Правила і секрети вирощування помідорів в парнику

У зоні ризикованого землеробства використання парникових конструкцій - найбільш прийнятний спосіб вирощування теплолюбних рослин. Помідори, одна з культур, максимальний урожай якої можна отримати тільки з використанням парників.

Використання найпростіших парників дозволяє отримати перші плоди томатів вже на початку липня. Крім того, помідори в парнику дають урожай в рази більше. Чим при вирощуванні у відкритому грунті.

Також подовжується термін постачання овочем, дозрілим на кущі. Тоді як при висаджуванні у відкритий грунт необхідно зривати несозревшіе плоди, що позначається на їх смакові якості.

Сорти для парників

Для вирощування томатів під укриттями варто вибирати гібридні сорти. Причому перевагу потрібно віддавати таким видам, які самостійно обмежують ріст. Сорти повинні бути середньо- і низькорослими. У парниках рекомендується висаджувати виключно гібриди, так як вони більш стійкі до захворювань і менше вражаються шкідниками.

Найбільш популярними і вдалими для вирощування в парниках, на думку досвідчених городників є сорти:

 1. Самара - томат кистьового типу плодоутворення. Плоди до 90 гр., Гладкі, придатні для консервування.
 2. Медова крапля - сорт цукровий, жовтого кольору.
 3. Лабрадор - низькорослий, плоди 50-60 гр., Не пасинка. Сорт здатний зав'язувати плоди навіть в несприятливих умовах.
 4. Талалихин 186 - плоди плоско, до 100 гр., Середньорослий. Мінусом сорти є не стійкість до фітофторозу.
 5. Новорічний - плоди жовтого кольору, великі, придатні для тривалого зберігання. Сорт стійкий до хвороб, відрізняється дружною віддачею врожаю.
 6. Російський розмір - салатний, червоний плід до 500гр. Кущ середньорослий, стійкий до хвороб.

вирощування

Садимо розсаду томатів

Якість розсади - складова успіху в здобутті хорошої врожаю помідорів.

УВАГА! Посів роблять у першій декаді березня.

Для посіву готують ящики, заповнюють їх простерилизованной паром грунтовою сумішшю. Підійде спеціальна готова суміш для томатів.

Або субстрат з чотирьох частин дернової землі і двох частин піску.

Для підвищення поживності в суміш додають трохи деревної золи (стакан на 10 л.).

Насіння перед посівом краще проростити в зволоженою тканини. Через 4-5 днів вони набухнуть, і їх можна поміщати в землю. Розташовувати насіння слід досить щільно, так як немає гарантії, що всі вони дадуть паростки. Розподіліть насіння по поверхні, присипте їх шаром грунту в 1, 5-2 см., Накрийте ящик плівкою. Пророщування слід проводити при температурі 22-25 градусів, на світлому місці.

ВАЖЛИВО! Слідкуйте, щоб на ящик не потрапляли промені сонця, інакше насіння просто зваряться, і сходів ви не дочекаєтеся.

Як тільки з'являться перші паростки, плівку слід зняти, а температуру знизити до 18-20 градусів, щоб рослини не витягнулися. Коли у помідорів з'явиться кілька справжніх листочків, розсаду пікірують на відстань 8-10 см одна від одної.

підготовка ґрунту

Попередниками томатів на ділянці можуть бути морква, цибуля, огірки, кабачки.

ВАЖЛИВО! Не можна садити їх на те місце, де росли картопля, перець.

Також не рекомендується висаджувати помідори на те саме місце, на якому вони росли в минулий сезон. Грунт на цьому місці виснажена, так як томати, що росли там, витягли необхідні мінеральні речовини.

Якщо ваш парник переносний, враховуйте це умова. У стаціонарному парнику грунт необхідно замінювати. Грунт повинен бути пухким, з достатнім вмістом піску або торфу. Також необхідно внести добре перепрілий перегній. Але не додавайте його занадто багато, це призведе до розростання листя.

ВАЖЛИВО! Не можна удобрювати грядки під помідори свіжим гноєм. Коріння від цього будуть горіти, а плоди зав'язуватися не будуть.

Також необхідно дотримуватися кислотність грунту, для її зниження використовують доломітове борошно або гашене вапно.

висаджуємо розсаду

Перед тим, як помістити розсаду помідорів на постійне місце в парник, її слід загартовувати, привчати до сонця.

Якщо ви пересадите непідготовлені рослини в землю, вони почнуть хворіти, горіти під сонцем і навіть можуть загинути.

Процес загартування починається ще в холодну пору, за допомогою відкритих кватирок.

Можна виносити ящики з розсадою на балкон, щоб вона звикла до низької температури. Крім того, перед висадкою в грунт необхідно скоротити частоту поливу розсади.

З настанням теплих днів виносьте ящики з розсадою на вулицю і розміщуйте в захищеному від вітру і сонця місці. Не допускайте попадання сонця на розсаду, особливо в перший тиждень. Перед самою посадкою, за два-три дні поставте ящики в парник, щоб рослини звикли до його умов. Плівку або рами днем потрібно відкривати.

Як тільки мине загроза заморозків, помідори висаджуються в парник. Зазвичай це відбувається в середині травня.

УВАГА! Якщо раптом настане різке похолодання, парник додатково вкривають шаром нетканого матеріалу або будь-якими тканинами.

Кущі томатів садять на відстань 35-40 см одна від одної, ширина міжрядь - 50-60 см. Якщо кущі витягнулися, можна посадити їх під нахилом, розташовуючи верхівку на північну сторону. Прижившись, кущ підніметься на південь, і утворює потужну кореневу систему.

Після висадки помідорів в парник, їх поливають і землю мульчують, щоб не утворилася кірка. Через тиждень після висадки рослини обробляють препаратом від фітофторозу.

робимо парник

Зробити парник для помідорів своїми руками не так вже й складно. Будувати парник можна з багатьох матеріалів. Кілька простих варіантів парників для помідорів з фото ми розглянемо далі:

Дугоподібний парник з труб

Матеріалом для такого парника служать пластикові труби. З них споруджується своєрідний тунель на грядці. Розташовувати грядку доцільно в напрямку захід-схід. Труби (або металеві прути) встромляються в землю на відстань приблизно 60-80 см одна від одної. Зверху накривається поліетиленовою плівкою або нетканим покривним матеріалом. Низ укривного матеріалу фіксується будь-якими важкими предметами. Цей вид парника підходить для низькорослих томатів.

Парник для томатів зі старих рам

Для виготовлення використовуються відслужили дерев'яні рами, поміщені на дерев'яну основу. Визначтеся з довжиною і шириною конструкції і зробіть підставу парника, вбивши по периметру в землю кілочки. Обтягніть кілочки мотузкою і по лінії укладіть фундамент з цегли, скріплених цементом. На фундамент укладається дерев'яний брус потрібної довжини. Кількість рядів бруса визначається висотою парника. Не рекомендується робити парник більше 1, 2 метрів у висоту. До однієї сторони цього каркаса прикручуються рами, таким чином, щоб відкрити їх можна було вгору.

Подивитися інші парники які Ви також зможете зібрати або зробити своїми руками можна тут: З дуг, З полікарбонату, З віконних рам, Для розсади, З профільної труби, З пластикових пляшок, Для огірків, Під плівку, На дачу, З ПВХ, Зимовий парник, Прекрасна дача, Урожай вдалий, Пролісок, Равлик, Даяс

Ще один варіант нескладного і недорогого парника зі старих рам ви можете побачити на даному відео:

Парник під помідори з рейок, обтягнутих плівкою

Для такої конструкції виготовляються дерев'яні рами, обтягнуті плівкою. Чотири рами знадобиться для бічних стінок і одна або дві для того, щоб закріпити зверху. Розмір рам залежить від розмірів планованого парника.

догляд

Існує кілька нескладних правил як виростити помідори в парнику. Від правильного догляду за помідорами залежить кількість знімаються з кущів плодів. Догляд за рослинами складається з наступних етапів:

Полив і добриво

Поливати помідори слід помірно, так як зайва волога в умовах парника призведе до розвитку хвороб. Вода при поливі повинна досягати коренів, тому поливати следуетв кілька прийомів, чекаючи вбирання рідини. Для підгодівлі помідорів застосовують комплексні спеціальні добрива.

ВАЖЛИВО! Чи не підгодовуйте томати аміачною селітрою. Від таких підгодівлі почнеться різкий ріст листя, а плоди утворюватися не будуть.

Пасинкування (обрізка)

Занадто густі кущі помідор в парнику заважають утворенню на них плодів, тому зайві стебла з них видаляються. Нижні, що відходять від стовбура гілки (пасинки) видаляються за допомогою секатора. На деяких сортах також слід обрізати верхівку, щоб кущі не тягнулися вгору. Ці прийоми допомагають рослинам сформувати достатню кількість плодів, а не витрачати сили на нарощування листової маси.

підв'язка

Для того щоб кущі не падали під вагою плодів, їх підв'язують до кілочків, увіткненим на відстані 20 см від стебла в землю.

Існує багато способів правильної підв'язки. Головне не забувати що б мотузка повинна бути м'яка і не ушкоджувала ніжні пагони.

Підгортання і розпушування

Кілька разів за сезон томати в парнику слід розпушувати і підгортати. Розпушування забезпечує доступ кисню до коренів, а підгортання допомагає формувати на стовбурі додаткові корені.

профілактика хвороб

Один раз в 20 днів помідори обробляють медьсодержащими препаратами для захисту від фітофторозу.

Стимулювання плодо-освіти

Існують спеціальні препарати для підвищення освіти зав'язей на помідорах. Цими сумішами обприскують рослини під час цвітіння. Можна скористатися розчином борної кислоти 1г. на літр.

УВАГА! Досвідчені городники радять під час цвітіння трусити кущі для запилення квітів.

провітрювання

Томат не любить вологість повітря і перегріву вище 30 градусів, тому парник слід відкривати з торців або піднімати рами. При встановленні спекотної погоди, укриття можна знімати повністю, накриваючи помідори тільки на ніч.

Якщо наступають заморозки

При виникненні загрози нічних заморозків помідори парник потребує додаткового підігріву. Щоб зберегти тепло при нічному похолоданні можна скористатися наступними способами:

 1. Біопаливо. До нього відносяться рослинні і тваринні продукти, що виділяють тепло при певних умовах. У парнику закладається тепла грядка за допомогою гною, листя, соломи. Всі компоненти змішуються, і укладаються на грядку під шар землі. Суміш закопується на глибину 50 см, зверху насипається шар землі, висотою 30-35 см. Тепло на такий грядці виділяється протягом 60-70 днів.
 2. Водяний обігрів. По периметру парника можна виставити пластикові пляшки, наповнені водою. Вода нагрівається вдень, а вночі виділяє тепло.

  Як тільки ви накриє парник на ніч плівкою, тепло від води буде підтримувати температуру до ранку, і ваші помідори не замерзнуть.

 3. Зігріваючий полив. Якщо існує загроза нічного похолодання, можна застосувати прийом зігріваючого поливу.

  Підігріту днем ​​грунт в парнику поливають ввечері і відразу закривають плівкою. Виділяється при поливі тепло збереже рослини, так як температура всередині парника збережеться до ранку.

Вирощування помідорів в парнику - процес, що вимагає дотримання певних правил. Тільки неухильне їх дотримання дозволить вам отримати багатий урожай на вашій ділянці.

Схожі Статті