Прибирання буряка на зберігання: як правильно викопувати і коли прибирати з грядки на зиму?

Буряк, відома людині давно, використовується в основному коренеплід, бадилля, як добавку до салатів, вживають значно рідше, тільки на ранніх термінах росту рослини.

Існують три основні види буряка: їдальня, цукровий та кормовий.

Нижче вас чекає докладний розворот про прибирання і зберіганні буряків.

Кормова і цукрові буряки вирощуються в промислових масштабах, перша йде на корм худобі, друга цю сировину для виробництва цукру. Столовий буряк вживається в їжу і вирощується не тільки великими господарствами, а й садівниками. Рослина невибаглива, росте на багатьох грунтах, дає хороший урожай, головне зберегти коренеплоди на зиму.

збір

У цій рубриці ви дізнаєтеся коли прибирати столовий буряк на зберігання, адже правильна збирання буряків це запорука її майбутньої збереження. При виборі сорту буряка для посадки, треба враховувати термін дозрівання та рекомендації селекціонерів до регіону висадки даного сорту.

Час збирання буряка на зберігання на зиму залежить від погоди, треба стежити за прогнозом синоптиків. Величину плодів і їх зрілість можна визначити візуально, нижнє листя бадилля зрілих рослин жовтіють або висихають. Ще однією ознакою зрілості буряка є утворення наростів на листках і плодах.

То коли викопувати буряк на зберігання? Приступають до збору врожаю в жовтні місяці, краще це робити в сонячну, суху погоду. При великій вологості плоди наситяться вологою і почнуть гнити.

Збір коренеплодів треба починати до настання заморозків, буряк їх погано переносить, плоди потріскаються, почнуть гнити. Можна втратити значну частину врожаю і зі зберіганням виникнуть труднощі. Після закінчення жнив, буряки складають в невеликі купки близько грядки.

Викопують буряк вилами або лопатою, піддягають землю безпосередньо під плодом і виймають за бадилля, намагаючись не пошкодити плоду. Бадилля обрізають або скручують, залишаючи кілька міліметрів. Це дозволить запобігти проростанню навесні і припинить втрату соку плодом при зберіганні.

Потім потрібно очистити буряк від землі, робити це краще всього в рукавичках або підготовленої ганчіркою, не забуваючи видаляти бічні корінці. Викопану буряк не можна кидати на землю, очищаючи, треба утриматися, від постукування плодів один об одного, при цьому вони можуть отримати пошкодження.

Буряк можна мити. Плоди готові до просушування, при сухій погоді, її можна проводити прямо на землі і сам процес не займе багато часу, всього кілька годин. При сирої погоди просушувати буряк треба або під навісом або в спеціальному приміщенні.

Місячний календар

За місячним календарем буряк варто забирати в той час, коли Місяць знаходиться в останній чверті, плоди будуть добре зберігатися і довго не втратять своїх смакових якостей.

У вирощуванні, збиранні та зберіганні буряків і моркви багато спільного, але є й відмінності. Морква більш морозостійка, її прибирають пізніше буряка, вона більш чутлива до різких перепадів температури, починає тріскатися, що є причиною грибкових захворювань плодів і зменшує термін її зберігання.

Затягувати зі збиранням врожаю не можна. Викопувати моркву треба обережніше, у неї тонка шкірка і можливі пошкодження приведуть до псування плода.

Зберігання в домашніх умовах

Найсприятливіші умови для зберігання буряків, температура від +2 до -1 градуса Цельсія, при вологості повітря близько 90%. Зберігання буряка в погребі ідеально підходить вказаним умовам.

При відсутності льоху або балкона можна вибрати інші способи зберігання буряків. .

Замороження плодів в холодильнику або морозильній камері. Заморожена буряки зберігає більшість корисних властивостей. Перед заморожуванням буряк добре вимити, потім просушити. Заморожувати можна і варений буряк.

Повторно заморожувати буряк не можна, вона втрачає свої корисні властивості.

Таким чином збирання врожаю буряка і зберігання на зиму може відбуватися декількома способами і ви можете вибрати для себе найбільш зручний варіант.

Сушка буряка на зиму. Перед засушування буряк треба обробити, промити відрізати корінці і головку. Процес сушіння триває кілька годин.

Маринування буряка. Перед маринуванням буряк обробляють, додають сіль, цукор прянощі. Головним консервантом є оцет.

В'ялена буряк. Плоди обробляють і гасять в духовці до напівм'якого стану.

висновок

Буряк має лікарськими властивостями, допомагає від ожиріння, при захворюваннях печінки, гіпертонії, покращує кровопостачання організму.

Неможливо уявити російську кухню без апетитного борщу, вінегрету, оселедця під шубою. Огородник знає, буряк віддячить за вкладену працю. Тепер ви знаєте про те, як проходить прибирання і зберігання буряків, а так само що даний овоч просто криниця корисних речовин.

Корисне відео!

Короткий навчальне відео допоможе наочно відповісти на питання: «Коли і як правильно прибирати буряк з грядок?».

Схожі Статті