Поради та рекомендації як поливати розсаду перців: правильна частота і обсяг поливу, відмінності поливання до і після пікіровки, ніж полити для гарного росту

Багато городників вважають, що для відмінного врожаю перцю необхідно вибрати відповідний сорт, місце для посадки і поливати пару раз в тиждень.

Але це не зовсім так. Цей овоч дуже любить воду і для того щоб виріс великий і солодкий плід, слід правильно і вчасно робити полив розсади перцю.

Як визначити чи достатньо вологості рослинам?

Грунт завжди необхідно тримати у вологому стані. Якщо земля пересохне хоча б на деякий час, це несприятливо позначиться на рослинах. Але і занадто заливати розсаду не варто, це може привести до гноїння кореневої системи і вона загине, або взагалі перестане рости.

Обов'язково робіть дренажні отвори, які допоможуть позбутися від зайвої води.

Щоб точно визначити чи достатньо води в землі для рослини, існує пару простих методів:

 • Дістаньте з глибини ємності, де посаджений перець, трохи землі і сформуйте кульку. Якщо вологи вистачає, то кулька не розвалиться, а коли навпаки, то потрібен полив.
 • Пальцем або паличкою зробіть невелике заглиблення. Якщо достатньо вологи, палець або паличка будуть мокрими, а при її нестачі - сухими.

Чим полити розсаду перцю для росту?

Щоб рослини виросли сильними і здоровими, їх слід завжди поливати теплою і відстояною водою. Для цього багато чого не потрібно. Увечері заповніть ємності для поливу і накрийте їх будь кришкою.

Також можна поливати рослини талою водою. У таких випадках набирають порожні пляшки або банки холодною водою і кладуть в морозилку, для повного замерзання. Потім розморожують і доводять до теплого стану. Але такий спосіб займає надто багато часу.

Пам'ятайте! Пагони не можна поливати холодною водою з крана. У таких випадках рослина може вразити хвороба під назвою «Чорна ніжка» і воно пропаде.

Як часто поливати розсаду перцю на вікні?

Потреба у волозі залежить від багатьох чинників даного овоча:

 • Від віку. Полив розсади перців після посіву насіння не виробляють до появи перших росточков. Поки рослини малі, води буде потрібно не дуже багато, але в міру їх зростання обсяг буде збільшуватися, а полив обов'язково повинен бути регулярним. Детальніше про підготовку насіння перед посадкою.
 • Густота посадки. Коли розсада посаджена занадто близько один до одного, грунт швидко висихає і поливати її потрібно дуже часто не даючи пересихати.
 • Від кількості землі. Якщо її мало, то полив проводиться якомога частіше, а якщо багато, то в кілька разів рідше.
Порада! Поливати рослини перцю необхідно вранці.

Як поливати розсаду перців?

Спочатку визначитеся, яка грунт і тільки потім робіть полив.

 • Наберіть в ємність воду, заздалегідь відстояну з вечора або талу.
 • Починайте поливати не поспішаючи, щоб вода не потрапила на листочки розсади. Якщо все ж вода потрапила, постарайтеся акуратно її стерти.

Полив після пікіровки

Полив розсади перців після пікіровки розсади трохи зміниться. Відразу після пересадки у відкритий грунт, в лунку, де посаджена розсада, налийте воду, зачекайте кілька хвилин і присипте її акуратно землею. Так волога надовго затримається в грунті.

Після цього перший раз рослини поливають тільки через п'ять днів. Надалі полив роблять раз або два в тиждень, в залежності від вологості ґрунту.

Порада! Для того що б розсада перцю росла міцною потрібно її полити підгодівлею з чаю. Візьміть три літри окропу, залийте не використовувати заварку і почекайте, поки рідина досягне кімнатної температури.

Які помилки допускають городники при поливі?

Так як перець є вологолюбні рослиною, всі думають, що в період спеки його потрібно поливати не тільки вранці, але і вдень. Це зовсім не так. Адже потрапила вода на листя, швидко висихає і залишає за собою великі опіки. Вже через пару поливів ви помітите зниклі листя.

Все це призведе до уповільнення росту і згодом до зігнутим маленьким плодам перцю. Не варто поливати розсаду малою кількістю води, так земля буде вологою тільки зверху, а до коріння не дійде.

Порада! Щоб ваша розсада чи не захворіла, для профілактики зробіть розчин з 0, 2% розчину кальцієвої селітри і відвару хвоща.

Як здійснювати полив в теплицях?

У теплицях полив перцю трохи відрізняється від поливу на відкритому грунті або в домашніх умовах:

 • Видом поливу: автоматичним, механічним, ручним.
 • Частотою поливу. Якщо навіть на стовпчику термометра дуже висока температура, розсаду слід поливати не частіше ніж через 2-3 дня.
 • Рівнем вологості повітря. При сильно підвищений рівень вологи рослини покриває тля, від чого воно може швидко загинути.

Якщо ви будете дотримуватися вищевказаних правил поливу, то в кінці року ваша розсада дасть вам смачний і відмінний урожай.

Отже, ми розповіли як поливати розсаду перцю в домашніх умовах, скільки разів це робити, ніж поливати розсаду перцю для росту? Режим поливу до і після пікіровки.

ДОВІДКА! Дізнайтеся про різні методи вирощування перцю: в торф'яних горщиках або таблетках, у відкритому грунті і без пікіровки, і навіть на туалетному папері. Вивчіть хитрий метод посадки в равлика, а також які хвороби і шкідники можуть атакувати вашу розсаду?

Корисні матеріали

Прочитайте інші статті на тему розсади перців:

 • Правильне вирощування з насіння і чи треба їх замочувати перед посадкою?
 • Як виростити чорний перець горошок, чилі, гіркий або солодкий в домашніх умовах?
 • Які бувають стимулятори росту і як їх використовувати?
 • Основні причини чому скручуються листя у пагонів, падає або витягується розсада, а також чому гинуть пагони?
 • Терміни посадки по регіонах Росії і особливості вирощування на Уралі, в Сибіру і Підмосков'ї.
 • Дізнайтеся рецепти добрив на основі дріжджів.
 • Вивчіть правила посадки солодкого й гіркого перцю, а також як правильно пікірувати солодкий?

Схожі Статті