Поради господиням, скільки можна зберігати очищену картоплю у воді в холодильнику

Іноді у господині виникає необхідність заздалегідь начистити картоплю, причому не 1-2 штуки. Особливо, якщо справа стосується підготовки до свята, на який завітає багато гостей.

При зберіганні картоплі потрібно пам'ятати, що очищений овоч дуже швидко темніє, покривається сухою кіркою і втрачає свої смакові якості при взаємодії з киснем. Існує кілька способів, що дозволяють продовжити «життя» цього коренеплоду.

Але як її зберегти, щоб вона не потемніла і не втратила свої смакові якості? Чи можна тримати її в воді? Відповіді далі.

Чому картопля без шкірки швидко темніє на повітрі?

Очищену картоплю при знаходженні на повітрі через певний час починає чорніти. Це відбувається через наступних факторів:

 1. Сирі бульби містять цукор (близько 0, 9%). Взаємодіючи з амінокислотами, він руйнується, внаслідок чого змінюються органолептичні властивості овочів: смак, колір і запах. Відповідно, чим менше вміст цукру в картоплі, тим довше бульби будуть зберігатися.
 2. Також він багатий мікроелементами: залізом, калієм, кальцієм, натрієм, магнієм і ін. При взаємодії з киснем вони окислюються, і картопля починає темніти.

УВАГА: Швидше за все починає темніти очищену картоплю, куплений в магазині, який вирощується в виробничих масштабах на азотистих добривах. Домашня ж картопля з власного дачної ділянки може не темніти на повітрі близько 2-х годин.

Щоб уповільнити потемніння очищених коренеплодів, існує кілька перевірених методів, які можна застосувати на звичайній кухні.

Зберігання при кімнатній температурі

Найпоширеніший спосіб уберегти очищену картоплю від потемніння - це помістити її в каструлю з холодною водою. Це збереже смакові якості овоча і свіжий зовнішній вигляд.

Варто знати, що вітаміни і мікроелементи, якими багата картопля, поступово розчиняються у воді. Щоб не допустити цього, бульби слід зберігати у воді цілком, а різати безпосередньо перед приготуванням.

Дачна картопля в таких умовах може зберігатися 3-4 години, а магазинна, приблизно 2-3 години. Знаходження у воді очищеної картоплі при кімнатній температурі довше цих термінів призведе до втрати всіх корисних властивостей продукту.

Як це зробити:

 1. Наповніть каструлю холодною водою.
 2. Почистіть і добре промийте бульби.
 3. Помістіть овочі в воду, щоб вона покривала їх повністю.
 4. Накрийте посуд кришкою.

Покрокова інструкція

Розміщення картоплі без шкірки в холодній воді допоможе збільшити час його зберігання. Скільки можна тримати очищену картоплю в холодильнику? При низьких температурах він не втратить своїх якостей протягом 24 годин. Довший термін зберігання картоплі таким способом зробить його більш рідким і практично позбавленим смаку.

Як це зробити:

 1. Налийте в будь-яку глибоку ємність холодної води.
 2. Промийте очищені плоди.
 3. Додайте бульби у воді.
 4. Поставте посуд в холодильник.
 5. Перед приготуванням овоч потрібно знову обмити під холодним струменем.

Детальніше про зберігання очищеної картоплі можна дізнатися тут, а детальноее про зберігання сирого, вареного і смаженої картоплі в холодильнику можна дізнатися тут.

Чи можна заморозити?

Найтриваліший і ефективний метод збереження картопляних бульб без шкірки є його заморожування при температурі до -18 ° C.

Зробити це можна кількома способами. При правильних умовах термін зберігання може становити кілька місяців. Але пам'ятайте, що розморожений картопля повторному заморожуванню не підлягає.

цілком

Для заморозки очищеної картоплі цілком, краще брати бульби невеликого розміру. Але і занадто великі картоплини перед заморожуванням можна просто розрізати навпіл.

Як це зробити:

 1. Начистити і вимийте картоплю.
 2. Просушіть плоди за допомогою кухонного рушники.
 3. Акуратно складіть в поліетиленовий пакет або загорніть в харчову плівку.
 4. Помістіть в морозильну камеру, в овочевий відділ.

шматочками

Щоб заготовити напівфабрикат, потрібно зробити наступне:

 1. Начистити картоплю.
 2. Вимийте в холодній воді.
 3. Добре просушіть рушником.
 4. Наріжте бульби брусками або часточками.
 5. Підсолити продукт, щоб уникнути його побледнения при заморожуванні.
 6. Розкладіть картоплю на підносі в 1 шар і накрийте плівкою.
 7. Покладіть піднос з картоплею в морозилку.

Важливо! Розморожувати картоплю перед цим не можна. Діставши з морозильної камери, готуйте її відразу. Існує кілька варіантів місць для зберігання картоплі, дізнатися більш детально про які можна в наступних статтях:

 • У погребі;
 • В квартирі;
 • У овочесховище;
 • На балконі;
 • В ящику.

Як продовжити терміни придатності коренеплодів?

Досвідчені господині знають, що є нехитрі способи продовжити період зберігання очищеної картоплі:

 • У воду з очищеними бульбами можна додати скибочку лимона або лимонну кислоту на кінчику ножа.
 • Глибока шокова заморозка при температурі до -30 ° C робить термін зберігання картоплі практично необмеженим.
 • Вакуумирование бульб перед заморожуванням також допомагає зберігати овочі протягом декількох місяців.

висновок

Напевно, багато хто стикався з ситуацією, коли необхідно заздалегідь начистити чимала кількість картоплі про запас, адже після роботи просто не вистачає часу робити це прямо перед приготуванням. В цьому випадку, описані вище способи зберігання картоплі без шкірки, знадобляться дуже до речі.

Схожі Статті