«Президент 2» - скоростиглий гібридний томат з серйозними врожаями, його опис і рекомендації по вирощуванню

Томати голландської селекції завжди славилися високими товарними якостями плодів і високою врожайністю. «Президент 2 F1» - саме такий томат, що відрізняється високим зростом і відмінними смаковими якостями численних помідор. Більшість дачників, які спробували виростити його на своїй ділянці, поповнили багатотисячну армію шанувальників цього томата.

Більш докладно про позитивні якості і характеристики цих томатів читайте в нашій статті. Також в матеріалі ви знайдете повний опис сорту.

Томат «Президент 2 F1»: опис сорту

Назва сортуПрезидент 2
Загальний описСередньостиглий детермінантний сорт
ОригінаторГоландія
термін дозрівання75-80 днів
формаплоско
колірчервоний
Середня маса томатів300 грам
застосуванняуніверсальне
урожайність сорту8 кг з кв
особливості вирощуванняАгротехніка стандартна
Стійкість до хворобСтійкий до основних захворювань

Гібрид виведений селекціонерами голландської компанії Seminis в 2008 році. У російському реєстрі насіння сорт зареєстрований в 2011 році. Томатний гібрид першого покоління «Президент 2» відноситься до індетермінантні рослинам, зростання яких триває протягом усього вегетаційного періоду. Сорт дуже ранній - дозрівання перших плодів починається через максимум 2, 5 місяці після посіву насіння на розсаду. Рослини відрізняються високою енергією росту. Міжвузля середні, облиственность хороша.

Гібрид відрізняється високою стійкістю до фузаріозного в'янення і мозаїчній вірусу, раку стебла, альтернаріозу та плямистостей. Томат Президент 2 ідеальний для вирощування в плівкових і полікарбонатних теплицях, проте добре плодоносить і у відкритому грунті. При належному догляді врожайність з однієї рослини досягає 5 кг. Кількість зав'язей на кожному рослина високе, при сприятливих умовах зростання їм потрібно нормировка.

З врожайністю інших сортів ви можете познайомитися в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
Президент 25 кг з кв.метрів
Катя15 кг з кв.метрів
Наостанок10-12 кг з кв.метрів
кристал9, 5-12 кг з кв.метрів
Діброва2 кг з куща
Червона стріла27 кг з кв.метрів
Золотий ювілей15-20 кг з кв.метрів
Верлиока5 кг з кв.метрів
Примадонна8 кг з куща
вибух3 кг з кв.метрів
Золоте серце7 кг з кв.метрів

Плоди цього гібриду дуже великі, вирівняні, плоско-округлі. Маса середніх за розміром плодів досягає 300 г .; забарвлення плодів рівномірний, густо-червоний; м'якоть щільна, соковита і тане, відмінного смаку; кількість камер в одному плоді - 4 і більше; при розрізанні виділяють дуже мало рідини.

Порівняти вага плодів сорту Ракета з іншими ви можете в таблиці нижче:

Назва сортуВага плодів (грам)
Президент 2300 грам
квочка90-150
Андромеда70-300
Пінк Леді230-280
Гуллівер200-800
банан червоний70
Наостанок150-200
Про ля ля150-180
Діброва60-105
земляк60-80
Золотий ювілей150-200

фото

Кілька фотографій, на яких зображені помідори гібридного сорту Президент 2:

Характеристики

Головним достоїнством гібрида Президент 2 за відгуками садівників є скороплодность. Поряд з гарною якістю і високою кількістю плодів це дозволяє приступити до заготівлі плодів і їх свіжому споживання вже в середині літа. З недоліків гібрида згадується необхідність спорудження високих шпалер і підв'язувальний кілочків, так як висота рослин нерідко досягає 2, 5 м.

Смакові якості і текстура плодів томата Президент 2 дозволяють використовувати їх для всіх видів консервування: заготовки соків і пюре, салатів, закусок і заливок. Непоганий він і в свіжому вигляді, а також в гарячих стравах.

Читайте також на нашому сайті: які томати є детермінантності, Напівдетермінантні і супердетермінантние.

А також які сорти є високоврожайними і стійкими до хвороб, а які зовсім не схильні до фітофторозу.

особливості вирощування

Завдяки коротким термінам початку плодоношення гібрид успішно вирощується в північних регіонах Сибіру і Європи в теплицях. У південних областях Росії томат можна вирощувати в дві «хвилі» у відкритому грунті. Гібрид Президент 2 F1 невибагливий і володіє високою стійкістю до нестачі сонця, тому підходить для обробітку в будь-яких регіонах крім крайньої півночі.

Рослини відрізняються високою стійкістю до перепаду температур. Різкі похолодання і потепління ніяк не позначаються на їх здатності утворювати зав'язі. Стиглі плоди томата Президент 2 відмінно транспортуються і довгий час зберігаються в підвалах в свіжому вигляді.

Для отримання максимального врожаю рекомендується вирощувати томат Президент 2 в один або два стебла. Зайві пагони і пасинки видаляють повністю.

Хвороби і шкідники

Гібрид стійкий до більшості захворювань томатів.

З шкідників гібрид вражають білокрилки і павутинний кліщ. Для позбавлення від них проводять регулярні обробки посадів Фітоверма і актеллика. Добре допомагає позбутися від шкідників і обкурювання колоїдної сіркою.

Вирощувати голландський гібрид «Президент 2 F1» на своїй ділянці легко, а отриманий урожай з лишком окупить всі витрати. Великі, солодкі і дуже гарні плоди прикрасять собою не тільки грядки, а й комору - в банках з соліннями або в свіжому вигляді в ящиках.

Відео

Пропонуємо вашій увазі невеликий відео-ролик, з рекомендаціями, як правильно вибирати насіння томата, на прикладі насіння помідора «Президент 2 F1»:

У таблиці нижче ви знайдете посилання на сорти томатів з різними термінами дозрівання:

середньостиглісередньопізніпізньостиглі
ДжинаАбаканский рожевийбобкат
волові вухафранцузький гроздевойросійський розмір
Рома f1жовтий бананКороль королів
Чорний принцТитанЛонг Кіпер
Лотарингская красуняслот f1Бабушкін подарунок
севрюгаВолгоградський 5 95Подсінское диво
інтуїціяКраснобай f1Коричневий цукор

Схожі Статті