопля Санте відрізняється приємним насиченим смаком, без зайвої сухості або водянистості. Через малу кількість крохмалю бульби не розварюються, зберігаючи акуратну форму.

При обробці і приготуванні картопля не темніє. Ідеально підходить для смаження у фритюрі, приготуванні чіпсів, овочевих сумішей, заправки супів, фаршировані, запікання. Можливе приготування напівфабрикатів в промислових масштабах.

Сорт ідеальний для ресторанної кухні, коренеплоди швидко готуються, дуже привабливо виглядають. Для приготування пюре не підходить. Добре зберігається.

Читайте докладніше про терміни і температурі зберігання картоплі, про можливі проблеми. А також про те, як зберігати взимку, в ящиках і на балконі, в холодильнику, очищеним.

фото

На фото представлений картопля сорту Санте

Гідності й недоліки

До основних переваг сорту відносяться:

 • високі смакові якості коренеплодів;
 • раннє дружне дозрівання;
 • відмінна врожайність;
 • зібрані бульби добре зберігаються;
 • універсальність коренеплодів;
 • картопля підходить для продажу;
 • стійкість до механічних пошкоджень;
 • невибагливість у догляді;
 • посухостійкість;
 • насіннєвий матеріал не вироджується;
 • стійкість до основних захворювань.

До особливостей сорту можна віднести любов до тепла і непереносимість заморозків. При зниженій температурі врожайність сильно знижується. Сорт чутливий до поживності грунту.

Щоб порівняти характеристики Санте з іншими сортами картоплі, зверніть увагу на таблицю нижче:

Назва сортувміст крохмалюлежкость
Санте10-14%92%
Ажур14-16%95%
Дезіре13-21%95%
Сантана13-17%92%
Невський10-12%хороша, але бульби рано проростають
Рамос13-16%97%
Таїсія13-16%96% (бульби мають тривалий період спокою)
личак13-16%94%
Родріго12-15%95% (не схильний до промерзання)

походження

Сорт картоплі Санте виведений голландськими селекціонерами. Внесений до Держреєстру РФ в 1993 році. Районований для Центрального, Волго-Вятського, Північного, Північно-Західного, нижневолжские, Уральського, Західно-Сибірського, Далекосхідного регіонів.

Можливо вирощування в промислових масштабах, а також у фермерських та особистих підсобних господарствах. Зібраний урожай добре зберігається, можливе транспортування. Товарні якості незмінні протягом декількох місяців після збирання.

особливості вирощування

Агротехніка для цього сорту стандартна. Сорт відноситься до теплолюбних, посадку починають, коли грунт повністю прогріється. Грунт ретельно рихлити, вибираються залишки рослин і інші непотрібні включення. За лунках розкладається старий перегній або деревна зола. Бульби висаджуються на відстані 35-40 см, на глибину не більше 10 см. Обов'язково з'являться широкі міжряддя. Після підгортання залишаються високі гребені. У боротьбі з бур'янами допоможе мульчування.

Картопля любить помірно вологий грунт. Ідеальний варіант - організація крапельного поливу. Двічі за сезон вносяться підгодівлі.

Слід надавати перевагу мінеральні комплекси з калієм, магнієм і фосфором, а також органіка (розведений коров'як або пташиний послід). Надлишок азотосодержащих добрив (сечовини або аміачної селітри) призводить до рясного росту бадилля на шкоду розвитку бульб.

Читайте докладніше ніж підгодовувати картопля, коли і як вносити добрива, як це робити при посадці.

Насіннєвий матеріал збирають з кращих, найурожайніших кущів. Вони не повинні дивуватися шкідниками або вірусами.

Відповідні рослини позначаються заздалегідь, після копки картопля сортується, сушиться і зберігається окремо. Сорт картоплі Санте не схильний до виродження, проте насіннєвий матеріал рекомендується оновлювати кожні 5-6 років.

Картопля спокійно переносить механізоване прибирання, бульби стійкі до механічних пошкоджень. Після збору врожаю обов'язкове ретельна просушування, сортуванню.

Застосування різних хімічних речовин при вирощуванні картоплі викликає суперечки і протиріччя.

Пропонуємо вашій увазі корисну інформацію про те, навіщо і як застосовуються при вирощуванні картоплі гербіциди та інсектициди.

Хвороби і шкідники

Сорт картоплі Санте стійкий до більшості небезпечних захворювань: картопляного раку, звичайної парші, цистоутворюючої нематоди, вірусів тютюнової мозаїки, скручування або морщинистости листя.

Помірно стійкий до фітофторозу. Для профілактики рекомендується обробка посадок медесодержащими препаратами. Уникнути заражень допоможе і періодична зміна ділянок для посадки.

Ідеальні попередники: лугові трави, капуста, бобові. Поля відпочинку можна засівати олійної редькою або фацелією.

Читайте також про такі поширені захворювання картоплі, як альтернаріоз, фузаріоз і вертіціллез.

Зелень картоплі може дивуватися колорадськими жуками або попелиць. Паразитів знищують за допомогою обприскувань промисловими інсектицидами. Також рослинам нерідко загрожують дротяники, капустянки і картопляна міль.

Знизити ризик появи комах допоможуть своєчасні прополки і підгортання. Від дротяників рятує предпосадочная обробка бульб. Проти колорадського жука і його личинок допоможуть хімічні препарати або народні засоби.

Санте - сорт, що підходить для промислового або аматорського вирощування. Він невимогливий до відходу, що не вироджується, демонструє гарну врожайність, стійкість до хвороб.

Картопля підходить для особистих підсобних господарств або фермерів, що займаються оптовим продажем. Відмінна лежкість і високі товарні якості гарантують стабільний прибуток.

Способів вирощування картоплі існує чимало. Читайте докладніше про голландські технології, вирощування ранніх сортів, отримання врожаю без прополки і підгортання, методи вирощування під соломою, в бочках, в мішках, в ящиках.

Схожі Статті