Популярно про вирощування моркви через розсаду: плюси і мінуси способу, порядок дій, поради городникам

Вирощування овочевих культур через розсаду практикується багатьма городниками, але чи можна таким способом виростити моркву?

Головне це зробити правильно, виконуючи деякі рекомендації і поради, врахувати особливості вирощування та методи подальшої обробки.

У статті розповімо, чи можна отримати хорошу морквину через розсаду, дамо інструкцію, як отримувати з насіння сходи і пересаджувати їх потім у відкритий грунт, а також як доглядати за ними згодом.

Чи можна вирощувати моркву таким способом?

Морква вирощувати розсадним способом не бажано, але можна. Головною проблемою в такій посадці стає сам процес пересадки у відкритий грунт, у коренеплоду дуже тонкий і довгий центральний корінь, який при пошкодженні дає розгалуження і плід виходить, як гілка, з кількома кінцями. Якщо корінець не пошкоджений, то при пересадці він може загнутися, що призведе до викривлення моркви і в результаті буде кривої овоч.

Незважаючи на це, багато городники змушені використовувати такий спосіб через несприятливі погодні умови або холодного регіону зростання. Виростити морква з допомогою розсади можна, але не варто це вводити в практику, вже дуже проблематично таке вирощування.

Про способи посадки моркви читайте тут.

Як виглядає рассадний матеріал - опис, фото

Коли з'являються сходи, спочатку можна побачити пару насіннєвих листочків, забарвлених в нижній частині в червоний або помаранчевий колір, і тільки після цього з'являється перший справжній листок. Саме в цей момент, при рассадном способі вирощування, слід проводити пересадку моркви на постійне місце вирощування. Сама бадилля є пухнасту гілочку з безліччю дрібних листочків. У маленькому віці їх складно розгледіти.

Переваги і недоліки способу

Головною перевагою рассадного вирощування моркви є отримання ранніх сходів і врожаю. Розсада садиться рано, коли ще холодно і до моменту пересадки в грунт морква вже зійшла.

Допомагає цей спосіб городникам, які проживають в холодних регіонах. Недоліків такого вирощування досить:

 • займає багато часу процес посадки;
 • коренеплоди можуть вийти деформованими;
 • не всі рослини приживуться після пересадки.

Незважаючи на це багато городники експериментують і досягають хороших результатів при різних способах вирощування.

Коли садити і від чого це залежить в різних регіонах?

Для того, щоб правильно порахувати терміни посіву досить визначитися з часом висадки рослини в грунт. Температура повинна встановитися вище -2 0C, а значить відштовхуватися доведеться від цього періоду. Під час висадки розсади при більш низьких температурах рослина загине.

Якщо насіння правильно підготувати, то їх проростання займе близько 20 днів, ще 15 днів знадобиться для того, щоб вони підросли і зміцніли. Звідси виходить, що сіяти розсаду слід за місяць до пересадки в грунт. У кожному регіоні цей період буде різним. Після висадки неодмінно потрібно накрити рослини плівкою, для кращого звикання до нових умов.

 • У середній смузі Росії необхідна температура встановлюється до середини травня, а значить сіяти насіння слід в другій декаді квітня.
 • На Уралі і в Сибіру цей період буде більш пізнім. Початок червня вже проходить без заморозків, а значить висівати моркву слід в кінці квітня - початку травня. Використання теплиць і укриттів допоможе трохи відсунути цей період на більш ранній термін.

Вибір сорти насіння

Оскільки мета рассадного вирощування - отримання більш раннього врожаю моркви, то кращими сортами будуть ранні, тим більше, що вони часто стійкі до невеликих заморозків.

Серед таких сортів слід відзначити:

 • Тушон;
 • Забава F1;
 • Амстердам;
 • Оленка;
 • каротель;
 • Лагуна F1.

Існує і багато інших ранньостиглих сортів, що відрізняються кольором коренеплоду, формою і смаком.

Покрокова інструкція

Неодмінно при рассадном вирощуванні слід дотримуватися основних правил, для отримання кращого врожаю.

Інвентар

Для посадки знадобляться насіння моркви, ємність, грунт, вода.

підготовка насіння

Насіння моркви мають дуже міцну оболонку, а тому перед посадкою їх потрібно розбудити.

Найпростіший спосіб:

 1. Замочити їх у воду температурою 50 0С, дочекатися повного її охолодження.
 2. Злити рідину.
 3. Виконати таку процедуру ще раз, але тільки тепер не зливати воду, а дочекатися набухання насіння.

Зазвичай для цього потрібно не більше 2 днів.

вибір ємності

При рассадном вирощуванні кращим вважається посадка в окремі ємності, але це займає досить багато місця. Садити насіння моркви можна в торф'яні таблетки, це допоможе не травмувати рослину при пересадці в грунт. При посадці в загальну тару слід акуратно розміщувати насіння на відстані один від одного, щоб при висаджуванні моркви в грунт зменшити травмування коренів рослини.

процес посіву

 1. У ємність насипається грунт, перед посадкою за півгодини зволожується.
 2. Набряклі насіння опускаються в грунт і трохи утапліваются, зверху присипаються трохи землею.
Під час висадки в окремі ємності можна садити по 2-3 насінини в кожну, при посадці в загальну краще дотримуватися відстань між насінням, для більшої зручності при пересадці в грунт.

подальший догляд

Для розсади моркви знадобиться тепле місце, полив і розпушування. Можна накривати розсаду плівкою, для більш швидких сходів.

підготовка грядок

Для підготовки грядок досить їх перекопати і рясно полити. Рослині у вологому грунті буде легше адаптуватися. Грунт повинен бути пухнастий і пухкий.

дотримання сівозміни

Найкраще морква буде себе почувати на грядках, які в минулому році вирощували:

 • капусту;
 • огірки, кабачки, гарбуз і патисони;
 • картопля;
 • салат, цибуля, шпинат, редис, селера;
 • м'яту, базилік, коріандр.

Не слід садити моркву в землю після вирощування буряка. Урожай буде поганим. Кукурудза ніяк не вплине на врожай коренеплоду. Лук рекомендується садити поруч з морквою - це забезпечить захист від шкідників.

Припустимо вирощувати моркву після:

 • помідор;
 • бобових;
 • перцю;
 • баклажанів.

Якщо на цій грядці в минулому році виростала морква, то висадити розсаду сюди можна, але краще змінити місце.

Переміщення у відкритий грунт

Головним умова пересадки вважається дотримання температурного режиму, при заморозках нижче -2 0С рослина загине. Також рекомендується проводити пересадку розсади моркви відразу після появи першого справжнього листка, для меншого пошкодження тонких корінців коренеплоду.

пікіровка

Досвідчені городники не сумніваються з приводу того, чи можна розсаджувати молоді сходи: робити це у випадку з морквою навіть необхідно, питання - як саме.

 1. Якщо розсада посаджена в торф'яні таблетки, то проблем з пересадкою не виникає.
 2. Досить зняти захисну плівку і помістити паросток в підготовлену лунку.
 3. При пересадці з окремій ємності потрібно скористатися довгою вузькою лопаткою, яка допоможе витягти морква з найменшими пошкодженнями.
 4. Перед пересадкою полити розсаду за півгодини, для зручності роботи.
 5. Якщо морква сидить в загальному ящику, то знадобиться більш акуратна робота, відокремлюючи рослини один від одного важливо, як можна менше пошкодити їх кореневу систему.
 6. Садиться морква в досить глибоку лунку, щоб корінь її НЕ загнувся і не деформувався.

Як зменшити стрес для молодих рослин

Для зменшення стресу при пересадці слід зберегти якомога більше земляний кому рослини. Саме тому висівання в окремі ємності більш практично.

подальший догляд

Морква любить сонячні місця, а тому площа посадки повинна знаходитися на найбільш освітленому місці. Рослина любить рясний полив. Перші кілька днів передбачити укриття плівкою, для кращої приживлюваності молодих паростків. Контролювати температуру повітря слід обов'язково, при наступі похолодання краще організувати невелику тепличку, для збереження врожаю.

Способів посадки моркви досить багато і на нашому порталі ви можете прочитати про посадках в крохмалі у відкритий грунт, в осередку з під яєць, в гранули і на стрічку.

Помилки при вирощуванні

Можливо допущення і помилок при рассадном вирощуванні:

 • затримка висадки розсади в грунт призведе до більшого пошкодження корінців і як результат до некрасивого врожаю;
 • обов'язково зволожувати землю при пересадці, так коріння менше ушкодяться;
 • при висаджуванні на постійне місце слід дотримуватися відстань між коренеплодами не менше 3 см, а для великих сортів, які ростуть в ширину - 5 см і більше;
 • після пересадки не допускати пересихання грунту.
Важливо контролювати стан рослин і вчасно вживати заходів, але при правильному виконанні всіх кроків ймовірність отримання хорошого врожаю дуже велика.

Вирощування моркви через розсаду не найпростіше заняття, але ранній урожай або отримання коренеплоду при поганих кліматичних умовах задають городникам складні завдання, вирішення яких цілком можливо. Не потрібно боятися пересадки моркви, важливо все зробити вчасно.

Схожі Статті