Правила і секрети вирощування, парник для перцю своїми руками

Всі перці: гострі і напівгострі, солодкі і гіркі - теплолюбні.

Тому найкращим способом отримання багатого врожаю є метод вирощування їх в парнику.

Висадка в парник можлива в більш ранні терміни, та й прибирання перцю в закритому грунті можна відкласти до ґрунтовного похолодання.

Парник своїми руками

Невеликий, максимально відкривається в теплу погоду парник для перцю - найкращий спосіб вирощування. Великі теплиці для цього овоча не такі вдалі, так як перець - культура світлолюбна, а в теплиці доступ світла все-таки дещо обмежений.

Крім того, кількість висаджуються кущів найчастіше не дуже велике, отже, в теплиці доведеться висаджувати перець спільно з іншими культурами, а це не бажано, тому що ця культура вимагає створення особливих кліматичних умов.

Все це говорить про те, що для перцю краще виготовити невеликий парник, використовуючи недорогі і доступні будь-якому овочівники матеріали.

Парник для перцю своїми руками виготовити досить просто і ми пропонуємо вам кілька нескладних варіантів з фото:

1. Парник на фундаменті.

Для такої споруди на обраному місці по периметру укладається ряд цегли, скріплених цементною сумішшю. Парник слід споруджувати на максимально відкритому місці, щоб отримати доступ сонячного світла до рослин. Орієнтація парника вибирається східно-західна, причому відкриватися конструкція повинна з південного боку.

Для зведення стін парника можна використовувати брус або старі дошки. З цього матеріалу на фундаменті будується своєрідний прямокутний ящик. Верх споруди закривається старої рамою або рамою з рейок обтягнутої плівкою. Щоб парник зручніше було відкривати або відкривати, дах варто закріпити на петлі.

Дах парника робиться односхилим або двосхилим. При спорудженні односхилого даху один край короба робиться вище сантиметрів на 20-25. Висота короба не повинна перевищувати 40-50 сантиметрів, інакше рослини будуть відчувати нестачу світла.

2. Тунельний дугоподібний парник.

Даний вид споруди є переносним. Виготовляється він з металевого дроту або поліпропіленових труб, зігнутих в дугу і уткнутих в землю або закріплених на дерев'яній рамі. Відстань між дугами - 50-60 сантиметрів. Ширина розраховується таким чином, щоб усередині помістилося максимум чотири ряди перців.

Каркас зверху накривається поліетиленовою плівкою або покривним матеріалом середньої або високої щільності. Знизу покриття фіксується будь-якими важкими предметами. Можна по краю прибити рейки, які при відкритті будуть скачувати покривний матеріал. Дуги між собою можна зафіксувати дротом або рейками з дерева, це збільшить міцність конструкції.

3. Парник на основі каркаса.

Цей вид укриття для перцю є конструктор з рейкових рам, обтягнутих плівкою. Рами закріплюються на підставу з бруса або дощок. Можна зробити споруду у вигляді будиночка або у вигляді прямокутного короба, накритого зверху рамою.

Замість плівки можна використовувати листи полікарбонату. У цьому випадку міцність і довговічність парника збільшиться в рази, хоча і вартість його зросте.

Подивитися інші парники які Ви також зможете зібрати або зробити своїми руками можна тут: З дуг, З полікарбонату, З віконних рам, Для розсади, З профільної труби, З пластикових пляшок, Для огірків, Під плівку, На дачу, З ПВХ, Зимовий парник, Прекрасна дача, Урожай вдалий, Пролісок, Равлик, Даяс

вибір сорту

Для вирощування в умовах парника або теплиці підходять не всі сорти перцю. Для вирощування в умовах закритого грунту слід вибирати сорти низько- і середньорослі. Найбільш популярними сортами перцю для теплиць є:

 1. Купець.
 2. Буратіно.
 3. Тибул.
 4. Центуріон.
 5. Пан.
 6. Баргузин.
 7. Багратіон.
 8. Акорд.
 9. Корнет.

Всі ці сорти стійкі до самого поширеній захворювання перцю - вершинної гнилизни. Вони швидко починають плодоношення і встигають дозрівати на кущах в умовах неопалюваних теплиць і парників.

підготовка розсади

Перець - культура, що має найдовший вегетативний період, тому сіється він раніше всіх культур, що вирощуються розсадним способом. Рекомендовані терміни посіву - кінець лютого.

Коренева система перцю дуже тендітна, тому він не любить частої пересадки. Досвідчені городники рекомендують сіяти перець в окремі ємності.

Стаканчики без дна встановлюються в ящик або на піддон і наповнюються сумішшю грунту і піску або торфу (2: 1). Можна використовувати готову грунтову суміш для перців з магазину.

Насіння попередньо обробляють розчином марганцівки, потім стимулятором росту.

Ємності з посівами накривають прозорим матеріалом і ставлять в тепле і світле місце. Коли перчики виростуть до 15-20 см, їх слід прищипнути. Цей прийом стимулює зростання бічних пагонів для формування пишного кущика. Велика кількість пагонів збільшить кількість плодів на одному кущику.

Розсаду рекомендується кілька разів підгодувати. Перша підгодівля проводиться у фазі трьох листків, друга - 4-5 листочків. Найбільша кількість добрива перець повинен отримати, коли кущик утворює 8-9 листочків, так як з цього часу починається закладка квіткових бруньок.

Важливим етапом вирощування розсади є загартовування. Ємності з паростками виносяться на балкон на день, вночі їх необхідно перенести в тепло. Також перець потрібно привчати до сонячного світла, час від часу поміщаючи його на вулицю в тінисте місце. Чи не підготовлені таким чином перчики при висадці в парник почнуть хворіти, так як їм важко буде звикнути до різкої зміни мікроклімату.

ПОРАДА! Підвищити стійкість рослин допоможе обробка їх препаратом «Епін», який підвищує імунітет рослин.

садимо правильно

При формуванні на кущах 12-13 справжніх листочків настає час висадки рослин в парник. У цей період на перці починають зав'язуватися бутони, коренева система повністю сформована і готова до вирощування в парнику.

Щоб уникнути зайвого стресу рослин при пересадці, приблизно за тиждень до висадки ящики з рослинами доцільно винести в парник. На ніч їх обов'язково закривають, а днем, в залежності від температури повітря, відкривають частково або повністю.

Висадку в парник можна проводити при прогріванні землі до 15-16 градусів. У неопалюваних парниках це відбувається не раніше середини травня.

Перед висадкою грунт в парнику спеціально готують. Вносять компост або перегній, фосфорно-калійні добрива.

ВАЖЛИВО! Не вносьте під перець свіжий гній, це викличе опадання зав'язей і плодів на перці не буде.

Для посадки перцю ширина грядок оптимальна в межах 1 метра, ширина міжрядь - 50 см. Низькорослі сорти садять на відстань 20 см один від одного, середньорослі - 25-30 см, високі - 35-40 см. Рослини садять в лунки, добре пролиті теплою водою .

Як правильно і швидко висадити розсаду перець в парник ви можете побачити на даному відео:

УВАГА! Чи не заглубляйте стебло перцю вище рівня, на якому вони знаходилися в стаканчиках. Після посадки землю слід прим'яти, полити і замульчувати.

Все про вирощуванні перцю в парнику

Висока температура і вологість - головні умови успішного вирощування перцю.

Саме тому вирощування його в плівкових укриттях найбільш прийнятно, тому що в них можна створити такі умови.

Для досягнення успіху необхідно робити наступне:

 1. Правильно поливати рослини. Полив повинен бути рясним, обов'язково теплою водою. Не можна допускати пересихання, а тим більше розтріскування грунту під перцем.
 2. Вчасно провітрювати. У спекотну погоду слід відкривати парник максимально, так як перець не переносить занадто високу температуру.
 3. Формувати кущі. Для кращого освітлення кущів перець обов'язково потрібно обрізати, залишаючи 2-3 найміцніших стебла. Але є сорти (Баргузин, Буратіно) не мають потреби в обрізанні. Крім формує обрізки необхідно видалити найнижчий квітковий бутон, а також всі пагони, на яких немає квітів.
 4. Регулярно підгодовувати. Приблизно раз на місяць полив потрібно поєднувати з підгодівлею органічним або мінеральним добривом. Але органічні добрива можна внести тільки один раз за весь період і в слабкої концентрації. Надлишок азоту призведе до нарощування листової маси, а плоди зав'язуватися не будуть.
 5. Притіняти від сонця. Перець - любитель сонця, але не палючого або палючого, тому в особливо спекотні дні його варто притіняти. Інакше листя його побіліють, а квіти можуть впасти.
 6. Обробляти від шкідників. Допомогти запобігти появі шкідливих комах може обробка інсектицидами (Карбофос, Актеллік і ін.). Вчасно знищуйте в парниках мурах, бо вони є переносниками попелиці - небезпечного для перцю шкідника.
 7. Захищати від хвороб. Необхідно уважно стежити за змінами, які починаються часткою на рослинах. Якщо ви помітили будь-які плями на листах плодах, скручування листя, млявість куща, значить, перець заразився якимось захворюванням. В першу чергу обробіть кущі Фітоспорін і підгодуйте їх. Сильно уражені екземпляри слід негайно видалити.
 8. Берегти від вітру і протягів. Особливо небезпечним є відкривання двох торців в тунельних покриттях. Перець при такому провітрюванні виявляється на протязі, і це шкодить йому.
 9. Розпушувати грунт. Коріння необхідний доступ повітря, тому розпушування потрібно проводити після кожного поливу. Тільки не рихлите землю глибше, ніж на 5 см - є ризик пошкодити ніжні коріння.

Секрети багатого врожаю

При вирощуванні перцю варто враховувати деякі особливості цієї культури, щоб отримати бажаний результат:

 • Ніколи не поливайте перець зверху, так як це само-запилюють культура і таким чином ви змиваєте пилок, а значить, зменшуєте кількість зав'язей;
 • Під час активного цвітіння паличкою трусіть кущики, щоб посилити опадання і зав'язування квітів;
 • Не саджайте поряд гіркі і солодкі сорти. Кущі здатні перезапилюватися, і весь ваш перець в результаті буде гірчити.

На початку серпня прищипните верхівки кущів і видаліть всі бутони, на яких не утворилися зав'язі.

Цей прийом дозволить кущика доростити вже сформувалися плоди, оскільки нові за цей час вирости вже не встигнуть.

Дотримання всіх цих правил догляду за перцем в парнику дозволить вам поласувати смачними і корисними плодами, вирощеними власноруч на особистій ділянці.

Схожі Статті