Пристрій теплиці з полікарбонату: фундамент для теплиць своїми руками

Все більшу популярність серед дачників і завзятих городників набувають теплиці з полікарбонату фундамент для теплиць такого типу можна виготовити самостійно, причому вибір матеріалу і способу досить широкий.

У цій статті розглянемо докладніше потрібен фундамент під теплицю з полікарбонату, з чого найкраще його зробити, враховуючи функції парника.

функції фундаменту

Деякі недосвідчені городники вважають, що дачний парник можна встановити за допомогою штирів, що входять в комплект або просто поставити на грунт. Однак, це не зовсім вірно.

Подібне рішення часто призводить до неприємних наслідків. Теплицю може знести будь-який порив вітру, і вона почне хаотично переміщатися по ділянці.

Але, навіть якщо споруда залишиться на місці, вона може перекоситися через м'якість грунту.

Під підставою утворюються щілини, які будуть пропускати всередину холод і різну плазує і бігає по ділянці живність, а значить, рослини в теплиці постраждають.

Таким чином, фундамент виконує наступні функції:

  1. Фіксує каркас теплиці.
  2. Захищає внутрішнє простір від холоду і непрошених гостей.
  3. Ізолює стіни від контактів з грунтом.

Вибір фундаменту, а це підстава для теплиці з полікарбонату, в першу чергу залежить від того наскільки стаціонарним ви плануєте робити спорудження. Якщо парник для переміщення по ділянці кожен сезон, фундамент повинен бути також більш легким і мобільним. У деяких випадках може мати місце і теплиця без фундаменту.

Для теплиці, яка буде експлуатуватися на одному місці постійно, доцільніше зробити більш міцну основу.

А тепер розглянемо як зробити фундамент під теплиця своїми руками з полікарбонату, як вибрати підходящий матеріал, який краще.

Види фундаментів залежно від матеріалу

дерев'яний

Найдешевший і простий варіант. Для виготовлення потрібен дерев'яний брус.

Такий вид рекомендується встановлювати під мобільне спорудження, так як його легко демонтувати і перенести на нове місце.

Мінусом варіанту є його недовговічність, так як дерево може швидко згнити під впливом вологи.

Для виготовлення фундаменту купується дерев'яний брус з перетином від 10 см. Після розмітки ділянки за допомогою шнура викопується траншея. Брус закладається в грунт на половину висоти.

Для захисту від вологи дерево обертають руберойдом або іншим ізолюючим матеріалом. Можна також обмазати його спеціальною захисною мастикою. Для більшої стійкості дно траншеї можна засипати дрібним щебенем.

Це також допоможе додаткової гідроізоляції матеріалу. Після укладання бруси з'єднуються між собою скобами.

блоковий

Рекомендується до застосування в місцях, які мають зайвою вологістю. Як варіант можна використовувати колишні у вживанні бетонні бордюри.

Для його виготовлення по нанесеної розмітки риють траншею шириною близько 25 см. Глибина визначається рівнем промерзання грунту, характерним для певної місцевості. Дно траншів на 10 сантиметрів засипається гравієм або щебенем. Зверху на гравій заливається цементний розчин.

По всьому периметру укладається шар блоків, починаючи з кутів. У порожнечі заливають розчин, а порожнечі по краях заповнюються грунтом. Верх блоків вирівнюється цементною сумішшю.

Цей вид має вийти врівень з грунтом. На нього укладається шар червоної цегли, висотою приблизно в п'ять рядів, скріплюючи все цементною сумішшю. Шви між цеглинами ретельно закладаються.

Цегляно-бетонний

Траншея в цьому випадку риється меншої глибини, приблизно 10-15 сантиметрів. Але якщо ви плануєте вирощувати в теплиці розсаду, така підстава не підійде. Мороз цілком може забратися всередину споруди і погубити рослини. Цегляний фундамент підходить для теплиць, в яких рослини вирощуються в весняно-осінній сезон.

Ширина траншеї для цегельного підстави повинна бути 20-25 см. Земля, для захисту від руйнування, зміцнюється опалубкою з дощок. В опалубку заливається бетонна суміш врівень з грунтом. Бетон вирівнюється по рівень і в нього вставляються анкерні болти для майбутнього кріплення каркаса теплиці.

Через тиждень після заливки, коли бетон застигне, на бетон укладають ряд червоної цегли. Кладку потрібно робити таким чином, щоб не було порожніх місць між рядами, а болти розташовувалися в швах між цеглою.

Точковий на опорних стовпах

Це особливий вид підстави для невеликих теплиць виключно весняно-літнього використання. У той же час це найпростіший і швидко зводиться, а також найдешевший варіант.

Для установки використовуються опорні стовпчики з бруса, бетонних блоків або звичайних пеньків. Висота їх дорівнює 50 см, кількість визначається розмірами теплиці. Крок між стовпчиками повинен бути метр.

По розмітці відповідно до розмірів теплиці встановлюють стовпчики, починаючи з кутів. Закладення проводиться врівень з грунтом. На вкопані стовпчики укладається будівельний куточок для кріплення каркаса теплиці.

бетонний

Цей вид підстави теплиці є альтернативою блочному. Для його виготовлення використовується готова або приготована самостійно бетонна суміш, що складається з цементу, піску і щебеню (1: 3: 5).

Починається заливка з підготовки дерев'яної опалубки. Щити встановлюються по периметру розмітки в вириту траншею. Дно траншеї затьмарюється шаром піску, на нього встановлюється опалубка. Висотою 40 см. Дошки заглиблюються на висоту 20 см.

У готову опалубку рівномірно по всьому периметру, пошарово заливається бетонна суміш. Кожен шар ретельно утрамбовується. Для фортеці в бетон закладається металева арматура. Надземну частину можна закінчити шаром цегли в кілька рядів.

Після повного затвердіння, приблизно через 7-10 днів опалубка знімається. Такий підстава є найбільш міцним і довговічним. До того ж він є найбільш надійним захистом внутрішнього простору теплиці від гризунів і холоду. Капітальна теплиця на фундаменті зазвичай влаштовується саме на цьому матеріалі.

фото

Дивіться далі: фундамент для теплиці з полікарбонату фото

ВАЖЛИВО: Перед установкою теплиці на бетонний фундамент дайте йому вистоятися не менше двох тижнів після зняття опалубки, щоб уникнути руйнування його окремих частин.

кам'яний

Камінь в усі часи був самим надійним матеріалом для будівництва. Для його виготовлення необхідно володіти певними навичками кладки, тому краще довірити його виготовлення досвідченому мулярові.

Матеріалом для виготовлення може служити будь-який камінь, видобутий у вашій місцевості. Для кладки вибирається камінь, який відповідає таким параметрам:

  • Розмір до 50 см;
  • Відсутність тріщин і інших дефектів;
  • Конфігурація для легкості укладання.

Камені укладаються на невисоку подушку з піску. Першим поруч кладуться сухі, найбільші, плоскі камені.

Решта камені перед укладанням змочуються і чистяться від забруднень. Шви при укладанні не повинні перевищувати 1, 5 см. Також слід не допускати зіткнення каменів без розчину між ними.

Якщо будова каменів не дозволяє укласти їх впритул, то порожнечі заповнюються щебенем. Трамбування при укладанні виробляють молотком, щоб уникнути подальшого руйнування будівлі.

Монолітний з бетонної плити

Є самим надійним і довговічним. Такий вид просто необхідний на ділянках з нестійким грунтом.

Для заливки плити спочатку готується насип з гравію або риється котлован з подушкою з гравію. Подальша технологія збігається з заливкою стрічкового бетонного фундаменту, тільки опалубка створюється у вигляді короба, рівного площі теплиці. В цей короб пошарово заливається бетон.

ВАЖЛИВО: При закладці важливо передбачити технічні дренажні отвори для зливу води.

Технологія виготовлення монолітного бетонного фундаменту має свої технічні особливості, тому його зведення краще довірити фахівцям.

На гвинтових палях

Гвинтові палі є сталеві труби висотою 1, 2 метра, забезпечені вигнутими лопатями для занурення їх в землі. Заглиблення проводиться за допомогою спеціальних механізмів або вручну.

Попереднього буріння свердловин пі цьому не потрібно, так як будова паль передбачає їх самостійне вкручування в грунт.

Процес установки теплиці на такій підставі проводиться протягом декількох годин.

Фундамент палі відрізняється особливою міцністю і здатний витримувати навантаження від п'яти до двохсот тонн. При цьому гвинтові палі можна встановлювати в будь-який грунт.

Особливо рекомендується установка такого фундаменту на мулистих і нізкополотних ділянках, а також при близькому знаходженні грунтових вод.

Собівартість паль у порівнянні з стрічковим або дерев'яним фундаментом нижче на 30%. До того ж такий фундамент при необхідності можна перемістити в інше місце. Для монтажу теплиці необхідно всього 6-8 паль.

Перевагою установки є відсутність необхідності підготовчих робіт на грунті. Підготовка полягає у вирівнюванні ділянки, на якому потім монтуються палі. Для кріплення підстави теплиці у паль виробниками передбачені спеціальні оголовки.

Установка теплиці з полікарбонату на фундамент - важливий етап, що вимагає дотримання всіх правил. Тільки в цьому випадку ви можете бути впевнені в міцності конструкції і зручності її експлуатації в городній сезон.

Схожі Статті