Посадка гацаніі - південноафриканської ромашки в наших широтах

Ромашки ростуть не тільки у нас. Є своя «ромашка» і на африканському континенті, а точніше з Південної Африки. Її звуть гацанія або Газанія.

Квітникарям відомі приблизно 40 видів цієї рослини. Вона може бути і багаторічної і однорічної. Але в нашому кліматі вона вирощується тільки як однорічник.

Собою гацанія представляє невелика рослина висотою близько 20-30 см. Сімейства складноцвітих. Її суцвіття - це кошики дуже красиві і привертають увагу яскравим забарвленням. Рослину можна віднести до посухостійких рослин.

Тому краще всього її садити на сонячній стороні. Грунт для квітки повинна бути легкою. При цьому його не потрібно рясно поливати, це, швидше за все, погубить рослину. Розмножується рослина насінням і живцями.

Рекомендуємо статтю: Вербена, догляд і посадка.

Дивись різноманітність кольорів монарди тут.

Секрети вирощування канн //rusfermer.net/sad/tsvetochnyj-sad/vyrashhivanie-tsvetov/tsvety-kanny-osobennosti-posadka-i-uhod-ispolzovanie.html.

Вирощування розсади гацаніі

При розмноженні насінням вегетаційний період у гацаніі дуже довгий порядку ста днів. Тому садівники починають вирощувати розсаду ще з середини березня. Насіння висаджуються на глибину до 1 сантиметра.

При відповідній температурі (22-24 градуса) сходи порадують вас вже через тиждень. Після появи сходів, але до появи першого справжнього листка розсаду потрібно розсадити по окремих ємностей.

Як тільки встановиться тепла погода, рослину висаджують на постійне місце.

Відстань між окремими квітками повинно бути як мінімум 20-30 см. Після того як рослина вкорениться, потрібно його трохи підгодувати комплексним мінеральним добривом.

Досить однієї підгодівлі в місяць, розчин робиться з розрахунку 40-50 г на 10 літрів води.

Розмноження гацаніі живцюванням

Це можна зробити, коли літо досягне своєї середини. З найсильніших пагонів нарізаються живці довжиною приблизно в 10см. перед тим як висадити живці в землю, їх спершу трохи витримують в розчині регулятора росту: 0.1% нафтілуксусная кислота (НУК) або ж використовується 0.5% розчин індолилмасляної кислоти (ІМК).

На перших порах живці повинні бути захищені і від протягів і від прямих сонячних променів. Після вкорінення живці до висадки в квітник містять при температурі 15-18 градусів вище нуля, в приміщенні з хорошим освітленням.

Рослина невибаглива, не вимагає якогось особливого догляду. Досить помірного поливу раз в кілька днів.

При цьому не забуваємо рихлити ґрунт і видаляти засохлі суцвіття. Раз в 4 тижні рослина можна підгодовувати мінеральним добривом.

Садівникові на замітку: Примула багаторічна, посадка і догляд.

Декоративна капуста на клумбі, прекрасна прикраса ділянки //rusfermer.net/sad/tsvetochnyj-sad/vyrashhivanie-tsvetov/dekorativnaya-kapusta-ekzotichnyj-i-yarkij-element-v-vashem-sadu.html.

Догляд за гацанію взимку

На відміну від багатьох інших садових квітів гацанія може прекрасно перезимувати і в горщику. Для цього вибрані квіти в кінці вересня пересаджують в ящики або горщики і вносять в підготовлене приміщення.

Температура в ньому взимку повинна утримуватися на рівні 8-10 градусів вище нуля. Взимку рослина практично не потрібно поливати, головне стежити за тим, щоб грунт в горщику не пересихала. З настанням весни квіти висаджують назад в квітник, скоротивши пагони наполовину.

хвороби гацаніі

Як і всяка рослина, гацанія схильна до хвороб. В основному це сіра гниль. Якщо рослина захворіло, то проводиться обробка фунгіцидом.

А в якості профілактики від сірої гнилі потрібно зробити наступні речі: чи не висаджувати гацанію на ділянки схильні до підтоплення і не заливати при поливі.

Шкідники, які можуть завдати шкоди, традиційні для наших широт: тля, равлики, слимаки і іноді павутинний кліщ.

Де можна використовувати рослину

Газоніть використовують досить широко для оформлення вуличних квітників. У поєднанні з різними іншими квітками (агератум, лобелією і ін.) Можна створити неповторні квіткові композиції.

Дізнайся найкращий час для пересадки лілійників.

Дивись фото рудбекии тут //rusfermer.net/sad/tsvetochnyj-sad/vyrashhivanie-tsvetov/rudbekiya-solnechnyj-yarkij-tsvetok-dlya-lyubogo-sada.html.

Схожі Статті