Посів, розмноження і догляд за аквілегіі

Аквілегія - багаторічна трав'яниста рослина, що відноситься до сімейства Лютикова, також відомо, як водосборка, орлик, дзвін або чобітки.

Ще в XVII столітті рослина вважалося оберегом від злих сил, сьогодні ж аквилегия - це досить поширений квітка серед квітникарів, прекрасно вписується, як на міських клумбах, так і на присадибних ділянках.

У світі налічується понад 100 різновидів. Має два основних способи розмноження:

  • вирощування з насіння;
  • розподіл дозрілого куща.

Дізнайтеся правила посадки та догляду за гіацинтами у відкритому грунті.

Читайте тут, як розмножувати троянди живцями в домашніх умовах.

Також читайте про корисні властивості брусниці: //rusfermer.net/sad/yagodnyj-sad/posadka-yagod/brusnika.html

Вирощування аквилегии з насіння

Восени насіння аквилегии садять відразу ж в земельну грунт. Попередньо використовують мінеральні добрива, розташованих трохи нижче самого насіння в грунті.

Навесні рослина проростає і дає якісні сходи, які в подальшому розсідаються по бажаним місцях.

Для вирощування аквилегии з насіння навесні використовуються мінітеплічкі або спеціальний коробки.

Як земельної грунту береться суміш просіяного землі, піску і перегною з листя в приблизно рівних кількостях. Перед посівом грунт утрамбовується і трохи зволожується.

Щоб насіння лягли рівномірно, найкраще використовувати дрібне сито. Насіння спочатку прикриваються незначним шаром землі, а потім тонким папером або мішковиною, щоб в подальшому запобігти засихання ґрунту.

Оптимальною температурою для швидкого появи сходів вважається 16-19 ° C.

Протягом перших 3-4 днів ящики з посіяної аквілегіі зберігаються в теплому місці, потім їх поміщають на холод на той же період. Необхідно регулярно поливати парник, але при цьому виключити можливість утворення грибка від надлишку вологості.

Перший паростки з'являються через 2-4 тижні з моменту посіву. Коли на пророслому стеблинці з'являється 2-3 листочка, рослина пікірують і пересаджують в окрему ємність.

Висадка у відкритий грунт проводиться в серпні або на початку весни наступного року. Повноцінне цвітіння аквилегии можна спостерігати на третій рік життя рослини.

Догляд за аквілегіі

Аквілегія відноситься до невибагливим рослинам і може спокійно розвиватися, як у тіні, так і на відкритому просторі під сонцем.

У першому випадку період цвітіння більш тривалий і розміри квіток більші. Бажана грунт - трохи пухкий грунт помірної вологості.

Аквілегія стійка до засух, але не варто нехтувати регулярними поливами, які в подальшому позначаться на інтенсивному цвітінні.

Також в літній період квіти удобрюють мінеральними речовинами - 1-2 рази за сезон.

Після завершення цвітіння стебла аквилегии зрізають на рівні прикореневого листя. Дана процедура не дозволить небажаного потрапляння насіння в грунт і збереже декоративне стан кущів. Щороку в кущі додається родючий грунт.

Аквілегія прекрасно переносить зиму і не вимагає додаткового догляду під час заморозків.

Оптимальним варіантом розміщення квіток є 10-12 стебел на 1 м² землі. При вирощуванні низькорослих сортів рослини бажане відстань між окремими квітками аквилегии - 25 см, в разі високорослих сортом - до 40 см.

Аквілегія не кращим чином переносить пересадку і в багатьох випадках це призводить до загибелі рослини. Якщо ж пересадка необхідна то найкраще її проводити в кінці літа або на початку осені, щоб аквилегия змогла адаптуватися до нового місця і пустити коріння до настання морозів.

Читайте на нашому сайті, особливості поливу орхідей в домашніх умовах.

Дізнайтеся, перейшовши за посиланням, що таке ґнотовий полив фіалок і в чому його переваги: ​​//rusfermer.net/sad/tsvetochnyj-sad/vyrashhivanie-tsvetov/fitilnyj-metod-poliva-fialok.html

Сама процедура зажадає:

  • викопати кущ аквилегии разом з незначною кількістю землі;
  • обрізати листя, залишивши тільки кілька молодих;
  • розрізати корінь квітки уздовж, щоб на кожній половинці були кореневі нирки;
  • зрізи кореневища посипати деревним вугіллям;
  • закопати кущ на новому місці і інтенсивно поливати на початковому етапі.

Старі рослини з часом втрачають свою первісну привабливість, що найбільше помітно в період цвітіння, тому їх змінюють на нові. Приблизний період повноцінного життя аквилегии 5-7 років.

Популярні сорти аквилегии

Аквілегія буває різна, ми розповімо про найбільш красивих і відомих сортах цієї квітки.

звичайна

Цей різновид зустрічається в лісах, на луках і навіть біля підніжжя або на схилах гір. Висота стебла може досягати 80 см, при цьому рослина має не велике кореневище.

Квітка, розміром 4-5 см в діаметрі, може мати білий, рожевий або фіолетовий колір - в залежності від різновиду аквилегии звичайної.

Листя має розітнуту форму на дві або три частки. Аквілегія звичайна відноситься до диким рослинам, має цілющі властивості, при цьому містить достатню кількість токсичних речовин.

гібридна

Даний квітка являє собою результат схрещування аквилегии звичайної з іншими різновидами з американського континенту і Північної півкулі.

У природі висота рослини коливається в діапазоні 50-100 см.

Листи мають оригінальним сизуватим або навіть строкатим відтінком. Квітки великі можуть досягати більше 10 см в діаметрі.

Забарвлення пелюсток різноманітний: білий, золотисто-жовтий, рожевий бузковий. Період цвітіння - червень і липень.

Одна з різновидів аквилегии гібридної - «Вінки» чудово поєднується з вирощуванням в горщиках в домашніх умовах. Декоративні зовнішні дані рослини і тривалий період цвітіння всіляко цьому сприяє.

махрова

Багаторічна трав'яниста рослина може досягати 1 м у висоту. Листя має сизуватий забарвлення і оригінальну трилопатеву форму.

Квіти мають великі розміри і відрізняються махровим нальотом, крім цього аквилегия махрова наділена різноманітністю відтінків і форм.

Період цвітіння - початок літа. Зустрічається, як в домашніх, так і в природних умовах.

Барлоу

Звичний ареал проживання аквилегии Барлоу - гірські і помірні масиви Північної півкулі. Має товстий і розгалужений корінь, який може поглиблюватися на 50 см в землю і займати близько 70 см площі.

Стебло рослини досягає 100 см у висоту. Аквілегія Барлоу має великі квітки різного забарвлення і розсічені сизі листя. Зустрічається у вигляді чагарників.

Клематиси одні з найпопулярніших кольорів серед дачників. Дізнайтеся різновиди сортів клематисів.

Читайте, як правильно посадити клематис навесні, що б все літо вони радували своїм цвітінням: //rusfermer.net/sad/tsvetochnyj-sad/klematis/posadka-i-uhod.html

блакитна

Зростає в Західній Америці на луках і в лісах субальпійського пояса. Аквілегія блакитна досить часто з'являється на обкладинках видань про декоративні рослини і прикрашає зображення герба Колорадо.

У природі зустрічається у вигляді зрослих чагарників, що досягають висоти 70 см. Декоративне величезне листя мають сизувато-зелений відтінок і діляться на три частки.

Розміри квіток можуть досягати 10 см в діаметрі і мають синій або блакитний колір.

Сибірська

Часто зустрічається в районах Західного і Східного Сибіру. Уздовж прямостоячего стебла є відчутна опушенность.

Зустрічається у вигляді чагарників висотою не перевищує 70 см.

Квітки білі або лілово-сині розмірами до 5 см в діаметрі.

Схожі Статті