Практичний посібник, як вирощувати гарні помідори і огірки в квартирі на балконі

Існує думка, що спільне вирощування огірків і помідорів неприпустимо, але як бути, якщо в умовах кімнатного змісту місця для роздільного тримання цих овочів не вистачає, а отримати урожай обох культур дуже хочеться? Для цього необхідно розібратися в деталях спільних посадок.

З цієї статті ви дізнаєтеся про те, якими способами можна висадити огірки і помідори, а також про те, як за ними правильно доглядати, які хвороби і шкідники їх можуть вражати і як з ними впоратися.

Чи можливо спільне вирощування цих овочів в домашніх умовах?

Домогтися успіху в спільному вирощуванні огірків і помідорів, хоч і складно, але можна, потрібно лише створити умови, в яких кожна культура не буде ущемлена в своїх потребах.

Умови зростання огірків і помідорів істотно різняться. Але якщо при спільному вирощуванні віддати перевагу помідорам, огірки кілька постраждають від сухості повітря, але все-таки її витримають. Якщо ж створити умови, комфортні для огірків - томати перестануть плодоносити і почнуть масово хворіти.

Якщо в умовах квартири є можливість підтримувати певні показники, то зайнятися спільним вирощуванням культур - на підвіконні або квартирному балконі - безперечно варто.

підготовчі заходи

Місце і умови

 • Огірки плодоносять при температурі 25-28 градусів, помідори при 22-25. Варто зупинити свій вибір на температурі +25, яка влаштує обидва овоча.
 • Помідори хворіють при вологості більше 70%, якщо підтримувати її нижче за це значення, огіркам буде трохи некомфортно, але в цілому вони здатні це витримати. Обидва рослини вдячно сприймуть провітрювання.
 • Оптимальне розташування для культур - вікна, що виходять на схід чи захід.
 • Між посадками помідорів і огірків на балконі або підвіконні можна встановити перегородку з прозорою плівкою.

спеціальні сорти

Сорти помідорів для спільних з огірками посадок повинні бути стійкі до фітофтори, також бажано зупинити свій вибір на низькорослих сортах і максимум уваги приділити формуванню. З представленого асортименту огірків коштує вибрати гібриди не особливо вимогливі до поливу і вологості, а також добре переносять протяги.

Краще вирощувати короткоплетістие сорти, які не заважатимуть сусіднім рослинам.

горщик

При виборі матеріалу для горщика найкраще зупинитися на пластиці - він легкий і дихаючий. Для помідорів, що ростуть в домашніх умовах як на вікні, так і на балконі, підійдуть трилітрові ємності, для огірків обсяг горщика повинен бути не менше п'яти літрів.

Грунт

Можна придбати готові субстрати «Томат, перець», «Огірок» або приготувати грунтосуміш самостійно, змішавши в рівних пропорціях садову землю, торф і перегній. Можна також змішати по одній частині торфу і піску і дві частини листової землі, або по одній частині садової землі і перегною з компосту з додаванням склянки золи і столової ложки азофоски.

Отриману суміш потрібно пролити міцним розчином марганцівки для знезараження. На дні горщика потрібно обов'язково організувати дренаж. Для цих цілей підійде галька, керамзит або биту цеглу.

процес посадки

насінням

Як посадити насіння на вікні або балконі:

 1. Огірки найкраще висівати в окремі пластикові стаканчики.
 2. Після того, як вони підростуть, переміщати в великі ємності на постійне місце.
 3. Для гарної схожості потрібно підтримувати високу вологість і проводити часті поливи.
 4. В цей час насіння помідорів, яким підвищена вологість не потрібно, висіваються в ємність, яка закривається плівкою до появи сходів.

Таким чином, необхідні умови утримання двох культур на стадії пророщування насіння не перетинаються і не конфліктують.

Як посадити розсаду?

 1. Пікіровка для огірків відбувається методом перевалки, так як на тимчасове місце вони садять по одному в маленьку ємність.
 2. При пікіровки томатів рослини обережно виймають по одному з грунту, обрізають кінчик кореня і пересаджують по одному примірнику у великі горщики.
 3. З моменту висадки розсади на постійне місце потрібно підтримувати умови влаштовують обидві культури. Пріоритет в цьому питанні варто віддати помідорів. Огірки повинні трохи недоотримувати вологи і звикати до часті провітрювання.
 4. догляд

  Полив і добриво

  Для помідорів:

  • Земля в ємностях не повинна бути занадто вологою, в такому середовищі коріння починають задихатися і рослина гине.
  • Поливи потрібно проводити за схемою один раз у три дні. Після поливу обов'язково потрібно рихлити ґрунт. Якщо стоїть похмура погода, потрібно відійти від графіка і поливати рослину рідше, орієнтуючись на ступінь висихання грунту.
  • Першу підгодівлю для томатів можна вносити через 40-50 днів після висаджування.
  • Краще добриво - перегній, який можна придбати в готовому варіанті в магазині. Його додають в землю на висоту два сантиметри, завдяки цьому коріння насичуються киснем і отримують всі необхідні для розвитку корисні речовини.

  Для огірків:

  • Поливи для огірків повинні бути помірними, щоб не створювати надмірної вологості, дискомфортною для помідорів.
  • Рослина сама підкаже, коли потрібно вносити підживлення: листя почнуть засихати, плоди купувати гачкоподібне форму, а маленькі зав'язі відмирати.
  • Для огірків бажано внесення поживних речовин шляхом обприскування, але при спільних домашніх посадках з помідорами від цієї процедури варто утриматися і вносити добрива безпосередньо в грунт.
  • Для підгодівлі можна використовувати універсальне органічне добриво Росса.

  Уривок, прищипування, пасинкування

  Всі бічні пагони на огірку видаляються, вони тільки послаблюють рослина, коли з'являться дванадцять листів необхідно прищипнуть верхівку, це буде сприяти швидкому дозріванню вже зав'язалися плодів.

  У помідор видаляють засохлі нижні листки, проводять видалення стебел, зростаючих з пазух (пасинкування), а також прищипують верхівки.

  При спільних посадках необхідно стежити, щоб країни, що розвиваються рослини не заважали один одному і не сплітали відгалуження.

  Підпірки, підвішування

  Коли у огірків тільки з'являються вуса, потрібно увіткнути в грунт кілочок і підв'язати стебло. З огляду на те, що для кімнатного культивування краще вибирати низькорослі сорти томатів, підв'язки їм не будуть потрібні.

  Метод підвішування можна вибрати для помідорів, висадивши їх в пластикові пляшки певним способом і підвісивши на будь-яку підставу.

  Хвороби і шкідники

  павутинний кліщ

  Харчується соком листя. У місцях укусів з'являються дрібні світлі точки, які з часом зливаються і призводять до відмирання листа. Методи боротьби: своєчасне виявлення вогнищ розмноження комах і обробка інсектицидами.

  галова нематода

  Може бути занесена нд посадковим матеріалом, пошкоджує коріння. Методи боротьби - заміна зараженої грунту. Для профілактики - дезінфекція грунту і протруювання насіння.

  белокрилка

  Харчується соком листя, уражене рослина покривається сажистий грибом. Метод боротьби - механічне видалення комах і обприскування рослини інсектицидами.

  Бура плямистість томатів

  Грибкове захворювання. Виявляється під час цвітіння і утворення плодів у вигляді зеленувато-жовтих плям спочатку ні нижніх листках, а потім і на верхніх. Для боротьби використовуються фунгіцидні препарати.

  Біла Огурцова гниль

  Грибкове захворювання, що вражає стебла огірків в прикореневій частині. Тканини розм'якшуються, ослизняются і покриваються щільним білим нальотом. Боротьбу з недугою проводять за допомогою фунгіцидних препаратів.

  Спільно виростити огірки та томати в домашніх умовах можливо, це хоч і трудомістка, але окуповують себе заняття. Отримання дружного урожаю різних культур можливо при чіткому дотриманні схемою по догляду і відповідальне ставлення до профілактики хвороб.

Схожі Статті