Ранньостиглий томат «Халі-Галі»: характеристика і опис сорту, вирощування, фото плодів

Для тих, хто хоче швидше отримати урожай дуже смачних томатів, є ранньостиглий гібрид, він називається «Халі-Галі». Цей вид не викличе особливих труднощів при вирощуванні.

«Халі-Галі» був виведений в Росії, фахівцями з Сибіру, ​​державну реєстрацію як гібрид, рекомендований для вирощування в незахищеному грунті і плівкових укриттях, отримав в 2003 році. З того часу користується стійким попитом у фермерів і дачників.

З докладним описом сорту і його характеристиками ви можете познайомитися в нашій статті.

Томат «Халі-Галі»: опис сорту

Назва сортуХалі Галі
Загальний описРанньостиглий, детермінантний, штамбоавий сорт томатів
ОригінаторРосія
термін дозрівання85-105 днів
формаКруглі, з характерним носиком
колірчервоний
Середня маса томатів70-120 грам
застосуванняуніверсальне
урожайність сорту3 кг з куща
особливості вирощуванняВимагає формування і підв'язування
Стійкість до хворобСтійкий до основних хвороб

Це ранньостиглий гібрид, з моменту висадки розсади до появи перших зрілих плодів проходить 85-105 днів. Має однойменні гібриди F1. Кущ детермінантний, штамбовий. Про індетермінантні сорти читайте тут.

Як і багато сучасних гібриди добре протистоїть грибковим захворюванням і шкідливим комахою.

Рекомендується сорт томатів «Халі-Галі» для висадки у відкритому грунті, але багато хто вирощує в теплицях і парниках, на балконі, завдяки зростанню рослини 50-90 см.

Гідності й недоліки

Серед основних позитивних якостей цього гібрида відзначають:

 • стійкість до перепадів температур;
 • можливість вирощувати на балконі в міських умовах;
 • терпимість до нестачі вологи;
 • раннеспелость;
 • високий вміст цукру.

Серед недоліків можна виділити його не дуже високу врожайність і вимогливість до підживлення.

Читайте також на нашому сайті: Як отримати відмінний урожай томатів у відкритому грунті? Як вирощувати помідори круглий рік в теплицях?

Секрети догляду за ранньостиглими сортами і які сорти володіють високою врожайністю і хорошим імунітетом?

Характеристики

У плодів цього виду є одна відмінна риса в зовнішньому вигляді, це своєрідний носик на кінці. З цього зовнішній ознаці їх можна відрізнити від інших сортів. Також слід зазначити раннеспелость і стійкість до перепадів температур.

Якщо вирощувати помідори «Халі-Галі» у відкритому грунті, то з кожного куща можна збирати до 3 кг томатів, при рекомендованої щільності посадки 3-4 куща на кв. м, таким чином, виходить до 12 кг.

Порівняти цей показник з іншими сортами можна нижче:

Назва сортуврожайність
Халі Галі3 кг з куща
рожевий спам20-25 кг з кв.метрів
Пінк Леді25 кг з кв.метрів
Червона гвардія3 кг з куща
вибух3 кг з куща
лентяйка15 кг з кв.метрів
Батяня6 кг з куща
Золотий ювілей15-20 кг з кв.метрів
Коричневий цукор6-7 кг з кв.метрів
кристал9, 5-12 кг з кв.метрів

У тепличних укриттях результат вище на 20-30%, тобто близько 15 кг. Це звичайно не рекордний показник врожайності, але все ж не так погано, враховуючи низькорослість рослини.

Зрілі плоди червоного кольору, за формою округлі. Вага томата коливається від 70 до 120 гр, при першому зборі можуть досягати 180-200. Кількість камер 3-5, вміст сухої речовини до 5%, цукрів 2, 6%. До характеристики помідор «Халі-Галі» слід додати, що зібрані плоди можуть довго зберігатися і добре переносять транспортування.

Вага плодів у інших сортів томатів можна бачити в таблиці:

Назва сортувага плодів
Халі Галі70-120 грам
Фатіма300-400 грам
Верлиока80-100 грам
вибух120-260 грам
Алтайський50-300 грам
Каспар80-120 грам
малиновий дзвін150 грам
грейпфрут600 грам
Примадонна120 грам
Червона гвардія230 грам
Буян100-180 грам
Ірина120 грам
лентяйка300-400 грам

Плоди «Халі-Галі» дуже хороші в свіжому вигляді і послужать прикрасою до будь-якого столу. З них роблять дуже смачний сік і пюре, досягається це завдяки високому вмісту цукру. Також можна використовувати в домашніх консервації та бочкових засолювання.

фото

Подивіться фото помідор «Халі-Галі»:

особливості вирощування

Стовбур куща потребує підв'язки, а гілки в підпорах, це необхідна умова для того, щоб гілки не обломлювалися. Формують в три стебла, якщо рослина знаходиться в незахищеному грунті, якщо в теплиці або на балконі, то в два. Дуже любить комплексні підгодівлі.

Сорт помідор «Халі-Галі» більше підійде для південних регіонів і рекомендований для вирощування в Північно-кавказькому окрузі, там відзначена найбільш висока врожайність. В інших південних регіонах теж росте добре. У середній смузі рекомендовано вкривати плівкою. У більш північних районах країни росте тільки в опалювальних теплицях.

Два важливих аспекти вирощування томатів - це грунт і добрива. Ми підготували для вас багато корисних статей на цю тему:

 • Як самостійно підготувати грунт для томатів.
 • Яка грунт підходить для розсади та дорослих рослин в теплицях.
 • Які види грунту для помідорів існують.
 • Органічні, мінеральні, фосфорні і готові добрива.
 • Підживлення для розсади, при пікіровки, позакореневе, ТОП кращих.
 • Як використовувати в якості добрива золу, дріжджі, йод, перекис водню, нашатирний спирт, борну кислоту.

Не менш важливі правильний полив, розпушування, мульчування. Всі ці агротехнічні прийоми прості, але допомагають домогтися потрібних результатів.

Хвороби і шкідники

Тим, хто вирощує «Халі-Галі» рідко доводиться стикатися із захворюваннями, оскільки гібрид стійкий до більшості з них. За кущами цієї рослини потрібно правильний догляд.

Такі заходи як провітрювання теплиць, дотримання режиму поливу і освітленості, розпушування грунту послужать прекрасною профілактикою. Головне це позбавить від необхідності використання хімікатів при виникненні захворювань, що безумовно вплине на екологічну чистоту продукту.

Втім, інформація про основні хвороби томатів в теплицях і заходи боротьби з ними може виявитися вам корисною. Читайте все про альтернаріоз, фузаріоз, вертіціллез і фітофтороз. А також про захист рослин від фітофтори і сортах, які не хворіють на цю хворобу.

Посадкам томатів можуть загрожувати такі шкідники, як колорадський жук, тля, трипси, павутинний кліщ, слимаки. Позбутися від комах допоможуть інсектициди, але є й інші способи. Про них ви можете прочитати в наших статтях: як боротися з колорадським жуком та його личинками, як позбутися від попелиці і трипс, як не допустити появи павутинних кліщів. А також, всі можливі способи боротьби зі слимаками.

висновок

Як випливає з опису помідор «Халі-Галі», це не складний і невибагливий в догляді вид. З ним справляються навіть ті, хто береться за вирощування томатів вперше. Удачі вам і хороших зборів прекрасних томатів.

У таблиці нижче ви знайдете посилання на сорти томатів, що дозрівають в різний час:

суперраннісередньостигліСередньоранній
ЛеопольдНіколасупермодель
Щелковский раннійДемидовбудьонівка
Президент 2хурмамажор F1
Ляна РожеваМедово-цукровийкардинал
ЛокомотивПудовикаВедмежа лапа
Санькарозмарин фунтовийКоролівський пінгвін
засолювальними дивокороль красиСмарагдове яблуко

Схожі Статті