Причини чому розсада огірків витягнулася, що робити і як виправити цю ситуацію

Щоб отримати хороший урожай огірків, треба буде грунтовно попрацювати при вирощуванні розсади.

Витягування - всього одна з тих проблем, яка підстерігає городників. Детальніше про це в нашій статті.

Чому розсада огірків сильно витягується?

Головне питання у початківців городників, стосовно витягування розсади полягає в тому, чи можна виправити становище або вже все пропало. Поспішаємо заспокоїти: якщо справа зайшла не дуже далеко, то все ще можна виправити. Для початку треба з'ясувати причину, а потім спокійно, без паніки приступити до її усунення.

Це може виявитися непростим випробуванням, особливо для тих, хто робить це в перший раз, але не варто опускати руки. І пам'ятайте: хороший урожай починається з правильного догляду за саджанцями.

ДОВІДКА! Причин, за якими витягується розсада огірків, насправді не так багато, як може здатися на перший погляд. Інша справа, що їх не відразу вдається визначити. Відносяться вони до однієї великої групи: це вплив зовнішніх факторів середовища.

Шкідливі комахи на витягування не впливають, вони можуть принести іншу шкоду, але це не тема нашої статті. Захворювання, в тому числі і грибкові теж не впливають на витягування.

А ось умови, при яких воно відбувається, можуть викликати ряд захворювань, зокрема кореневу гниль та скручування листя.

Якісна і здорова розсада огірків на вигляд приземкувата і міцна. Оскільки рослина ніжне, воно миттєво відгукується на зовнішні умови вирощування. Якщо умови хороші, то і саджанці будуть здоровими, якщо вони неправильні, то вони починають хворіти.

Витягування - одна з багатьох проблем, з якими стикаються початківці садівники. Це не захворювання, але така реакція розсади огірків тягне за собою дуже неприємні наслідки і можна втратити весь урожай.

Перша причина, по якій розсада витягується - це брак світла і підвищена температура. Це цілком природна реакція рослини на такі умови зовнішнього середовища. Під впливом тепла воно росте і тягнеться до світла. Це найчастіша причина, тому якщо таке трапилося, то треба відрегулювати світловий режим для рослин в теплиці.

Друга причина - це неправильний режим поливу. Швидше за все, він занадто рясний. Саме від переливу, як правило, страждають молоді саджанці огірка.

Ще одна причина, по якій розсада огірків може витягуватися - це тісні горщики, в яких вона зростає. Так як коренева система росте вшир, їй стає мало місця і це впливає на сам саджанець. Щоб уникнути такої проблеми, треба заздалегідь підбирати більш простору ємність для вирощування огіркової розсади, тим самим ви уникнете багатьох неприємностей, в тому числі і цієї.

Також серед причин може бути якість грунту. Вона може бути надмірно кислотна, в цьому випадку найкраще підійдуть нейтральні грунту. Це найбільш рідкісна причина витягування розсади.

Не варто забувати, що причина може бути не одна, а цілий комплекс і вирішувати доведеться відразу кілька завдань. Далі опишемо що робити якщо витягнулася розсада огірків?

Що робити і як допомогти молодим рослинам?

ВАЖЛИВО! Для того щоб молоді кущі не витягувалися, треба забезпечити їм комфортні умови. Огірок взагалі культура примхлива, тим більше його розсада. Оптимальна температура для неї буде + 20-22 градуси, у нічний час 18-20.

Але якщо розсада сильно витягнулася, температуру можна опустити до 15-18 градусів і тримати її треба цілодобово. Також обов'язково треба дотримуватися режиму освітлення, він повинен бути помірний, а ще краще посилений.

Не такий страшний надлишок світла, як його недолік. При нестачі сонячного світла, паростки природним чином тягнуться до нього. Тому, треба світло влаштовувати самостійно. Можна встановити ультрафіолетову лампу, але потрібно знати, що більше 7-9 годин її використовувати не можна.

Можна встановити дзеркало, щоб сонячне світло потрапляло постійно. Такі заходи, допоможуть призупинити надмірний ріст пагонів, і проблема нестачі світла буде вирішена.

Якщо розсада витягується через те, що їй тісно, ​​тоді доведеться пересаджувати. Незважаючи на те, що огірки дуже не люблять, коли їх турбують. Але це врятує рослина, а в подальшому і ваш урожай. Під час росту розсади, також необхідно підгодовувати рослина комплексними добривами, це послужить зміцненню коренів і правильному формуванню майбутнього ствола.

Якщо все-таки розсада огірків витягнулася, що робити? Треба досипати землю, бажано добре прогріту і суху. Це допоможе не затримуватися зайвій волозі і послужить додатковим термоизолятором.

Таким чином, рослина краще вкоренитися і витягування вдасться призупинити. Тим самим ви врятуєте урожай, і всі ваші старання і очікування не виявляться марними.

Дуже дієвим методом буде прищипивание, тобто видалення ростовой нирки над другим справжнім листом. Така нехитра процедура призупинить витягування. Особливо часто цей метод приносить належний ефект для короткоплодних огірків.

Що стосується якості грунту, рекомендовано перед посадкою розсади знизити її кислотність. Не зайвим буде очистити її від всіх попередніх посадок.

Як правильно виростити розсаду огірків щоб вона не витягнулася?

Для того щоб запобігти багато проблем при вирощуванні розсади огірків, в тому числі і витягування, треба ретельно дотримуватися світловий, температурний режими і режим поливу молодих пагонів.

Горщики для вирощування розсади огірків треба підбирати просторі, це допоможе правильному розвитку кореневої системи і формуванню всього куща в цілому. Не варто забувати і про своєчасних підгодівлі і прополці.

УВАГА! Під час висадки розсади в грунт, будь то незахищений або тепличне укриття, слід приділити особливу увагу щільності посадки. Занадто тісне положення молодих кущів, також може викликати витягування.

Відбувається це через те, що рослини перекривають доступ світла один одному. Коли рослини стануть дорослими, це може спровокувати зайві проблеми, зокрема захворювання і прискорити поширення шкідливих комах.

Як випливає з огляду, щоб насолодитися смаком огірків, для початку треба грамотно виростити розсаду.

Це непроста справа, на шляху можуть встати найнесподіваніші перешкоди. Але, як то кажуть, було б бажання і будь-які проблеми можна вирішити. Удачі вам і хороших урожаїв.

Отже, ми відповіли на такі питання: чому розсада огірків сильно витягнулася, як виростити розсаду огірків в домашніх умовах щоб не витягується? Описали заходи боротьби з витягуванням.

Корисні матеріали

Вивчіть інші корисні статті про розсаді огірків:

  • Як правильно вирощувати на підвіконні, балконі і навіть в підвалі?
  • Поради з вирощування в різних ємностях, зокрема в торф'яних горщиках і таблетках.
  • Дізнайтеся терміни посадки в залежності від регіону.
  • Всі секрети підготовки насіння перед посадкою.

Схожі Статті