Рання зірка картопляних полів - картопля «Вега»: опис і характеристики

Ранні сорти картоплі мають незмінний успіх. Їх охоче вирощують для продажу або особистого вживання.

Яскравий представник такої категорії - картопля «Вега», що відрізняється хорошим смаком, дружним дозріванням, високою врожайністю.

У цій статті ми пропонуємо вашій увазі докладний опис сорту, його характеристики та особливості вирощування. Також ви зможете познайомитися з інформацією про можливі хвороби та шкідників.

Картопля «Вега»: опис сорту і фото

Назва сортуВега
Загальна характеристикаранній столовий сорт, легко переносить перепади температури і посуху
період дозрівання50-65 днів
вміст крохмалю10-16%
Маса товарних бульб90-120 гр
Кількість бульб у кущі8-10
врожайність230-380 ц / га
споживчі якостівідмінний смак, підходить для дитячого харчування
лежкость99%
колір шкіркижовтий
колір м'якотітемно-жовтий
Перевага регіони вирощуванняцентральний
Стійкість до захворюваньстійкий до нематод, картопляного раку і фітофторозу
особливості вирощуваннярекомендовано пророщування
ОригінаторNorika Nordring-Kartoffelzucht-Und Vermehhrungs-GMBH (Німеччина)

Основні характеристики сорту картоплі «Вега»:

 • бульби дрібні, вагою від 90 до 120 г;
 • форма овальна або округло-овальна;
 • бульби рівні, акуратні;
 • шкірка жовта, рівномірно забарвлена, помірно тонка;
 • вічка поверхневі, неглибокі, дуже дрібні, нечисленні;
 • м'якоть на зрізі темно-жовта;
 • вміст крохмалю коливається від 10 до 16%;
 • високий вміст білка, вітамінів, каротину, амінокислот.

Картопля «Вега» виглядає, як на цих фото:

характеристика

Сорт картоплі «Вега» відноситься до столових середньоранніх. Від посадки бульб до першого збору врожаю проходить 60-70 днів. Зібрані бульби добре зберігаються, не втрачаючи товарних властивостей (лежкість доходить до рекордних 99%). Можлива транспортування на великі відстані. Рівні, дуже красиві бульби ідеальні для продажу.

Читайте докладніше про терміни зберігання, температурі і виникаючі проблеми. А також про зберігання взимку, на балконі, в холодильнику, в ящиках, очищеним.

У таблиці нижче ми для порівняння представили інформацію по таким характеристикам інших сортів картоплі, як маса товарної бульби і лежкість:

Назва сортуМаса товарних бульб (грам)лежкость
Вега90-12099%
Леді Клер85-11095%
інноватор100-15095%
ЛаБелль180-35098%
Беллароза120-20095%
Рів'єра100-18094%
гала100-14085-90%
Лорха90-12096%
Лимонка75-15090%

Велика перевага сорту - висока врожайність. При вирощуванні на родючих ґрунтах з 1 гектара можна зібрати до 500 центнерів добірного картоплі. Середня врожайність - від 230 до 380 центнерів з гектара.

У таблиці нижче для порівняння представлені показники врожайності інших сортів картоплі з різними термінами дозрівання:

Назва сортуврожайність
Вега230-380 ц / га
Тоскана210-460 ц / га
Рокко350-600 ц / га
Нікулінський170-410 ц / га
ред Леді160-340 ц / га
Уладар350-700 ц / га
Королева Анна100-500 ц / га
Ельмундо245-510 ц / га
Астерікс130-270 ц / га
Словник180-330 ц / га
Пікассо200-500 ц / га

Кущі середнього розміру, прямостоячі або напівпрямостоячий, проміжного типу. Облистянність середня. Листя прості або проміжні, темно-зелені, зі слабо хвилястим або средневолністимі краями. Ягоди нечисленні. Великі білі або кремові квіти зібрані в компактні віночки. Паростки білі, слабо опушені.

Під кожним кущем утворюється не менше 10 великих картоплин. Кількість нетоварной дрібниці незначно.

Картопля «Вега» невимогливий до умов вирощування. Він мириться з невеликими помилками в агротехніці, переносить легкі заморозки, спеку чи посуху. Урожайність істотно підвищується при своєчасних підгодівлі. Читайте докладніше про те чим підгодовувати картопля, коли і як вносити добрива, як правильно це робити при підсадки.

Обов'язкове часте підгортання і видалення бур'янів, мульчування.

Сорт дуже любить вологу, але не терпить застою води в грунті. Для підвищення врожайності рекомендується частий полив в період цвітіння, після кількість вологи можна зменшити.

Сорт мало схильний до основних захворювань пасльонових: картопляного раку, тютюнової мозаїки, цистоутворюючої нематоди. Стійкий до вірусів різних типів, чорної ніжки, звичайної парші. Раннє дозрівання вберігає посадки від фітофторозу листя і бульб. Можливі грибкові захворювання.

Бульби відрізняються приємним насиченим смаком, без водянистості або надмірної сухості. Середній вміст крохмалю робить коренеплоди універсальними, вони підходять для смаження у фритюрі, заправки супів, приготування гарнірів, овочевих чіпсів, фаршировані, запікання. Бульби не розварюються, зберігаючи форму. Для приготування пюре не підходять.

Жовта м'якоть говорить про високий вміст каротину, що дозволяє рекомендувати картоплю для дитячого і дієтичного харчування. Під час оброблення та приготування коренеплоди темніють, зберігаючи гарний золотистий колір. Картопля підходить для приготування напівфабрикатів: заморожених скибочок, чіпсів, овочевих сумішей.

походження

Сорт картоплі «Вега» виведений голландськими селекціонерами. Активно вирощується в різних країнах - Білорусі, Україні, Росії. Внесений до Держреєстру РФ в 2013 році. Районований по Центральному регіону.

Підходить для промислового, фермерського, аматорського вирощування. Рання картопля ідеальна для продажу або промислового виробництва напівфабрикатів.

Переваги і недоліки

Серед основних переваг сорти:

 • високі смакові якості коренеплодів;
 • раннє дозрівання;
 • хороша врожайність;
 • зібрані бульби відмінно зберігаються;
 • стійкість до механічних пошкоджень;
 • посухостійкість;
 • високий імунітет, несприйнятливість до основних захворювань.

Недоліків у сорту практично немає. До особливостей можна віднести високі вимоги до поживності грунту і кількості вологи.

особливості вирощування

Сорт «Вега» віддає перевагу легким піщані ґрунти. Перед посадкою землю ретельно розпушують, по лунках розкладають компост або деревну золу (переважно березовий). Перед посадкою бульби протравливаются, висаджувати їх можна цілком або сегментами.

При посадці відстань між кущами 35 см, міжряддя не менше 75 см. Рекомендується крапельний полив, що забезпечує нормальну вологість грунту. Двічі за сезон посадки підгортають, бур'яни знищуються вручну або за допомогою гербіцидів.

Картопля мало схильний до механічних пошкоджень, тонка, але міцна шкірка надійно захищає бульби при копанні. Після збору картоплю потрібно просушити на межі або під навісом, що забезпечить хорошу лежкість. В процесі зберігання бульби годі й перебирати.

Сорт дуже чутливий до поливу. Рясне зволоження необхідно під час цвітіння, пізніше кількість поливів можна знизити. За сезон посадки 1-2 рази удобрюються мінеральними комплексами, розведеним коров'яком або пташиним послідом.

Насіннєву картоплю можна збирати самостійно, він практично не схильний до виродження. Перспективні кущі варто заздалегідь помітити яскравими стрічками. Для посадки відбирається дрібний рівний картопля без пошкоджень, що не перехворів і не вражений шкідниками.

Існує багато різних способів вирощування картоплі. На нашому сайті ви знайдете багато цікавого про голландські технології, вирощування без підгортання і прополки, метод під соломою, в мішках, в бочках, в ящиках.

Хвороби і шкідники

Сорт «Вега» стійкий до вірусних захворювань, картопляного раку, тютюнової мозаїки, звичайної парші, чорної ніжки, різноманітним вірусам.

Через раннє дозрівання картопля мало схильний до фітофторозу бульб і листя. Для профілактики можлива обробка посадок медесодержащими препаратами. Від вершинної або кореневої гнилі рятують обприскування Фітоспорін.

Читайте також про альтернаріоз, фузаріоз і вертіциллезному в'янення.

Дуже важлива і підготовка грунту, в ній не повинно бути рослинних залишків, стають живильним середовищем для бактерій і комах-шкідників.

Посадкам загрожують різні шкідники, в жарку погоду може з'явитися попелиця, трипс або павутинний кліщ. У випадках важких уражень рослини обробляються інсектицидами.

Можливе зараження личинками жуків-коваликів (проволочником). Попередити їх поява допоможе зміна полів для посадки. В період відпочинку поля рекомендується засівати фацелією або луговими травами.

У боротьбі з колорадським жуком допоможуть народні засоби і хімічні препарати.

«Вега» - смачний, красивий і корисний рання картопля. Бульби не накопичують нітрати, підходять для дієтичного або дитячого харчування, при цьому догляд за рослинами доступний навіть початківцям.

Вам напевно стане в нагоді корисна інформація по боротьбі з колорадським жуком, яка є на нашому сайті.

Пропонуємо вашій увазі статті про народні методи і хімічні засоби.

Схожі Статті