Правила і строки збирання капусти кольрабі на зберігання в зиму

Іноді трапляється так, що урожай збирається чудовий, а ось зберегти його при зберіганні не виходить. І все весняно-літні зусилля нанівець.

Хоча кольрабі, як і будь-яким іншим видом капусти, можна користуватися досить тривалий час після зняття з грядки. Необхідно тільки знати деякі секрети.

Замерзне - НЕ замерзне?

Які строки збирання капусти кольрабі? Кольрабі - одна з найбільш холодостійких городніх культур. Вона не боїться короткочасних заморозків, ні весняних, ні осінніх: вже в березні можна садити розсаду самого першого потоку, а в кінці червня можна висадити рослини для третього врожаю.

Що стосується осені, то цей вид капусти, як правило, починають заготовляти для тривалого зберігання у вересні-жовтні, коли вегетація рослин вже сходить нанівець, але за умови, що нічні температури не опускаються нижче мінус 4 градусів.

Такі короткочасні заморозки ніяк не позначаться на смак і користь заготовленої продукту, хоча зловживати мінусовими температурами все ж не варто. Для остаточної прибирання найкраще почати знімати кольрабі з грядки, коли середня нічна температура стане стійко опускатися до нуля.

Про те, як і в які терміни потрібно прибирати з городу різні види капусти, такі як брюссельська, білокачанна і кольорова, ви можете дізнатися з наших статей.

Основні правила

Капуста кольрабі: коли прибирати і як зберігати? Кольрабі - досить скоростигла культура. За сезон можна отримати до трьох врожаїв.

Перший і другий раз кольрабі прибирають на зберігання не масово, а вибірково, у міру дозрівання. І зберігається така капуста від 2-3 днів при звичайній температурі до місяця в холодильнику.

Причому годяться для цього всі сорти: і зеленого кольору і з фіолетовим забарвленням шкірки. Не можна тільки припустити момент, коли діаметр стеблеплода досягне 7-8 сантиметрів. Після цього кольрабі сильно грубіє як зовні, так і всередині.

Переросла капуста втратить соковитість, стане жорсткою, волокнистої і малопридатною для їжі в сирому вигляді!

Деякі овочівники орієнтуються на вагу утворився стеблеплода. В середньому кольрабі річного врожаю повинна важити близько 100 грамів. На відміну від скоростиглих і середньостиглих, пізньостиглі гібриди нерідко досягають 500 - 600 грамів. І виростати вони можуть за сприятливих умов до 10 сантиметрів в діаметрі.

Щоб запастися вітамінами і здоров'ям на всю зиму і навіть дотягнути до наступного врожаю, необхідно дотримуватися таких правил:

  • садити тільки фіолетово пофарбовані сорти, так як вони більш придатні для зберігання;
  • коренеплід не зрізають, а висмикують із землі з корінням;
  • корінці не миють, а тільки обтрушують, можна протерти м'якою ганчіркою;
  • листя обрізають ножем або гострим секатором, залишаючи черешки в 1-1, 5 см;
  • прибирають в холодну сховище (підпілля, лоджія) в ящиках або просто складених пірамідками, злегка присипаючи піском,
  • відносну вологість в приміщенні для зберігання оптимально підтримувати на рівні 95%, температуру - від нуля до одного градуса;
  • для закладки на зберігання беруть не потріскані, цілі та здорові екземпляри кольрабі.

Пізні сорти з високою лежкості - «Віолетта», «Гігант», «Делікатесна блакитна», «Коссак F1».

Для прибирання кольрабі бажано вибрати сухий, сонячний день. Вологість не має особливого значення, але знімати будь-які овочі в дощ - означає набагато зменшити термін зберігання.

Якщо вночі був легкий заморозок, то радимо почекати до полудня, коли рослина прийде в норму за своїми внутрішніми функціями.

Температура для зберігання капусти кольрабі обов'язково повинна бути вище нуля. В ідеалі - 5 - 10 градусів.

Щоб полегшити витягування кольрабі з землі, корисно за день до збирання полити землю. Читайте наші статті про зберігання всіх видів капусти в домашніх умовах і в умовах льоху або підвалу.

Садовий інвентар

Спеціального інвентарю для того, щоб прибрати з грядки і закласти на зберігання суцвіття капусти кольрабі, не буде потрібно. Невеликий садовий секатор цілком підійде для обрізки бічних листочків, адже древеснеет і грубіє тільки зовнішня частина стеблеплода і корінь, а черешки листя досить м'які.

Тут підійде і звичайний ніж. Найпростішої форми з невеликим, але обов'язково гострим лезом.

Кольрабі - чудовий за своїми вітамінним і цілющими властивостями овоч. При правильній агротехніці, а потім при уважному і грамотному ставленні до закладці вирощеного врожаю на зиму, він буде довго урізноманітнити ваш стіл численними корисними стравами: маринованими, фаршированими, в складі салатів і супів. Про те, чи можна сушити капусту кольрабі на зиму, ви можете дізнатися з нашої статті.

Схожі Статті