Проженете їх з себе! Блохи у людини на голові: як позбутися і заходи профілактики

Виявляється, блохи зустрічаються не тільки у тварин. Існує і людська блоха. Раніше вона жила тільки на американському континенті, а тепер живе всюди, де живе людина.

Укуси цих комах приносять людям чимало неприємностей. Вони не живуть на тілі людини постійно, адже в порівнянні з тілом тварин воно позбавлене густій ​​рослинності.

Але, в будь-якому випадку, якщо обиватель виявив у себе блошині укуси, доведеться шукати способи боротьби з цими паразитами.

Боротьба з блохами у людини

Комаха виступає переносником багатьох захворювань, серед яких можна назвати наступні:

 • сальмонельоз;
 • чума;
 • сибірська виразка;
 • гельмінтоз;
 • енцефаліт;
 • бруцельоз;
 • туляремія.

Але цими серйозними недугами через бліх люди заражаються рідко. Набагато частіше шкідники викликають такий наслідок, як пулікоз. Це цілий набір симптомів, що викликають алергічну реакцію. Серед них:

 • головний біль, безсоння і дратівливість;
 • рясні висипання в області укусу;
 • висока температура тіла;
 • запалення і нагноєння місця ураження на шкірі;
 • появи виразок в горлі і в ротовій порожнині;
 • збільшення лімфовузлів.

Боротьба з кровососущими паразитами у людини ділиться на дві категорії. Це усунення наслідків укусу і знищення самих комах. В основному ураженими виявляються ноги: ступні, щиколотки і гомілку. Але нерідко блохи кусають і шкіру голови. Зазвичай вони ховаються в волоссі людини і в складках одягу.

При виявленні укусу

Якщо укус вже має місце, діяти можна самостійно, не залучаючи професійних медиків. Для цього найкраще дотримуватися такого алгоритму:

 1. Рана обробляється антисептиком, в якості якого виступають перекис водню, спиртової лосьйон: йод, зеленка, крім того, антисептичну мило, будь протимікробну спеціальний засіб і т.д.
 2. Щоб уникнути запалення, після обробки рани слід докласти до неї лід або зробити холодний компрес.
 3. Результат закріплюється за допомогою засобів, що знімають свербіж. Це каламіновий або содовий розчини. Допоможуть і спеціальні мазі проти впливу комах.
Увага! При пулікозе і виявляється алергічної реакції рекомендується відразу ж звернутися до лікаря, який призначить препарати для лікування блошиних укусів. Серед них, як правило, вважаються антигістамінні та седативні лікарські засоби.

Після того, як етап боротьби з отриманими ранками завершився, починається друга стадія: виведення кровосисних шкідників з приміщення. Це зробити необхідно, інакше вони не зникнуть, і ранки від їх впливу на тілі будуть з'являтися регулярно. Значить, необхідно створити для комфортного проживання відповідні умови.

 1. Щоб блохи не приголомшували шкіру голови, допоможе її просте миття. Посилити заходи профілактики можна, застосувавши дігтярне мило, що володіє відлякує ефектом.
 2. Будинки потрібно постійно підтримувати чистоту. На прогулянках найкраще захищати себе спреями з репелентами.
 3. Необхідно провести обробку інсектицидами домашніх тварин. Це потрібно зробити обов'язково, оскільки вони найчастіше виступають джерелами зараження. Детальніше про те, якими засобами можна позбутися від паразитів, ви дізнаєтеся тут, а про те, які виробники найпопулярніші, читайте тут.
 4. При обробці квартири від бліх особливу увагу приділіть місцях проживання вихованців. Зокрема, їх підстилки і місцях, де вони найбільше люблять перебувати. Якщо кішка або собака часто їздять з вами на автомобілі, автомобільні сидіння також обробляються інсектицидами. Огляд найефективніших засобів від бліх в будинку ви знайдете в іншій статті.
 5. Ворсисті покриття килимів - відмінне місце для перебування комах. Вони вимагають ще більш ретельної обробки.
 6. Очистіть і продезінфікуйте пилосос. Зі зрозумілих причин з нього може вийти чудовий інкубатор для шкідників.
 7. Генеральне прибирання передбачає очищення та дезинфекцію місць, які вважаються в будинку сприятливим середовищем для розвитку представників сімейства блошиних.
Довідка! Протиблошині шампунів для людини не існує. Інсектицидні шампуні, призначені для тварин, навпаки, випускаються в асортименті, оскільки в їх вовни паразити можуть залишитися навіть після миття.

Захиститися від укусів людині допоможуть і запобіжні заходи:

 1. Не варто гладити бездомних тварин: вони часто є переносниками зарази.
 2. Збираючись на природу, краще всього надіти куртку або кофту з довгим рукавом.
 3. У лісі і на луках від паразитів захистить спрей з достатнім вмістом ДЕТА - досить потужного репелента.
 4. Рідше відвідуйте місця, які не відповідають санітарним нормам.
Дуже ефективні при боротьбі з блохами народні засоби. Найголовніший плюс таких методів - це їхня безпека. Про це ми детально розповідали на нашому сайті. Також додаткову інформацію ви знайдете на такі теми: препарати Барс, краплі і нашийники від бліх.

Навіть якщо людина виявила всього один блошиний укус, він в будь-якому випадку вимагає лікування вищеописаними способами. А хороша профілактика появи бліх в будинку або в квартирі допоможе уникнути хворобливих відчуттів від впливу комах протягом тривалого періоду.

Схожі Статті