Простий і ефективний метод розмноження глоксинії - з листа. Посадка рослин та догляд

Глоксинія - приголомшливий квітка з надзвичайним зовнішнім виглядом. Його цвітіння заворожує і вражає, а кожен, хто хоч раз побачив глоксинію хоче отримати цю дивовижну рослину.

Розмноження глоксинії листом є нескладним способом. Багато садівники вибирають саме цей метод розмноження.

Розмноження листом може відбуватися двома способами: використання листа в якості живця, використання частини листа. Саме про це і піде мова в нашій статті.

способи розмноження

Як можна розводити квітка? Глоксинія, як і багато рослин, розмножується насінням і вегетативно. Вегетативний спосіб розведення включає в себе: розмноження листом, стебловими живцями, цветоносами і діленням бульби. Про те, як посадити Синнінгия гібридну або глоксинію насінням, бульбами, а також про догляд за кімнатною квіткою після пересадки, можна дізнатися тут.

Чи можна виростити з листочка?

Вирощування глоксинії з листочка можливо, але при цьому можуть виникнути невеликі труднощі. Вони пов'язані з гниттям живців, в'яненням листочків або не бажанням їх вкорінюватися.

особливості вирощування

Вирощування з листка теж можна розділити на методи:

  • Укорінення листка в воді.
  • Укорінення листка в грунті.

При укоріненні на основі листової пластини і навіть на великих прожилках у глоксинії можуть утворюватися крихітні дочірні розетки з власними бульбами. Після цього вони починають активно рости і розвиватися, перетворюючись в прекрасний, повноцінна квітка, який в подальшому буде радувати вас рясним цвітінням.

Після прискорення дуже важливою складовою розмноження є посадка держака, яку потрібно зробити правильно, не допустивши помилок. Саме після посадки і починається активний ріст рослини. Далі розглянемо, як здійснювати посадку, який горщик вибрати і як доглядати за держаком.

Підготовка: грунт і матеріал

Про появу корінців можна подбати заздалегідь. Просто в ємність налити невелику кількість кип'яченої води. У цей стакан поміщається листок.

Не слід сильно заглиблювати держак в рідину. Це може провокувати розвиток гнилі. Досить, щоб вода закривала не більше сантиметра довжини живця або фрагмента листа.

Можна і здійснювати посадку відразу ж в грунт.

Якщо листок сильно великий, його можна поділити на частини. Розділяти листок можна на 2 або три частини. Грунт необхідно зволожити.

посадка

Як же садити рослина? Для посадки можна використовувати пластикові стакани. Від глоксинії необхідно відрізати канцелярським ножем або лезом листок. Варто звернути увагу, що держак повинен залишитися 1, 5-2 см. Адже чим коротше листок, тим швидше з'являться у нього коріння. Не варто брати занадто старий лист, або зовсім молодий.

Якщо глоксиния невелика, в нижніх ярусах залишаються «дитячі» перші листя - вони також не придатні для отримання молодих розеток. У склянку обов'язково потрібно насипати дренаж. Як дренаж можна використовувати пінопласт. Пінопласт дуже легкий, легкодоступний, а також служить в якості теплоізоляційної подушки, якщо рослина стоїть на холодному підвіконні.

Пластиковий стакан необхідно наповнити землею приблизно наполовину. Кількість землі залежить від того, які за розміром листки. Необхідно зробити так, щоб після того, як насипали землю в стакан, можна було поставити лист, і він при цьому не стирчав над склянкою.

Це дуже зручно при накриванні його пакетом. Перед тим як садити рослина бажано дати зрізу листка просохнути приблизно 10-15 хвилин, це запобігає загніеніе, так як листова ранка загоюється за цей час.

Прямо в грунт садять листки, заглиблений приблизно на 1 см, щоб коріння було легше дихати. Варто полити землю після посадки. Наливати потрібно зовсім небагато води приблизно 2-3 столові ложки.

Далі варто поставити їх в герметичні пакети. Вода з них не випаровується. Поливати немає необхідності. Провітрювати теж не потрібно.

Звертати увагу на утворився з часом конденсат не варто, він не шкодить листками.

Тижнів через 2-3 з'являються корінці. Виставити необхідно на яскраво-освітлене місце, світло повинне бути розсіяне. Температура повинна бути 20-25 градусів.

Можна додати мох сфагнум, він має бактерицидну властивість.

Якщо приблизно через 2 місяці після вкорінення листи не проростають, їх можна обламати і залишити на світлі, поливати в міру підсихання. Через 1-1, 5 місяця з'являться паростки. Після того, як з'явилися дітки сягають у висоту 1, 5-2 см, необхідно прибрати пакети, щоб паростки звикали до домашніх умов.

Пропонуємо переглянути відео про те, як правильно вкорінювати глоксинію фрагментами листа:

Пропонуємо переглянути відео про те, як правильно вкорінювати листочки глоксинії:

вибираємо горщик

Вибір посуду для глоксинії не грає важливої ролі. Краще вибирати не глибокий, але широкий горщик. Ширина горщика повинна бути не менше 8-10 см. Ємність горщика приблизно 1 літр. На дні горщика обов'язково потрібно зробити дренажні отвори.

вибір грунту

Землю треба брати легку, повітряну. Використовувати можна нейтралізований торф. У нього додані стимулятори вкорінення, зростання. Обов'язковою умовою є те, щоб кислотність не перевищувала 6, 5.

Як розсадити?

Після того як паростки стануть настільки великими, що їм буде некомфортно буде міститися в склянці, їх потрібно пересадити в горщики на постійне місце проживання. З пластикового посуду висипати землю, дістати паросток. У нього вже можна спостерігати бульби. Бажано не растрясать земляний кому. Помістити паросток в горщик і акуратно засипати землею, трохи протоку.

Догляд в домашніх умовах

Глоксинія - рослина світлолюбна. Необхідно виставляти її в світле місце, навіть в період вкорінення. Важливо, що і прямі сонячні промені можуть їй нашкодити.

Поливати потрібно рослину в міру підсихання землі (про те, як правильно поливати і підгодовувати рослина, можна дізнатися тут). Вода повинна бути фільтрована, дощова, тала, або кип'ячена. Якщо поливати глоксинію водою, набраної з-під крана, то необхідно відстоювати її не менше доби. Обов'язково варто стежити, щоб вода не потрапляла на листи рослини при поливі. Поливати потрібно акуратно по краю горщика.

Щоб не помилитися з поливом, можна використовувати піддон. Налив воду в піддон, почекати поки глоксиния нап'ється, приблизно 20-30 хвилин. Після цього необхідно злити воду, що залишилася. Краще буде, якщо температура води буде на кілька градусів вище кімнатної температури.

Надмірний полив сприяє гниттю корінців.

Про особливості правильного догляду за глоксинією в домашніх умовах, ми розповідали тут.

Коли зацвітає?

Після розсадження приблизно через 1, 5 місяці з'являться розетки з квітами. Глоксинію легко розмножити, з цією процедурою справляються навіть починаються квітникарі. Саме тому на підвіконнях багатьох будинків можна так часто зустріти глоксинію. Якщо все робити правильно, можна отримати міцні, а найголовніше здорові паростки глоксинії, які будуть радувати око довгий час (про те, чому не цвіте глоксинія і як її змусити випустити бутони, читайте тут).

Цікаве відео

Пропонуємо переглянути відео про розмноження глоксинії живцями і фрагментами листа:

Схожі Статті