Популярний, смачний, невибагливий - картопля «Жуковський ранній»

З давніх-давен наші предки вирощували картоплю на своїх городах. І ми перейняли у них цю прекрасну традицію. Нам добре відомо російський вислів «картопля - другий хліб».

У Росії двісті шістдесят сортів картоплі, вже сім з яких можна вживати в їжу в кінці липня. І в цій статті ми з вами розглянемо один з кращих ранніх сортів - «Жуковський ранній».

Крім поживності і смаку, які забезпечує цей овоч, догляд за ним не становить труднощів.

«Жуковський ранній» - це один з найпопулярніших і смачних сортів картоплі. Терміни його дозрівання: вже після двох-трьох місяців після посадки ви зможете отримати прекрасний урожай.

До грунту цей сорт досить невибагливий і добре росте навіть в північних регіонах Росії.

опис сорту

Назва сортуЖуковський ранній
Загальна характеристикадуже ранній столовий сорт, з хорошими смаковими якостями, не боїться транспортування, невибагливий
період дозрівання60-70 днів
вміст крохмалю10-12%
Маса товарних бульб100-120 гр
Кількість бульб у кущі10-12
врожайність400-450 ц / га
споживчі якостів основному використовується для споживання молодим і для чіпсів
лежкость92-96%
колір шкіркирожевий
колір м'якотібілий
Перевага регіони вирощуванняПівнічно-Західний, Центральний, Волго-В'ятський, Центрально-Чорноземний, Північно-Кавказький, Середньоволзький, Ніжневолжскій, Уральський, Далекосхідний
Стійкість до захворюваньстійкий до всіх захворювань
особливості вирощуванняпроростає навіть в погано прогрітому грунті, не вимагає особливого догляду, не утворює ягід
ОригінаторВНІІКХ ім. А.Г. Лорха (Росія)

Зовнішній вигляд коренеплодів «Жуковського раннього» дуже привабливий. Округло-овальні бульби мають рожевий колір з дрібними забарвленими очками. Шкірка у них гладка і тонка, а м'якоть біла. Цікаво, що при розрізі вона не темніє.

На коренеплодах, призначених для посадки, ви можете побачити червоно-фіолетові сильно опушені паростки до одного сантиметра. Вміст крохмалю не перевищує десяти відсотків, що чималою чином відбивається на смакових характеристиках даного сорту картоплі. Він набагато смачніше і ситніше більш пізніх його товаришів.

Маса бульби дорівнює масі середнього яблука, тобто приблизно сто грамів. Після того, як на бульбах з'являються паростки, їх можна висаджувати в землю. Для ранніх сортів ідеальний час для посадки - це квітень.

Агротехніка проста - приблизно через місяць після сходів ви помітите на невеликих напіврозкидистий кістках середньої висоти з темно-зеленими дрібними листям поява червоно-фіолетових квітів з білими кінчиками, зібраних в суцвіття.

А в кінці травня буде необхідно вжити заходів для боротьби з шкідниками, щоб ворожі окупанти не захопили всю картоплю.

У таблиці нижче ви знайдете інформацію про те, яка маса бульб у інших сортів картоплі:

Назва сортуТоварна маса бульб (гр)
Ліга90-125
Світанок київський90-120
боровичок120-200
Невський90-130
личак100-160
Бельмондо100-125
Гурман90-110
Тайфун60-150
долонька180-250
маніфест90-150

фото

Характеристики

Як уже згадувалося раніше, сорт ранньої картоплі «Жуковський ранній» абсолютно невибагливий, тому зустрічається повсюдно на території всієї Євразії: від Північно-Західного до Далекосхідного регіонів і навіть в жаркому кліматі Північного Кавказу.

А тому він добре пристосувався до обробітку на різних типах грунтів. При дотриманні найпростіших правил догляду можна отримати чималий урожай, мінімум 40 тонн з гектара, вже в липні.

Це надзвичайно привабливо для садівників-любителів, які вирощують все овочі та фрукти в городі на свій стіл. Адже немає нічого смачнішого звареної в мундирі або засмаженої з цибулею, грибами і свіжою зеленню молодий картопельки раннього сорту.

І варто зазначити, що «Жуковський ранній» дуже добре зберігається, тому улюбленими стравами ви зможете насолоджуватися круглий рік. Головне пам'ятати про основні правила зимового зберігання, дотримуватися термінів і правильно вибрати місце.

У таблиці нижче ми зібрали кілька важливих характеристик різних сортів картоплі, щоб ви могли порівняти їх з Жуковським раннім:

Назва сортуУрожайність (ц / га)Лежкість (%)
Сантана96-16892
Таїсія90-16096
Капрізе90-11697
Голубий Дунай100-20095
крона100-13096
Каратоп60-10097
інноватор120-15095
гала1100-14085-90

Хвороби і шкідники

Дуже важливо і те, що даний сорт картоплі досить стійкий до таких частих захворювань, як:

  • рак, що супроводжується утворенням темних наростів, що нагадують за формою кольорову капусту;
  • картопляна нематода, що представляє собою хробака-паразита, що розмножується на коренях рослин сімейства Пасльонові і в результаті своєї життєдіяльності утворює на них лисини;
  • альтернаріоз, розпізнати який можна по наявності на листках коричневих і темно-бурих плям;
  • ризоктоніоз, більш відомий, як чорна парша.

Однак «Жуковський ранній» піддається такому підступному і небезпечному грибкового захворювання, як фітофтороз. Інакше цю хворобу називають картопляною гниллю.

Довідка: існує безліч способів боротьби зі шкідливою фітофторою, в тому числі народних, однак фахівці рекомендують боротися відразу з коренем проблеми.

Перед посадкою відберіть здорові коренеплоди від заражених. Це значно зменшить ризик виникнення фітофторозу. Або ж цієї проблеми можна уникнути за рахунок раннього дозрівання врожаю, якщо за сім-десять днів до збирання видалити бадилля.

Зазвичай картопляним посадкам загрожує і такий поширений шкідник, як колорадський жук.

У нас на сайті ви знайдете всю необхідну інформацію про способи боротьби з ним.

Величезним плюсом «Жуковського раннього» є і його посухостійкість. Варто відзначити, що будь-який сорт картоплі від перезволоження починає слабшати і хворіти. Але сверхранние і ранні види, посаджені навесні в добре зволожений природою після зими грунт, додаткового поливу не потребують.

Нам добре відомий спеку другої половини червня, і при такій спеці все-таки варто проводити ранковий полив картоплі, щоб зберегти рослини і врожай відповідно.

Таким чином, ранній сорт картоплі «Жуковський ранній» ідеально підходить для вирощування в будь-якому російською городі. Чи не сприйнятливий до грунту, він порадує вас надзвичайно смачним, поживним і багатим урожаєм, не вимагаючи постійного догляду або особливих добрив. Використовуйте підгодівлю при посадці, а коли і як її вносити ми вам розповімо.

Крім того, для вирощування цієї картоплі вам абсолютно не потрібно буде вивчати і застосовувати складні агротехнічні способи, такі як голландські технології, вирощування в мішках або бочках. Досить дотримання часу посадки і збору врожаю, а також не нехтувати мульчированием. І, звичайно ж, не забувайте, що найголовніше в будь-якій справі - це любов. Хай буде ваш город завжди багатий і здоровий!

Також пропонуємо вам ознайомитися з іншими сортами картоплі з різними термінами дозрівання:

пізньостигліранньостиглінадранні
НікулінськийБелларозафермер
кардиналТімоДжувел
СловниквеснаКіранда
Іван та МаріяАрозаВенета
ПікассоІмпалаРів'єра
ківіЗорачкаКаратоп
РоккоКолеттМінерва
АстеріксКаменськийМетеор

Схожі Статті