Прості способи розмноження троянд живцями

Троянди - благородний квітка, вирощений на ділянці.

Розмноження троянд живцями - нехитрий спосіб «клонування» рослин, які відповідають квітникарів або декоративними якостями, або стійкістю до погодних випробувань місцевого клімату, або двома цими параметрами відразу.

Причому спосіб по плечу навіть новачкам - нарізати прутики на окремі шматочки ми все вміємо з дитинства.

Щоб живці прижилися і в майбутньому порадували гарними бутонами, потрібно знати і дотримуватися кількох простеньких рекомендацій, що стосуються вибору посадкового матеріалу і способів його підготовки до посадки в грунт, догляду.

Дізнайтеся різновиди кустарних клематисів.

Читайте тут особливості посадки клематисів навесні.

Принцип обрізка клематисів: //rusfermer.net/sad/tsvetochnyj-sad/klematis/obrezka-klematisa.html

Які троянди можуть стати донорами для нарізки живців?

Усе. Навіть з подарованого букета. За умови, що квіти вітчизняні, а не голландські, закормленние консервантами до стану «здатні протриматися у всій красі рекордна кількість днів, але назавжди втратили здатність до« реінкарнації ».

Хоча, якщо у садівника дуже «легка» рука, то чому б не спробувати виростити троянду з закордонного гостя, не дуже сподіваючись на позитивний результат затії?

Наскільки окремо взятий стебло придатний для живцювання? Відламайте один з розташованих на ньому шипів.

Колючка легко відокремилася? Значить, трояндочку можна нарізати на живці.

Чи не встиг одеревенеть стебло має більше шансів прижитися. Виконуючи попередню розмітку на гілочці, прагнете, щоб на живці припадали ділянки із зеленою, соковитою корою, а не потрісканої світло-коричневої.

Частина квітникарів запевняє, що відсоток приживлюваності серед червневих живців вище, ніж у зрізаних і висаджених в грунт пізніше.

Якщо клімат вашого регіону відрізняється помірними температурами протягом усього теплого сезону, вчасно проходять дощами, то так, процедуру краще проводити на початку літа.

Іншим любителям експериментувати з розмноженням квітів живцями, слід «озиратися» на розу вітрів і сезонні температурні характеристики конкретної кліматичної зони.

Власники теплиць або об'ємних підвіконь, живцюванням троянд займаються в будь-який час року.

Враховувати особливості клімату потрібно вирішуючи: залишати вкорінені «саджанці» на грунті взимку, або перемістити їх під дах, пересадивши в вазони. У сильні, нижче 20 градусів морози, навіть вкриті «саджанці» -полугодкі можуть не пережити холоди.

Як черенковать стебло троянди з грунту?

Використовуючи донорів з грунту, вибирають стебла з ще не сформованими до кінця бутонами. Уважно оглянувши «пацієнта», відразу, якщо є, відбраковують ділянку з шкіркою, що нагадує поверхню дерева.

Довге стебло ділять на кілька шматочків довжиною до 7-8 см, стежачи, щоб на відрізку присутні не менше двох-трьох нирок і по парі листочків.

Якщо донорська гілочка коротка, то з неї формують лише один саджанець.

Відокремлюючи тіло держака від стебла, перший зріз роблять строго перпендикулярно стеблу, другий - низ «дітки» - під кутом в 45 градусів, орудуючи максимально наточеним ножем.

Нижній зріз виконують відразу під ниркою, що служить акумулятором поживних речовин, які допоможуть черешки швидше обзавестися корінцями.

Коли черенковать троянди з букета?

Особливо відчайдушні квітникарі, що не мають сил підняти руку на подаровану красу відразу ж, черенкуют букети після того, як почнеться листопад пелюсток.

До настання цього моменту, квіти щодня занурюють на ніч в ємність з чистою водою, стежачи, щоб нижні краї бутонів не стикалися з рідиною.

«Ванни» допомагають стеблах троянд зберегти свіжість і насититися вологою, що в подальшому збільшить приживлюваність нарізаних з них живців.

Однак якщо дуже хочеться роздобути собі в колекцію таку ж троянду, як в букеті, то краще не ризикувати, і парочку примірників з нього піддати розбиранні відразу ж.

Особливості вирощування та догляд за ірисами на дачній ділянці.

Дивіться на сайті картинки декоративного лука: //rusfermer.net/sad/tsvetochnyj-sad/vyrashhivanie-tsvetov/dekorativnyj-luk-posadka-vyrashhivanie-osobennosti-uhoda.html

Що робити з живцями троянд після нарізки?

Нарізані стебла очищають від всіх бутонів, а заодно і майже від усіх листя, залишаючи для можливості здійснювати процеси фотосинтезу, лише пару гілочок.

Щоб вони не могли інтенсивно віддавати вологу, їх «филируют», відрізаючи у листочків по половинці з кожного.

Препаровані живці на добу ставлять в водний розчин якого-небудь добрива, що стимулює коренеутворення (наприклад, гетероауксин, Корневін). На наступний день «саджанці» поміщають для укорінення в:

  • грунт;
  • картопляні бульби;
  • в вазони;
  • в ємність з водою.

Як правильно виконати укорінення живців троянд в грунт?

Вибравши затишне містечко, де в літній полудень квіти не будуть себе відчувати як на сковорідці, виривають кілька траншеек-гряд глибиною в 15 см.

На три чверті їх заповнюють живильною сумішшю з дерну, листової грунту і піску - по одній частині.

Чорнозему, перегною або витриманого низового торфу - дві частини. Верхня засипка товщиною в два сантиметри повинна бути виконана з піску, попередньо просіяного і промитого.

Над кожною грядою або відразу над всіма встановлюють знімний дерев'яний або металевий каркас - для натягування плівки, яка забезпечить «саджанців» тепличні умови.

Якщо живців мало, висаджувати їх будуть окремо, то роль теплиці для кожного може виконати обрізана пластикова пляшка або скляна банка.

Живці висаджують в готові пасма з ухилом в одну сторону таким чином, щоб нижній край стебла не стикався з живильним складової траншеї.

Корінці краще розвиваються в пісочної середовищі, добре пропускає вологу. Це не дасть розвиватися гнильним процесам навколо утворюється кореневої системи.

Після висадки в грунт, живці ізолюють від світу, натягнутої на каркас плівкою. Щоб всередині теплиці температура залишалася на заданому рівні - в межах 25 градусів, конструкцію притеняют, коли на вулиці дуже жарко. Тричі в день проводять легке обприскування гряди чистою водою, піднявши покриття.

Це дозволяє підтримувати сприятливу для «саджанців» вологість. При надмірному зволоженні, тепличку провітрюють, ненадовго піднімаючи один з країв плівки.

Через три тижні черешки починають пускати коріння. Нирки «саджанців» теж починають активізуватися, що визначають по зростанню пагонів.

Після цього вологість всередині теплиць слід поступово знижувати за рахунок більш тривалих провітрювань вранці.

Активний ріст пагонів і перші листочки підкажуть, що рослини вже не потребують тепличних умовах. Однак притенять трояндочки від пекучого полуденного сонця все ще необхідно.

Як укорінюють живці в бульби картоплі?

Картопляні матки забезпечують «саджанці» троянд не тільки вологою, але і крохмалем, що вельми корисно для живців, які ще не мають ні власної кореневої системи, ні достатнього листяного покриву, бере участь в процесах фотосинтезу.

Живці заготовляють за звичайною схемою. Відсортований, без плям гниття і інших болячок, очищений від бруду і вічок картопля, протикають держаком, поглиблюючи нижній край «саджанця» сантиметра на два.

«Посадивши» всі наявні «саджанці» в матки, останні розміщують в траншеї-гряди, заповнені чистим піском. Верхні бочка бульб повинні трошки виглядати з грунту.

Гряду вкривають цілком каркасом з плівкою, або накривають кожен з «саджанців» пластикової / скляною банкою.

Полив виконують у міру підсихання землі. Раз в тиждень поливальну воду збагачують цукром, додаючи на склянку рідини пару чайних ложок цукрового піску.

Протягом 14 днів «саджанці» регулярно провітрюють. Ще через 14 днів, укриття прибирають - при сприятливих погодних умовах.

Особливості самостійного розмноження турецької гвоздики.

Квіти барвінок стануть барвистим килимом на дачній ділянці, читайте про них перейшовши за посиланням: //rusfermer.net/sad/tsvetochnyj-sad/vyrashhivanie-tsvetov/barvinok-posadka-uhod-i-ispolzovanie-lechebnyh-svojstv.html

Як укорінюють живці в вазони?

У вазони живці троянд висаджують за тією ж методикою, що і в грунт.

З тією лише різницею, що нижній шар грунту в горщику повинен складатися з камінчиків, керамзиту - для дренажу.

Поверх нього насипають родючий грунт з обробленої садової землі. Останній шар - пісочний.

Розміщення держака в вазон виконують за тією ж схемою, що і в грядочний грунт.

Як вирощують кореневу систему «саджанців» троянд у воді?

Очищені від листя черешки ставлять в банку з чистою водою і прибирають ємність в тепле приміщення з розсіяним світлом.

Рідина міняють раз на два дні, попутно оглядаючи живці на предмет появи цвілі (який почав псуватися держак, слід тут же утилізувати).

Через 21-23 дня навколо нижнього краю стебел починає формуватися біляста хмарина - каллюс. Очищати «саджанці» від нього не слід, так як це провісник розвитку кореневої системи.

З'явилися справжні корінці підкажуть, що майбутні трояндочки пора висаджувати в грунт, де їх спочатку слід помістити під плівку або банки.

Схожі Статті