Препарат Престиж від колорадського жука. Чи допоможе?

Посадивши на своїй земельній ділянці картоплю, кожен господар мріє зібрати в кінці літа великий урожай.

Однак наскільки б не була удобрена земля, прекрасний результат вдасться отримати тільки в тому випадку, якщо вчасно обробити дорогоцінний овоч препаратом Престиж. Це засіб ефективно бореться з колорадським жуком і при цьому не завдає ніякої шкоди самим бульб.

Загальна інформація

Даний засіб по боротьбі з шкідниками відомо на ринку вже давно, але своїх лідируючих позицій не здає і до сьогоднішніх днів. Пояснити це можна завдяки великій кількості переваг Престижу:

 • обробляти їм картоплю необхідно безпосередньо тільки перед посадкою;
 • готувати розчин дуже просто, головне - слідувати інструкції;
 • завдяки відмінним якостям Престижу, використовувати його кілька разів не потрібно, що істотно заощаджує гроші і фізичні зусилля;
 • препарат допомагає позбутися не тільки від колорадського жука, але захищає також від хвороб, бактерій та інших шкідників (капустянки, личинок хруща, дротяників та інших), які також не проти поласувати соковитими бульбами;
 • оброблені овочі стають більш витривалими, добре витримують як спеку, так і велику вологість;

  прискорюється ріст пагонів і бульб;

 • бульби залишаються абсолютно безпечними для людського здоров'я, оскільки Престиж належить до препаратів з низьким рівнем токсичності;
 • в результаті того, що обробці підлягають тільки насіння, всі рослини, посаджені поруч, абсолютно ніякому хімічного впливу не піддаються.
Серед усього цього різноманіття позитивних властивостей, у описуваного препарату є також один істотний недолік: його дозволяється застосовувати тільки на тих сортах картоплі, яка росте до моменту збору не менше двох місяців.

Як стверджують виробники даного препарату, все хімічні речовини повністю нейтралізуються тільки через 60 днів від моменту обробки.

В результаті цього не слід використовувати Престиж для ранніх сортів картоплі, краще в такому випадку вибирати пізні або середньопізні різновиди.

Форма випуску

Цей препарат є досить концентровану суспензію, яку можна придбати в спеціалізованих магазинах у флаконах, обсяг яких 1 л.

Хімічний склад

Головним компонентом отрути проти колорадського жука Престиж є імідаклоприд (в одному літрі Престижу його міститься 140 г), який характеризується прекрасним контактним і системним дією.

Крім цього, до складу входить також пенцикурон. Його кількість в одному флаконі становить 150 м Завдяки цим двом складовим, бульби картоплі ростуть швидше і стають менш вразливими до на них колорадського жука, а також інших хвороботворних мікроорганізмів.

спосіб дії

Відразу після закапування підготовлених відповідним чином бульб в землю, частина кошти виводиться з картоплі в грунт. Це дозволяє створити необхідний захист навколо коренеплоду.

У процесі росту і розвитку молодих бульб, вони будуть рівномірно захищені Престижем від колорадського жука, а також бактерій та інших шкідників, які розвиваються в землі. Також не слід забувати про те, що рослина стає більш захищеним від холоду і посухи.

тривалість дії

Тривалість дії Престижу залежить від різновиду шкідника:

 • від колорадського жука він захищає рослину понад 37 днів з моменту появи паростків;
 • від дротяників, а також парші - протягом усього зростання і розвитку рослини;
 • від попелиць, які переносять різні віруси, небезпечні для бульб - більше 39 днів з моменту відростання паростків.

Сумісність з іншими препаратами

Перш ніж комбінувати отрута від колорадського жука Престиж з іншими засобами, спрямованими на знищення шкідливих комах, бур'янів, хвороб коренеплоду, а також препаратами, здатними стимулювати зростання, їх потрібно протестувати (які є кращі препарати від колорадського жука, можна дізнатися тут, а тут можна прочитати і про інших ефективних засобах боротьби з цим шкідником).

Необхідно змішати обраний засіб разом з Престижем в рівних пропорціях. Після закінчення невеликої кількості часу слід подивитися на отриману рідину і перевірити, чи немає в ній осаду. Якщо такий все-таки буде, поєднувати ці компоненти між собою не варто. Також пропонуємо ознайомитися з ефективними і популярними засобами від колорадського жука: Регент, Блискавка, Корадо, Командор, Апачі, Актара, Танрек і Табу.

Коли застосовувати?

Обприскують бульби (практично всю поверхню) відразу ж перед посадкою або за 2-3 тижні до цього. В останньому випадку обприскати картопля складають у мішки або ящики і чекають появи паростків.

В результаті того, що даний засіб робить картопля більш стійким до погодних умов, немає ніякої різниці в тому, в який саме час буде проходити посадка: у спеку або невеликий дощ.

Як приготувати розчин?

Приготування розчину в домашніх умовах не вимагає багато сил і навичок. Головне - дотримуватися нехитрих порад і рекомендацій. Для оброблення 60 кг коренеплоду необхідно взяти 60 мл отрути і змішати її з 900 мл води.

Спосіб застосування

Використовувати Престиж потрібно строго відповідно до інструкції:

 • приготувати розчин з розрахунку того, скільки картоплі буде посаджено (перевірити це можна, зваживши бульби або помірявши їх відром);
 • розстелити поліетиленову клейонку на рівній поверхні, на яку висипати овоч;
 • обприскати підготовлені бульби і ретельно перемішати їх між собою;
 • дати час трохи просохнути (не більш як 2 або 3 годин);
 • приступити до посадки на земельній ділянці.

токсичність

Даний препарат належить до помірного класу токсичності.

Оброблений коренеплід перевозять на місце посадки добре упакованим в поліетиленові пакети. При цьому обов'язково необхідно дотримуватися всіх заходів захисту і безпеки: одягнути на себе гумові рукавички, халат, марлеву пов'язку або респіратор. Після завершення посадкових робіт всі речі слід добре випрати.

УВАГА! В процесі висадки картоплі забороняється їсти і пити, щоб не внести на продуктах харчування шкідливі випаровування отрути собі в організм.

Не дивлячись на це, не варто боятися вживати вирощену таким чином картоплю, адже повністю препарат розпадається і виводиться з неї по закінченню 60 днів з моменту обприскування.

Схожі Статті