Причини хвороб розсади баклажанів і боротьба з ними: фото уражених рослин, заходи профілактики

Всім, хто хоче зайнятися вирощуванням баклажан, слід знати про певні труднощі при їх вирощуванні.

Баклажан це досить примхлива культура і схильна до безлічі захворювань. Як їх уникнути і як боротися, якщо хвороба відвідала вашу ділянку або теплицю?

Детальніше про захворювання та методи їх лікування в нашій статті.

Хвороби розсади баклажанів і боротьба з ними, фото

чорна плямистість

Це найбільш часто зустрічається хвороба розсади баклажана в домашніх умовах. Причина її появи - це надлишок вологи. Також причиною може бути занадто щільна грунт або загущенность посадки.

Лікувати цю хворобу складно. Щоб припинити захворювання на самому початку, проводять відразу комплекс дій.

Спочатку треба зменшити щільність грунту і перевірити дренаж ємностей, де ростуть молоді пагони баклажана, можливо там накопичується зайва волога.

Якщо саджанці розташовані занадто щільно, необхідно розрядити посадку. Це може послужити додатковою профілактикою не тільки проти цього захворювання, але і ряду інших. Також не зайвим буде обробка фунгіцидами та зменшення вологості середовища.

Хибна і справжня борошниста роса

Це захворювання викликає засихання листя розсади, що може викликати в'янення, а потім і загибель розсади баклажанів. Ця хвороба може вразити молоді пагони пасльонових через занадто високої вологості повітря і різких перепадів температур.

Лікувати її треба препаратом «Фітосторін». Також важливим заходом буде провітрювання тепличних укриттів і скорочення поливу. При провітрюванні слід не допускати протягів, молоденькі саджанці його не люблять.

Справжня борошниста роса - це підступне грибкове захворювання, яке лікують за допомогою препарату «Топаз», а також застосовують колоїдну сірку.

Чорна ніжка у розсади баклажан? Що робити?

Одна з найбільш частих хвороб у розсади цього представника сімейства пасльонових. Коли молода рослина захворіло, в кореневій системі з'являється своєрідна перемичка, що не дає повноцінного харчування розсаді.

Від цього рослина якщо не загине, то урожай буде мізерним. Лікувати цю хворобу треба засобом «Тріходермін». Якщо воно не допомагає, на жаль, доведеться його видалити.

Це необхідно для того, щоб не заразилися сусідні кущі, так як це грибкове заразне захворювання.

вершинна гниль

Це захворювання рідко вражає розсаду і не є заразним, воно походить від нестачі калію. Але все ж якщо це захворювання вразило вашу розсаду, то не лякайтеся.

Досить буде внести калійні добрива, як хвороба відступить.

ДОВІДКА! Може проявлятися на всіх стадіях росту і неодноразово.

тютюнова мозаїка

Ця хвороба вражає не тільки плоди дорослих рослин, роблячи їх непридатними в їжу, але і розсаду. Уражаються листя, пагони і квітки рослини. При значному ураженні розсаду видаляють, а місце посадки обробляють негашеним вапном. Хвороба є невиліковною.

сіра гниль

На жаль, садівникові з малим досвідом дуже важко помітити це захворювання на початковій стадії. Воно стає помітним тільки тоді, коли на листках і пагонах видно сірий наліт, схожий на цвіль. Лікувати можна тільки за допомогою активного застосування комплексних фунгіцидів.

Для профілактики цієї небезпечної хвороби на наступний сезон, необхідно провести заходи по знезараженню грунту або теплиці. Робиться це за допомогою фумігації грунту.

фітофтороз

Основний і найстрашніший ворог баклажанів і всіх культур родини пасльонових. Якщо листки вкрилися плямами кольором нагадує іржу. Це вірна ознака того, що ваша розсада вражена цим вірусом.

Рослина може загинути, якщо не вжити термінових заходів. Заражену розсаду треба видаляти, тим самим ви ліквідовуєте вогнище, запобігши подальшому поширенню хвороби.

Поширюється вона стрімко. Решта кущики розсади обробляють бордоською рідиною або розчином мідного купоросу.

Розсада - це не доросла рослина і за нею потрібен особливий догляд. Всі захворювання, до яких у дорослих рослин є опірність, розсаді дуже важко протистояти.

Тут треба проявляти особливу уважність і турботу. Новачкові буде нелегко впоратися з таким завданням, але потім можна буде пишатися результатом. Удачі вам і великих врожаїв найсмачніших баклажанів.

Отже, ми обговорили основні хвороби розсади баклажанів, фото додаються. А також описали порядок дій при виявленні цих захворювань.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Що робити якщо падає, витягується або зовсім гине розсада? Причини появи білих плям, пожовтіння і скручування листя. А також які шкідники можуть атакувати молоді саджанці?

Корисні матеріали

Прочитайте інші статті про вирощування та догляду за розсадою баклажанів:

  • Різні методи вирощування: в торф'яних таблетках, в равлику і навіть на туалетному папері.
  • Всі особливості посіву за місячним календарем.
  • Золоті правила вирощування з насіння.
  • Особливості вирощування в різних регіонах Росії: на Уралі, в Сибіру і Підмосков'ї.
  • Поради по підготовці насіння перед посівом, правильної підгодівлі і пікіровки молодих рослин.

Схожі Статті