Посадка розсади перцю в теплицю з полікарбонату: коли садити і як підготувати?

Перці - це така рослинна культура, яка особливо полюбилася садівникам. Плоди його мають специфічний смак і незвичайний запах, який сплутати з іншими овочами неможливо.

Вони бувають і жахливо пекучими, і солодкуватими. Приготувати з перцю можна салат, законсервувавши на зиму, можна порізати і з'їсти в свіжому вигляді, додавати в їжу, як приправу.

Виростити цей багатогранний овоч дуже легко, так як він не вимагає особливого догляду і багато уваги, головне - зробити все правильно на стадії вирощування розсади.

Де взяти добре насіння?

Тільки з хорошого насіння, які володіють високою схожістю, може вирости повноцінний кущ. Насіння можна купити в спеціалізованому магазині з насінням, вони продаються по грамах в пакетиках. Фасуються перці по сортам. Але купувати їх не обов'язково.

Для того, щоб отримати хороші зерна, досить купити один раз посівний матеріал, потім виростити плоди і вибрати з перцю зернятка. З одного перцю можна заготовити насіння даного сорту на набагато більшу кількість розсади в наступному році.

Варто дивитися, щоб насіння не були пошкодженими, м'якими або з іншими дефектами. Якщо навіть спочатку здалося, що вони хороші в процесі висушування порожні зернятка будуть помічені і видалені, з них нічого не виросте.

Підготовка перед посадкою

Деякі городники не перевіряють насіння на схожість, відразу висаджують в шухлядки для розсади і чекають вже, коли ті зійдуть.

Але прискорити це можна, прорости їх до посадки, це дозволить визначити не тільки те, придатне до посіву насіннячко, але і зійде воно набагато швидше, а значить - швидше почнеться зростання кущика.

Процедура пророщування дуже проста. Беремо насіння і шматочок марлі. Розміщуємо їх в марлю і загортаємо в мішечок, рясно змочують, насіння повинні набрякнути від води (можна залишити їх у воді але не більше ніж на добу).

Наступним кроком буде приміщення марлі з насінням в тепле місце, головне - стежити, не допускаючи їх висихання протягом 7-10 днів. Приблизно через такий час вони проростають.

Далі хтось знезаражує їх і піддає термічним обробкам, однак обов'язковим це не є. Як садити: можна посадити перець в теплицю, в грунт відразу після пророщування.

Додаткову інформацію про процес вирощування розсади перцю для теплиці, дивіться у відео нижче:

посів розсади

Коли наші насіння вже готові до висадки, необхідно приготувати хороший, поживний грунт, а точніше - суміш, в якій будуть підростати наші перчики. Якщо немає часу або бажання готувати грунт самостійно, вже готовий субстрат з усіма добавками можна придбати в магазині. Вибирати слід таку, яка буде підходити саме для перців, так як для різних овочевих культур склад суміші може відрізнятися.

Якщо ж вирішено зробити грунт самостійно, то роблять це в такий спосіб. Беремо дві частини від всього грунту перегною, ще дві частини дернової землі і одну частину піску. Це найпростіший субстрат.

Дернову землю перед змішуванням необхідно знезаразити.

Далі розсипаємо грунт по підготовленим горшочкам або скриньках, але не до країв. Далі трохи поливаємо всю поверхню теплою водою і розкладаємо насіння. Проміжок може бути від 1 до 2 сантиметрів один від одного. Наступним кроком буде засипання їх грунтом зверху і рясний полив. Слідкуйте за тим, щоб не посіяти їх сильно глибоко, вони можуть не зійти або робити це дуже довго.

Далі закриваємо ящик поліетиленом, створюючи парниковий ефект, і залишаємо в теплому місці. Коли кущики розлогі - то їх пікірують, про у випадку з висадкою в теплицю це можна не робити, так як вони не встигнуть загинути від тісноти. Коли висаджувати розсаду перців в теплицю, скажемо трохи пізніше, тому що посадка розсади перцю в теплиці має свої нюанси.

Терміни посіву насіння

Коли сіяти перець для теплиці? На час посадки насіння головним чином впливає термін їх дозрівання. Якщо це ранні сорти, то плоди дозріють приблизно за 50-60 днів після висадки в грунт, а якщо пізні, то термін може бути збільшений до 70 днів, тобто їх садять в кінці лютого-початку березня.

Також варто враховувати регіон проживання, якщо клімат там холодний і грунт прогрівається пізніше, значить і розсада садиться пізніше приблизно на місяць в порівнянні з місцевістю з помірним кліматом.

Так як перець любить тепло, то багато хто воліє його висаджувати в теплицю, де йому буде комфортно а значить - рости і плодоносити овоч почне раніше, ніж просто на городі. Коли садити перець в теплицю? Висадку розсади перцю в теплиці виробляють в травні, перша або друга половина місяця - це залежить від міцності розсади і погоди. Далі розглянемо, як правильно садити перець в теплиці?

Про те, як побудувати і посилити теплицю з полікарбонату, як зробити арочну, односхилий (пристінну), з віконних рам або вибрати вже готову теплицю, а також як правильно розташувати будова на ділянці, можете уточнити на нашому сайті.

Як висаджувати розсаду?

Як садити перець в теплицю з полікарбонату?

крок №1

Спочатку необхідно підготувати теплицю до майбутніх жителям. У ній має бути поживний грунт з достатньою кількістю перегною, в ньому не повинно бути шкідників і сміття.

Теплиця повинна бути цілою, без пошкоджень, в які може проходити нічний холод. Її треба повністю перекопати, перці люблять м'який грунт. Для того, щоб розсада звикла до більш низьких температур, її можна кілька днів поспіль виносити на ганок на день, а на ніч заносити назад.

крок №2

Схема посадки перцю в теплиці наступна: борозни для висадки в грунт в теплиці краще зробити днем. Це повинні бути неглибокі рівні грядки, пролиті теплою водою або розчином коров'яку. Відстань між ними - не менше 35 см, а між перцями - не менше 25 см.

Потім, поки вони вологі, садимо кущі. Для того, щоб корінці у рослини не пошкодилися, слід рясно змочити грунт розсади. Після того як кущики посаджені, їх ще трохи поливають під самий корінець.

Спосіб посадки в грядки можна замінити лунковим, лунки роблять на тій же відстані, що і грядки. Метод посадки в теплицю перцю абсолютно схожий.

крок №3

Рекомендується відразу замульчувати тільки посаджені кущики. Надалі слід вже просто стежити за тим, щоб вони не ламалися, для цього стебло можна прив'язати до палиці, ну це для рослих кущів. Вони повинні бути политими і оброблені від всіх шкідників.

Корисне відео про вирощування перцю в теплиці:

Хвороби і шкідники

Крім того, що необхідно обробляти насіння і грунт, вчасно вносити підживлення і забезпечувати належний температурний режим, для хорошого врожаю треба подбати і про вже готових зростаючих кістках. Хоча перці і стійкі до різних шкідників і рідко хворіють на інфекційні та грибковими захворюваннями, такі випадки зустрічаються.

Якщо постійно переливати сіянці, то можливе виникнення чорної ніжки, яка призводить до загибелі рослини. Коли перець росте в теплиці і вологість там висока, можуть почати розвиватися хвороботворні бактерії і рослина буде страждати від раку або гнилі. Для запобігання повинна бути хороша вентиляція.

Хворі чорні плями на плодах і листках говорять, що необхідне лікування чорної бактеріальної плямистості. Це може статися коли, температура знизилася а вологість залишилася.

Найчастіше рослини хворіють через саме недотримання правил догляду, їм занадто жарко або холодно, недостатньо освітлення, підвищена вологість і т.д.

Якщо налагодити обстановку, вони почнуть приходити в нормальний стан. А ось коли це грибкове або вірусне захворювання, потрібно більш серйозне і негайне лікування препаратами, які продаються в магазині і застосовуються при подібних недуг у рослин.

Схожі Статті