Поради квітникарів: як і коли пересадити герберу після покупки?

Гербера це квітучий, яскрава квітка, зовнішнім виглядом нагадує ромашку. Відноситься до сімейства айстрових, налічує в своїй популяції близько декількох десятків видів.

Рослина може мати багато розмальовок, виняток становить тільки синій колір. Основні регіони походження гербери це Південна Африка, також її можна зустріти в тропічній Азії.

У нашій статті ви знайдете інформацію про те, коли і як потрібно пересаджувати герберу в домашніх умовах. А також розповімо, як правильно доглядати за цим красивим рослиною після пересадки.

В яких випадках потрібна пересадка після покупки?

Як і більшість рослин, для підтримання життя і краси гербери, її потрібно періодично пересаджувати. В першу чергу варто подумати про пересадки квітки відразу після покупки, так як грунт, яка використовується для реалізації суцвіть, не підходить для тривалого вирощування, грунт за своїми пропорціями не відповідає необхідними для росту і цвітіння якостями.

Гербера відмінно приживається не тільки в горщиках, а й на клумбі у дворі будинку. Далі пересадка здійснюється в міру зростання.

Коли краще переносити в інший горщик?

Більш відповідний сезон для пікіровки квітки це весна або кінець літа. Але не варто поспішати з пересадкою гербери в період цвітіння, так як можна порушити біологічні ритми рослини. Так само не варто поспішати з пересаджуванні в день покупки, плід повинен адаптуватися до приміщення, в якому він буде рости.

Про важливі правила догляду за гербери в горщиках, можна почитати тут.

Як правильно розсаджувати в домашніх умовах?

Для пересадки в домашніх умовах особливу увагу слід присвятити вибору горщика. Посудину для пересадки квітки варто вибирати трохи більше попереднього, якщо пересадити в занадто великий горщик, гербера довго не будуть цвісти.

Ємність повинна вибиратися з урахуванням повітропроникності, тому найкращий вибір повинен лягти на глиняний горщик, так як глина - екологічно чистий і натуральний матеріал, який своєю структурою дозволяє корінню отримувати кисень.

Кращий кисневий обмін слід забезпечити на глибині приблизно сорока сантиметрів від шару грунту, так як гербера має щільні і глибокі коріння.

Важливим компонентом для життя рослини є грунт. Різні сорти гербер погано переносять стандартні склади грунту. Так склалося, що гербера звикла жити в кислому ґрунті. Кислотність наводитися за допомогою торфу і деревного вугілля, або ж можна поливати її спеціальної мінеральної рідиною, при цьому, не допустивши надлишку кислотності.

При професійному розведенні, проводиться спостереження за посадкою і встановлюється система харчування і коригується складу грунту, враховуючи особливості кожного виду сімейства Айстрові. Для любителів ж підійде простий рецепт підготовки грунту, який без особливих проблем сприйме будь-який сорт гербер. У домашніх умовах пересадка рослин не доставляє особливих складнощів. Грунт можна підготувати виходячи з таких пропорцій:

  • 1 частина торфу;
  • 1 частина сфагнуму (можна замінити піском);
  • 2 частини звичайної листової землі.

Грунт можна підготувати самому, або купити готову, в якій всі пропорції вже дотримані. Підготувавши ємність і грунт, слід забезпечити вентиляцію, для цього в днище горщика потрібно виконати отвори, або ж зробити прокладку з пінопласту або кори, відмінно підходять пробки від вина. Потім засипається частина грунту, підсаджується держак, і засипається залишилася частиною землі. Для трамбування породи слід поступово підливати води.

докладна інструкція

Гербера - рослина не довговічне, після тривалого цвітіння воно згасає і його необхідно замінювати новими квітками. Паростки підсаджують в низькі стелажі, горщики, прямо на грунт в теплиці або ж контейнери.

Припустимо спосіб посадки в невеликі горбки в формі конуса (про те, як посадити герберу і як потім за нею доглядати, читайте тут). Після розсадження для зволоження слід використовувати крапельне зрошення.

Бажано встановити кільця з дроту, що підтримують рослина, що дає краще умови для поливу та догляду. Розмноження гербери, можливо, робити декількома способами, такими як:

  1. поділом куща;
  2. посівом насінням;
  3. живцюванням.

Брунькування шляхом ділення куща можна виробляти від гербери віком не молодше трьох років. Спосіб поділу куща найбільш підходить для розведення особливо важливих сортів айстрових. При розподілі гербер потрібно вибирати суцвіття, які мають мінімум два витка зростання.

Відокремлювати паростки можна вручну, або ж гострим ножем. Місце зрізу рекомендується присипати вугіллям з деревини. Через час, коли відростки пустять нові коріння, їх можна пересаджувати в окремі ємності, попередньо вимивши їх і обробивши термічно окропом, щоб уникнути зараження від попередніх рослин.

Якщо ж ваш вибір припав на розмноження насінням, дотримуйтеся основних правил:

  • Посів здійснювати в пухкому грунті.
  • Посів насіння необхідно здійснювати ранньою весною.
  • Для проростання паростків з насіння слід дотримуватися температуру близько 21-і градуси Цельсія.
  • Необхідно підтримувати вологість грунту.

Перші суцвіття почнуть проростати приблизно через тиждень. Пересадку самих відростків в грунт потрібно здійснювати через два тижні, коли з'являться перші листочки. Молоді кущі слід висаджувати таким чином, щоб висота від грунту до перших листів становила приблизно 10 см.

подальший догляд

Що стосується догляду після пересадки рослини, потрібно враховувати, що гербера прийшла до нас з жаркого і вологого клімату південної Африки. Грунт у гербери повинна бути завжди зволоженою, сухість порушує розвиток коренів, що в свою чергу може привести до зупинки зростання, хвороб, а в кінцевому підсумку і до загибелі плоду.

Для контролю вологості грунту, зазвичай використовують спеціальний прилад для вимірювання вологи, стрижень якого вставляється всередину до кореневища, а датчик показує значення вологи.

Плід потребує своєчасної підгодівлі мінеральними добривами. Місце для горщика слід вибирати на сонячній стороні, що б гербера грілася сонячним світлом, штучне світло для неї не підходить. У період цвітіння рослина потребує кімнатній температурі, а під час спокою плід воліє прохолоду (про те, чому кімнатні гербери не цвітуть, а також які умови догляду для цього потрібні, читайте тут).

Гербера в порівнянні з іншими рослинами не вибагливі, але все ж вимагає певного догляду (як виростити герберу в Росії?). Саме ця рослина буде прикрашати ваш інтер'єр, і дарувати вам гарний настрій кожен день, а так само може стати відмінним подарунком для рідних і близьких.

Схожі Статті