Правильна підготовка буряка на зберігання на зиму: як обрізати і чи можна мити?

Буряк - невибагливий і звичний нам овоч. Але вміст вітамінів і мінералів в ньому дуже велике. Це пектин - для профілактики атеросклерозу і оздоровлення шлунково-кишкового тракту. Бетаїн - для роботи печінки. Вітамін С - зміцнення та підтримка імунітету. Цинк - надає відмінне вплив на роботу статевих залоз.

Виростити буряк зовсім не складно, а як зберегти на зиму? Чи можна мити буряк на зберігання на зиму? Чи можна мити буряк перед закладкою на зберігання? Як зрізати бадилля у буряка на зберігання? Як обрізати буряк на зберігання на зиму? Отже, вчимося готувати буряк перед зберіганням на зиму.

Основні правила

Для зберігання бажано вибрати зимові сорти буряка (Бордо -237, Браво, Ідеал, Мадам Ружетт, Салатная, Холодостійка 19 та інші). Стиглість буряка визначається по пожовклим бадиллі.

Збір врожаю потрібно проводити до настання перших заморозків в суху прохолодну погоду. Зазвичай викопування коренеплодів проводиться в першій половині жовтня.

Коренеплоди акуратно викопують вилами або лопатою, намагаючись не пошкодити бульби.

Відразу після збирання буряк розкладається для просушування. Можна зробити це прямо на грядці або під навісом.

Якщо пощастить і осіннє сонечко прогріє овочі своїми променями протягом 2-3 годин, то кращого і уявити не можна. Якщо погода дощова, то можна просушити буряк в добре провітрюваному приміщенні протягом 3-4 днів. Про те, чи потрібно мити буряк перед зберіганням і як обрізати буряк для зберігання на зиму читайте далі.

Як обрізати буряк на зберігання фото дивіться нижче.

Як провести сортування?

Перед тривалим зберіганням необхідно ретельно оглянути плоди. На них не повинно бути вм'ятин, гнилі, порізів. Дуже великі коренеплоди теж не підходять, тому як погано переносять тривале зберігання. Віддавати перевагу потрібно овочам 10-12 см в діаметрі.

Варто також впорядкувати дрібні плоди від середніх, при такому розподіл овочі будуть зберігатися довше.

На зберігання відбираємо тільки здорові, неушкоджені, середні плоди.

Чи можна мити перед зберіганням коренеплоди?

Буряк зовсім не має потреби в митті перед зберіганням.

Більш того, навіть мочити її не можна. Адже тонкий шар землі, який залишається на шкірці коренеплоду, сприяє довгому зберіганню.

Слід лише акуратно очистити руками великі грудки землі, щоб вони не пошкодили в процесі зберігання сусідні коренеплоди.

Абсолютно неприпустимо зрізати шматки бруду ножем, або бити коріння один про одного. Такі дії можуть зашкодити шкірку овочів і зберігання буде невдалим.

Про те, як обрізати морква і буряк для зимового зберігання фото нижче. Як обрізати бадилля у буряка для зберігання і як правильно обрізати і зберігати буряк далі.

Як обрізати бадилля?

Обрізати бадилля потрібно обов'язково. Зрізання проводиться гострим ножем, але не під самий корінь. Необхідно залишити трохи більше 1 сантиметра.

Не рекомендується виламувати або викручувати бадилля - такі дії можуть призвести до пошкодження коренеплоду. Обрізка буряка на зберігання і як підготувати буряк до зберігання на зиму читайте далі.

Як обрізати буряк?

Сам коренеплід теж потребує обрізання. Ножем акуратно видаляються маленькі бічні корінці. Центральний корінь дозволяється підрізати, зберігаючи хвостик в 6-7 см.

У випадках якщо основний корінь не великий і гіллясте, його можна і потрібно залишити цілим - шансів інфікування буде значно менше.

Чим обробити перед зберіганням?

Якщо буряк була зібрана правильно, ретельно відібрана і правильно зберігається, то обробка не потрібна. При правильному зберіганні коренеплоди можуть зберігатися до 8-ми місяців.

Але деякі садівники все ж вважають за краще обробляти овочі. Ось кілька способів обробки буряка перед зберіганням:

  • обробка коренеплодів просіяного деревною золою;
  • надійно захищає буряк від інфекцій і крейдяний порошок. Перед зберіганням плоди ретельно обвалюють в ньому;
  • «Соляної спосіб». Коренеплоди обробляють соляним розчином (на відро води береться 250 грам солі), після цього ретельно просушують і відправляють на зимове зберігання;
  • обробка буряків бовтанку з глини. Для цього глину розводять водою до стану рідкої сметани. Після такої обробки плоди також грунтовно просушиваются.

інші правила

Під час всіх способів підготовки до зберігання важливо не пошкодити шкірку. Адже найменше пошкодження може стати джерелом зараження всього плоду.

Принципово важливо зібрати буряк до перших заморозків. Інакше коренеплоди можуть придбати таке захворювання, як сіра гниль, яке може привести до псування всього врожаю.

Про те, як правильно обрізати буряк на зберігання на зиму дивіться фото нижче.

Всі ці нескладні правила допоможуть зберегти урожай буряка протягом тривалого періоду. А адже буряк відома в народі не тільки своїми корисними якостями, але цілющими властивостями. Недарма народ придумав таке прислів'я: «Чи корисна свёколка для нас, її ми тримаємо про запас».

Насолоджуйтесь своїм урожаєм протягом всього року! Всім на радість, собі на здоров'я! Тепер ви знаєте як проходить підготовка буряка до зберігання на зиму.

Корисне відео!

Схожі Статті