Примхлива морква: чи можна забезпечити їй зберігання на зиму в підвалі і в пакетах і як це правильно зробити?

Такий овоч, як морква міцно увійшов в наші кулінарні традиції, без нього часто не обходяться не тільки перші, другі страви, а й десерти. Крім цього, він є кладезью вітамінів та інших корисних речовин.

Всі господині хочуть у швидкій доступності мати свіжі овочі. Однак, зберегти цей цінний коренеплід до наступного врожаю не завжди представляється можливим.

Чи ефективно його зберігання в поліетиленових пакетах і який спосіб зберігання моркви найбільш оптимальний? Про це розповість стаття.

Корисні властивості

Морква - це популярний овоч, який дуже легко виростити. Культура відноситься до дворічних трав'янистих рослин сімейства селерових, досягає 30 см. У їжу вживають коренеплід, хоча спочатку її вирощували заради ароматних листя і насіння. В Європу культура була завезена в 10-13 столітті і міцно увійшла в культуру харчування європейців. Вона широко поширена на всіх континентах, культивується близько 60 видів.

Крім чудових смакових якостей, це ще й дуже корисний продукт. Зміст вітамінів B, PP, C, E, K робить цей овоч цінним і поживним, а каротин, що міститься в моркві в організмі людини перетворюється на вітамін А, який є надзвичайно важливим для імунної системи, зору, легенів, шкіри. Крім вітамінів, вона містить мінеральні речовини такі як:

 • калій;
 • залізо;
 • фосфор;
 • магній;
 • кобальт;
 • мідь;
 • хром;
 • цинк;
 • фтор;
 • нікель.

Овоч містить 1, 3% білків і 7% вуглеводів.

Дивіться відео про корисні властивості моркви:

Придатність даного овоча до довгому збереженню своїх властивостей

Морква відноситься до овочів, які є дуже примхливими при зберіганні. Складно підібрати оптимальні умови для тривалого зберігання цих коренеплодів, адже, на жаль, нерідко вони загнивають або засихають, втрачаючи не тільки смакові якості, а й свою біологічну та енергетичну цінність. Оптимальними умовами для зберігання моркви вважаються температура в межах від 0 до +3 градусів Цельсія, при відносній вологості до 90% і хорошої вентиляції.

ДОВІДКА! Зберігати морква рекомендують далеко від інших овочів і фруктів, особливо від яблук, які виділяють етилен і можуть привести до швидкого псування моркви. Непогано робити це в холодильнику, таким чином вона пролежить без псування близько 30-40 днів.

Для більш тривалого збереження коренеплоди можна заморозити, так вони пролежать близько 9-12 місяців. Найкраще попередньо їх натерти і укласти в герметичні контейнери або поліетиленову упаковку. Якщо ж в господарстві є льох і моркви досить багато, прекрасним вибором буде зберігання її в льосі. Таким способом можливо збереження овоча на термін від 6 до 12 місяців. У погребі морква зберігають декількома способами:

 • в дерев'яних ящиках;
 • в піску;
 • в тирсі;
 • в цибулевих пір'ї;
 • пірамідки з моркви;
 • в поліетиленових пакетах.

Чи можна тримати овоч в поліетиленових (целофанових) мішечках в погребі чи підпіллі?

Чи можна і як зберігати моркву в підвалі в поліетиленових пакетах? Непоганим варіантом зберігання даних овочів є упаковка їх в поліетиленові або целофанові пакети і приміщення в підвал.

Так, для такого способу відбираються тільки свіжі і неушкоджені коренеплоди, добре висушені і охолоджені, які після ретельної підготовки відправляють в підпіллі.

Плюси і мінуси

Хоча такий спосіб зберігання не є найтривалішим, проте він досить зручний і гігієнічний. А поліетиленові пакети міцно увійшли в наш побут і є доступними і дешевими.

Морква при такому зберіганні не забруднюється, але контролювати її стан доведеться частіше, ніж при зберіганні іншими способами, адже сам по собі поліетилен не пропускає повітря, тому слід бути уважними при упаковці, щоб зробити отвори для вентиляції досить великими.

підготовка

Велику роль для успішного довгого зберігання овоча грає своєчасний збір урожаю. Викопувати його необхідно не затягуючи до заморозків, адже вже при -3 градусах Цельсія на коренеплодах може з'явитися сіра гниль і зберігання такої моркви не буде довго.

Зростання культури припиняється вже при +4 градусах Цельсія, тому далі тримати її в землі недоцільно. Однак, рано збирати врожай теж не варто, адже перенесення коренеплодів з теплою грунту в холодні умови льоху також може викликати значні втрати внаслідок загнивання.

Варто також враховувати сорт моркви, адже термін збору врожаю ранньостиглих і пізньостиглих сортів відрізнятиметься. Сигналом для збору врожаю досвідчені садівники вважають пожовтіння нижніх листків моркви. Викопувати урожай найкраще лопатою, акуратно виймаючи з грунту, тримаючи за бадилля і обтрушуючи залишки грунту. Після висихання залишків грунту на моркви слід негайно відрізати бадилля, щоб поживні речовини не покидали овоч, переходячи в бадилля.

Також рекомендують викопувати даний овоч в гарну погоду. Перед укладанням на зберігання слід просушити його протягом 10-14 днів, для зберігання відбирають тільки сухі, чисті, неушкоджені екземпляри.

Для такого способу зберігання необхідно мати льох, в якому зберігається постійна температура і вологість, поліетиленові пакети будь-якої величини. Якщо врожай дуже великий, підійдуть і пакети, які вміщують по 20 кг овочів.

Як правильно зберегти?

Як зберігати в вакуумних мішках?

Зберігати морква в вакуумних пакетах в погребі не рекомендується, тільки в холодильнику, та й то вдасться це ненадовго, так як коренеплоди виділяють вуглекислий газ і можуть зіпсуватися.

У морозильній камері також можна це зробити як з цілої так і з подрібненою морквою. У такому випадку термін зберігання буде досить довгим, аж до півроку. Замість вакуумних пакетів можна використовувати харчову плівку, якою слід обмотати кожен коренеплід.

У поліетиленових

Внизу пакета рекомендують виконати отвори, а зверху не зав'язувати щільно, укласти на підставку. Періодично перевіряють стан врожаю, головним чином пошкодити тривалому зберіганню може скупчення конденсату. В такому випадку, морква просушують і перекладають в сухі чисті пакети.

Таким чином, коренеплоди можна зберегти на термін близько 4 місяців.

Дивіться відео про те, як підготувати моркву до зберігання в пакетах:

Чи можна тримати з буряком?

Обидва види коренеплоду мають схожі вимоги до зберігання в погребі. І той і інший овоч вразливий до подмораживанию, вологість повинна бути також близько 90%, а температура від 0 до +3 градусів Цельсія. Якщо буряк можна зберігати разом з картоплею, то морква вимагає окремого зберігання. В іншому, вимоги такі ж: сухі і чисті коренеплоди укладаються в пакети з отворами внизу, які не слід зав'язувати і укладають в льох.

ВАЖЛИВО! Також як і морква, буряк необхідно часто перевіряти на наявність конденсату або зіпсованих примірників.

Можливі проблеми

Зберігання моркви в поліетиленовій упаковці - це непоганий спосіб зберегти врожай на зиму, однак вдасться зробити це не на найтриваліший термін. Зате овочі будуть досить чистими і їх не доведеться довго відмивати, як, наприклад, при зберіганні в глині ​​або тирсі.

Поліетиленові пакети - це теж доступний і недорогий товар. Однак, проводити ревізію врожаю в погребі доведеться частіше, адже неминуче буде накопичуватися конденсат, особливо якщо льох недостатньо надійний, піддається підтоплень або іншим несприятливим діям зовні. Зберігання в погребі в тирсі або глині ​​набагато більш надійний і довговічний спосіб, овочі можуть неушкодженими пролежати цілий рік, адже глина і тирсу захищають їх від можливих перепадів температури і вологості.

висновок

Знаючи нехитрі правила зберігання моркви, можна на всю зиму забезпечити себе смачним і корисним овочем. Однак, хоч спосіб зберігання в пакетах і не є, на жаль, самим довговічним, він має ряд переваг, таких як гігієнічність, простота укладання на зберігання, дешевизна упаковки.

Схожі Статті